Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél még valaki a gyerekvállalá...

Fél még valaki a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

Lassan tervezgetjük párommal a babát, nagyon lelkes. :-) És ennek örülök is.


De olvasgatok itt gyakorin is, és egyre többet látom, hogy nagyon sok a beteg, autista, más betegséggel született gyermek... Öcsémről is egy éve derült ki, hogy autista, és látom, hogy mennyire nehéz vele.


Ha belegondolok abba, hogy nekem is lehet beteg gyermekem, inkább nem is vállalnék. :-( Nem akarok megsérteni senkit, ne értsetek félre, akinek bármilyen betegséggel született gyermeke van! Nincs ilyen szándékom. Csak egyszerűen már most félek ettől. Nem akarom, hogy ha sikerül a baba majd, akkor eszembe jussanak ilyenek, mérgezzem magam vele, de ahogy beszélnek körülöttem róla a szüleim is, párom is, hogy milyen jó lesz, az jut eszembe, mi lesz, ha beteg lesz... :-( Egyik ismerősöm lánya is beteg volt (azt nem tudom, milyen), de mára ott tartanak, hogy a kislány (igazából már nagylány, szerintem nagykorú is...) csak fekszik, a fejét se bírja megemelni, beszélni sem tud, semmi...


Megőrjítenek ezek a gondolatok. :-( Érez valaki még így?



2017. dec. 11. 02:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én nem nagyon gondoltam ilyenre. Persze az emberben ott van valahol a tudat h rosszul is elsülhetnek a dolgok, de nem szabad erre nagyon rápörögni, ezzel kelni-feküdni. Ennek az esélye nagyon kicsi, erre kell gondolni.

Az életben bármikor történhet sajnos rossz dolog, de gondolom te sem úgy indulsz el reggel pl dolgozni h ú ma lehet hogy elüt egy autó... Mert hát ez is ugyanúgy benne van a pakliban, az ember mégse töri ezen a fejét (jó esetben). Ennyivel a lakásból se lehetne kimozdulni mert mi van ha a fejünkre esik egy tégla..

Bizonyos szinten persze normális ez a fajta aggódás, de az ember a legjobb ha nem törődik azokkal a dolgokkal amiket nem tud befolyásolni, amíg csak lehetséges.

2017. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!