Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hány évesen vállalnátok/vál...

Ti hány évesen vállalnátok/vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
Minden életkor elönye/hátránya,nök/férfiak véleménye egyaránt érdekel.

2017. dec. 15. 18:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ma 18:46

Miert ne lehetne 30 felett gyereketek??

2017. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én 31, feleségem 28.
2017. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én 25, férjem 38. 4 évet vártunk rá.
2017. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
24, 26, 35. 35 vagyok most. Nagyon nyugis, éjszakát végig alvó harmadik gyerkőcünk van, akit nagyon vártunk. De azért van különbség 10 évvel ezelőtthöz képest. Türelmesebb vagyok, viszont hamarabb elfáradok, fizikailag. De ez szerintem egyénfüggő. Mindenesetre ez a koreloszlás nálunk nagyon bejött. Szuper dolog újra babázni, és a nagyok imádják a kicsit. Én még 40 éves korig vállaltam volna, ha nem így alakul.
2017. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

23 évesen szültem az elsőt, ő egy nagyon várt gyerek.

Mivel nincs még második gyerekem, ezért nincs összehasonlítási alapom. Nagyon jó most nekúnk vele.

Az biztosan előny, hogy a fiatal korom miatt könnyebben szültem(lehet lepontozni, de a 30körúli első gyerekes anyuka ismerőseimnek nagyrészt császárjuk volt) hamarabb felépültem a szülésből, jól bírom az éjszakázást.

Fiatalon nagyobb az esély egészséges picire, azért egy bizonyos életkor felett megnő pl a down kórra való esély.

A teherbeesés is konnyebb a fiatalabbaknak általában.

Látom hogy sokkal lazábban veszem az egészet mint a nálam idosebb anyák, (pl beverte a fejét, lázas stb)

Ami hátrány, hogy fiatalon nincs olyan nagy vagyona általában az embereknek, így mi is nagyrészt használt dolgokat vettünk(babakocsi, pihenőszék, de természetesen mindene megvan a gyereknek, csak ami annyira nem fontos azon spóroltunk) Nem volt pl fogadott orvosom sem, csak szülésznő.

Másik hátrány, hogy teljesen elkopott a baráti körünk, mert a velünk egyidős barátainknak még nincs gyereke, a 30-as szülőkkel meg nem tudunk barátkozni a korkülönbség miatt.

De nekem az a véleményem hogy minden életkornak megvan a maga előnye és hátránya persze. Ha újra kezdeném, ugyanígy csinálnám, mert nagyon erős volt bennem a gyerek iránti vágy.

A másodikat 26-27 évesen fogom szülni, több gyereket nem tervezek.

2017. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!