Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl sokat...

Szerintetek is túl sokat járok el otthonról a kisfiammal?

Figyelt kérdés

A férjem szerint más anyukák egész nap otthon vannak, én meg mindig csavargok. Mondjuk a háztartás így is rendben van, minden nap főzök.

A programjaink:

Napi 1-1,5 óra séta

Babaúszás heti 1x

Babamasszázs heti 1x

Kerekítő vagy ringató heti 1x

Baba-mama klub heti 2x

Baba-mama torna heti 2x

Ingyenes játszóház heti 3x


Ez tényleg sok lenne? Nekem hiányzik a társaság és itt emberek között vagyok. Férjem este 6-7 körül ér haza a munkából, 10-kor lefekszik aludni, így hétköznap nagyrészt egyedül lennék, ha nem járnék el.

A hétvégét a férjemmel töltjük, vele megyünk akkor sétálni is.


2016. márc. 2. 07:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Lehet az anyagi vonzata zavarja inkább . Én pénzesekre nem jártam,csak játszó klubba,az két hetente volt csak és 400ft,de oda is ment bölcsibe a lányom. De én is úton voltam vele,bár nagyobbként,kicsiként nem,mert nem szerette a babakocsit. Kistesoval fogok menni elejétől,de biztosan nem milliószor más anyukák közé,engem nem érdekel mindenki gyerekének a kaka állaga,mindenki szülése stb.
2016. márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
13%

Jól értem, hogy a férjedet az zavarja, hogy vele vagy hétvégén, és a gyermeketeknek biztosítasz hétköznap programokat és nem a négy fal között nézed a tévét bedepizve?


Vagy, úgy érzi, hogy rángatod a gyereket ide-oda, pedig neki otthon lenne a helye? Neki heti hány program lenne a "normális", ahogyan be kellene osztanod a hétköznapjaidat, amíg ő nem ér rá?


Ő mit szeretne, hogyan éld meg a hétköznapokat? Hiszen egyedül látod el a háztartást, egyedül főzöl (gondolom, néha ő is élvezi a tiszta lakást és a főtt ételt), és a gyermekeddel sok programra eljársz, ami Neked és Neki is jó.

2016. márc. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha ennyiszer vagytok közösségben, akkor meg tudod kérdezni arról kérdezni az oda járó anyukákat hogy ez sok vagy sem, nem?

Leginkább ők tudnának válaszolni, akik szintén aktívabbak.


Nekem ez nagyon sok lenne.

Egyébként azt se írtad, mekkora a gyerek. Egy félévesnél fiatalabbnak, aki még alig kapott oltást, ez rengeteg. Egy 1 éves már jobban élvezheti.

2016. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Februárban volt 1 éves a fiam. A programok nem kerülnek sokba, nagy részük ingyenes. De a nagyszülőktől is kapunk pénzt, ezeket abból szoktam fizetni. De nincsenek anyagi problémáink sem. Férjem szerint inkább a gyereknek egyedül is meg kellene tanulnia játszani, én meg szerezhetnék egy második nyelvvizsgát, most lenne időm tanulni.
2016. márc. 2. 07:26
 5/32 anonim ***** válasza:
97%
Abban igaza van,hogy tanulhatsz,az sose árt. És egy ekkora gYerek nem játszik más gyerekkel,szóval nem létszükséglet a társaság. Az neked kell. Ingerek a gYereknek is jók,de ez szerintem is sok. A gyereknek néha nyugi is kell,otthon a kis birodalmában.Heti 3x böven elég neki más program. Nem nélkülöztök ez oké,de attól hogy nem mondja a férjed,még zavarhatja a pénz,amit lehet inkább másba fektetne ,pl a tanulásodba.
2016. márc. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
21%

A nyelvvizsga jó ötlet, a gyereknek meg program kell!

De nyugodtan üldögélhet otthon a férjed is a gyerekkel,nem muszáj neked! :-)

Jah,hogy az már nem lenne neki pálya???

Mi ez már,hogy megszabja,mit kéne csinálnod???

2016. márc. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%

Megszabja?

Az ő gyereke is, nem? Csak lehet véleménye arról, hogy a gyereket kell-e ennyi felé, ennyiszer rángatni, nem?

Ez még egy ovisnak is sok lenne.

2016. márc. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom nem egész napos programok...

Mennyit van apuka hétközben a gyerekkel,hogy ennyire tudja,mit kéne csinálni?

2016. márc. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Ti tudjátok, nektek mennyi kell. Nyilván látod a gyereken is, hogy élvezi-e.

Nekünk ez rengeteg lenne. Meg is őrülnék. Mondjuk én attól, hogy mindig öltöztetni, időben elkészülni, időre odaérni...

Mi heti egyszer járunk úszásra, azon kívül majdnem minden délelőtt más babával találkozunk. Játszótér, ha eső van akkor meg valamelyikőnknél. De ez nincs időhöz kötve, ki mikor elkészül reggel, írunk egymásnak aztán indulunk.

Na, jól elkanyarodtam a kérdésedtől :-)

2016. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%
Te látod mi a jó a gyereknek, 1 éves még nem igazán foglalja el magát, nálunk 2 évesen jött el az, hogy eljátszik magában, addig nagyon sokat kellett szórakoztatni.
2016. márc. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!