Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt édesanyák! Ti mit...

Tapasztalt édesanyák! Ti mit tudnátok tanácsolni egy kezdő óvónőnek, mivel ösztönözze a gyerekeket a rendrakásra?

Figyelt kérdés

Kezdő pedagógus vagyok, kiscsoportos gyerekeket kaptam. A reggeli torna, vagy bármilyen más közös foglalkozás előtt a gyerekeknek mindig az a feladatuk, hogy összerakodjanak a csoportszobában. De ez nálunk valami kínszenvedés. Próbáltam már énekkel motiválni őket, rám se hederítettek. Kiosztottam, hogy ki mit rakodjon, 2 percig talán működik a dolog, de aztán megint elkezdenek játszani, mást csinálni. Vannak olyan gyerekek is a csoportban, hogy hiába mondom el nekik, hogy mi a feladat, mintha meg se hallanák.


Szerintetek mit kéne tennem? Mi lenne a jó megoldás? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.


2017. nov. 29. 14:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%

""hogyha itt most rend lesz, akkor szabad gurulni a szőnyegen", nyilván nem pont így"


Jó lenne, ha odafigyelnél, honnan idézel.


Nem akartam leírni a párbeszédet, mert macerás, ezért írtam, hogy "nyilván nem pont így"


Hahó!gyerekek!akartok gurulni?


Igeeen!


Keressünk helyet! Ó nincs hely.. sok a játék a szőnyegen..de kár..


Ó...


Szeretnétek összeszedni? Segítek én is!


....


Utána tudunk gurulni!


Oké


Még lehet cifrázni, hogy jobban kedvet kapjanak, és észrevegyék, mit miért kell.


Egyébként a zsarolást "tündérmesével", összehasonlítani nonszensz.


A meglepibulikat is titkolja az ember, mégsem ugyanaz a kategória.


Felnőtt emberek tudják a különbséget jó és rossz között.


Egy rakás gyerekkönyv van erről, művelődj a témában.

2017. nov. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%

"Ráadásul még meg sem teheted, mint alkalmazott. Megnézném a vezető fejét, vagy a szülők fejét, bárcsak látta volna. "


Nem csak alkalmazott voltam, vezető is. A fejem a helyén maradt. A szülők köszönték szépen, hogy nevelve vannak a gyerekek, tőlem, tőlünk kértek tanácsot, otthon hogy tudják ezt kivitelezni. Sokan visszajöttek, és hálásak voltak, mert a gyerekük az oviban sokkal jobban boldogult. Lehet, hogy neked drasztikus, de engem ezek a visszajelzések érdekelnek, nem a tiéd.


Zsarolás? Ha nem végzed el a dolgod, nem mész be a munkahelyedre, nem kapsz fizetést. Kiborulsz a főnök előtt, hogy ne zsarolgasson? A gyerekek nem KAPJÁK tőlem a játékot, HASZNÁLHATJÁK, amíg ott vannak, és igen, vigyázni kell rájuk.


Következetes voltam, tényleg elraktam, amit nem pakoltak el, és elmondtam, hogy akkor kapják vissza, ha tudnak viselkedni, és vigyázni a játékokra. (Mondjuk, 2-3 nap után) Dugig volt a bölcsi a játékokkal, nem az üres szobában ücsörögtek így sem.


Dühít, hogy rengeteg szülő kiakad ma, ha szabályok vannak. Vannak egy közösségben, ha tetszik, ha nem. Lehet búrában is növelni a gyermek érzékeny lelkét, csak majd a valóság kiköpi magából. A gyerekkel szúrsz ki, nem velem.

2017. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
4%
Utolsó, sajnos olyan földhözragadt vagy, hogy fel sem tűnik, hogy némelyik szülő nem azon akad ki, hogy szabályok vannak, hanem a betartatás módszerén. A szabályokat a felnőttek hozzák, ezzel semmi bajom, de a betartatásban lehet a gyereket partnerként is kezelni, sokkal célravezetőbb hosszú távon.
2017. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok pedagógus, de szülőként az gondolom h a gyereket nem szabad partnerként kezelni.

A tanárai sem fogják, a főnökei sem.

"Nem tereltek együtt libákat"

Azt KELL csinálniuk amit a felnőtt (aki felelősséget vállalja érte) mond

2017. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!