Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a terhes táppénz és a...

Mi a terhes táppénz és a terhes szabadság?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

A terhes táppénz, amikor veszélyeztetett terhesség miatt ír ki az orvos táppénzre.

Terhes szabadság nincs. Szülési szabadság van.

2017. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Terhes tp sincs. Ugyanúgy táppénz és nem a terhesség önmagában az oka, hanem az, ha valaki a terhessége miatt lesz munkaképtelen, ami egyébként NEM törvényszerű.

Terhesen se kötelező táppénzre menni.

2017. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

En 5honapig terhes tápénzen voltam es nem voltam veszejeztetett.

Ha lejar a 3év utánna jár pár nap szabi.?

2017. dec. 5. 03:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Jár. Bár készülj fel hogy nem fog örülni a munkáltatód hogy megint elmész szülni meg táppénzt fizethet utánad hónapokig a semmire.
2017. dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem megyek szülni. Visza'megyek melozni. De ugy tudom van szabi ami felhalmozodott és azt ki lehet venni ,mielott viszamegyek.
2017. dec. 5. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A csed idejére (ez maga a szülési szabadság ideje munkajogilag) és a gyed elsö fél evére jár szabadság. Amikor jelted hogy megszünteted a fizetés nélküli szabidat ird bele hogy k3rsz tájékoztatást a munkába állással, szabadságokkal kapcsolatban. A munkáltatódtól tudod megkérdezni.mennyi az a szabi pontosan.
2017. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!