Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is szokott érdekelni...

Titeket is szokott érdekelni más gyermekének a neve?

Figyelt kérdés
Lehet csak én vagyok bolond de engem mindig érdekel más gyerkőceinek a neve. Lehet most épp azért mert a harmadikat babánkat várjuk és még semmi ötletünk.
2017. dec. 12. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Megkerdezni nem szoktam, de neha nyitott fullel jartam, pl. jatszohazban, jatszotereken. Most mar nem erdekel, nagyok a gyerekek:)
2017. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor figyelek rá, ha valamilyen vállalhatatlan neve van egy gyereknek. Bár lassan a rendes nevek lesznek a feltűnők.
2017. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

Én itt szokta nézelődni. Nekem tetszik, hogy változatosabb lett a névadás.

2017. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Már nem. 10ből 8szor olyan vállalhatatlan neve van a gyereknek hogy inkább nem is akarom hallani. Most nagy divat ez a Lotti, Szofi, Hédi, Letti, Zsanna, Lilien vonulat, nekem már hallani is fáj, szerintem rettenetes nevek. Jó, persze mindenki azt ad amit akar, de ha megkérdezem a gyerek nevét, nem mondhatom hogy borzalmas, de hazudni meg nem szeretek, így inkább már nem is vagyok kíváncsi.
2017. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnek a nevek.

Itt szoktam nézni a statisztikát:

[link]

Itt meg jól lehet keresgélni:

[link]

Nekem az az érthetetlen, hogy sokan úgy adnak nevet a gyereküknek, hogy csak a hangzása tetszik, de még utólag sem jut eszükbe utána nézni az eredetének vagy a jelentésének.

2017. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

En uj ismerosoket az alapján kategorizalok csak ugy magamban, habar nem tul komolyan, de pl azt egybol leveszem, hogy klasszikus tipusok e, vagy trendi divatmajmok, vagy szenvedosen valasztottak e nevet kinnal, kizarasos alapon, vagy szegenyebb réteg (hogy szepen fogalmazzak), vagy halottak nevét adják a gyereknek stb.

Tudom nem szep dolog kategorizalni de szerintem egy nevvalasztas is sokat elmond a csaladrol.


Nem tudom mikor szokom errol le.


De pl neken egy "Berillről" semmi pozitivum nem jut eszembe

2017. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Erdekel, de sokszor en is mogegondolok valamit.


Viszont én nem szívesen mondom meg a gyerekem nevet, mert tudom, hogy megosztó név és sokaknak nem tetszik. Nincs szükségem ra, hogy kínos mosollyal dicserjek. Amikor igazán pozitív visszajelzést kapok a nevére, ami tényleg őszinte, annak persze örülök. Nehezen választottunk nevet, sokat beszélgettünk róla, viszont amikor meglett a név, 22 hetes voltam, tudtuk, hogy jó választás. Nagyon illik hozza.

2017. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó elárulod?
2017. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Már nem. az első két gyereknél mindig nézegettem a születési krónikákat is. Nagyon izgatott a dolog. Most,m hogy megszületett a harmadik már 3 éve, minimálisan sem érdekel, de úgy alapban sem, babás történetek sem..sewmmi
2017. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
7- es vagyok, Lőrinc a kisfiam, Lócinak becezzük
2017. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!