Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiam lefeküdt egy "olyan"lánny...

Fiam lefeküdt egy "olyan"lánnyal, majd börtönbe került. A gyermek születése után, az anya úgy döntött, hogy maga neveli fel a gyermeket. Sem apasági nyilatkozat, sem élettársi kapcsolat nem volt.6 év után kérhet-e gyerektartást az anya?

Figyelt kérdés
Az anya a kapcsolattartásba sem egyezett bele. Lehetséges, hogy nem is a fiamé a gyerek. Fizetnie kell a fiamnak? Miből történhet meg a levonás, ha megítélik a gyerektartást? A lány kiöregedett a szakmából és úgy döntött, hogy a fiamat húzza le a gyerektartás összegével.

2017. dec. 15. 18:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Fordítva igaz a dolog. Nem állt módomban minden részletet leírni a korlátozás miatt! A lényeg: Nem engedte a hölgy a nevére íratni a gyereket és nem engedte, hogy láthassa a gyerekét (már ha az övé) a gyerek anyja. A "gumi nélkül" dolog azért nem állja meg a helyét, mert a nő bizonyítottan örömlányként kereste a kenyerét. NEKI kell gondoskodnia magáról, ha már ezt a szakmát választotta. ezért írtam, hogy nem is biztos, hogy a fiamé a gyerek. Az apasági vizsgálat még hátra van, csak azt nem tudom, miért. ha most kell a pénz, akkor miért nem engedte az apának a láthatást? Ehhez - úgy tudom - joga lett volna. Miért "képzelt" apát íratott be?
2017. dec. 24. 17:10
 12/14 anonim ***** válasza:
azóta mi a helyzet ezzel a történettel?
2019. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
:) olvasgatom a dolgokat de ez számomra érhetetlen ,dehát egy örömlány vigyázzon arra hogy gumival sze×eljen,mikor szerintem meg kérdezzi a ferfiakat hogy gumival vagy anelkül ,de a guminélkúlinel fenn áll a fertőzés veszélye,nem igazán vagytok okos csalad,és büszke vagy arra hogy a fiad sitten van? Hát gratu... de a viaszaterve a témára az anyukának igen joga van ennyi idő után is pénzt kérni,de amúgy ha bizonyítottan örőmlány az anyuka akkor nem is értem hogy tarthatta meg a gyerelet mikor a vedőszolgálat kimegy felmérést végezni meg hogy van e biztos anyagi megélhetés ezt mind megnézzik.
2021. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom azóta mi a helyzet, de a válaszok között sok olyan van, ami még véletlenül se tükrözi a valóságot.

Gyermektartast a gyermek hivatalosan bejegyzett apjától lehet kérni. Ha iylen nincs, akkor első lépés az apasági per. Ha ez meg van, akkor jön a gyermekelheyezes, kapcsolattartás és tartásdíj megállapítása. Tartásdíjat eleve max 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni, de ennél alap, hogy az igénylőnek fel nem róható okok miatt kerüljön erre sor. A 6 évig xartam rá, hogy legyen hivatalosan apja az épp nem ilyen ok, tehát a hölgy maximum visszamenőleg az apasági per kérelem bíróságra beérkezésének időpontjától igényelheti a tartásdíjat.

2021. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!