Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg egy házisárkány vagyok?

Tényleg egy házisárkány vagyok?

Figyelt kérdés
A karácsonyfára vettem a doboz Milka szaloncukrot, ez ugye majdnem 5000 Ft. El voltak téve a kamrába, ma véletlenül vettem észre, hogy a gyerekek rájártak és megették az összeset!! Csak üres papír van a dobozban, talán 1-2 szem. Nagyon kiakadtam, és eléggé kiosztottam őket, és elkoboztam az összes Mikulásra kapott édességüket, meg ma nem nézhetnek tévét, és megmondtam, hogy nem veszek újat, nem lesz a fán. A férjem meg rám van kiakadva, szerinte elfelejtettem milyen gyereknek lenni, ezt minden gyerek megcsinálja, és minek büntetgetem őket ezért, meg miért kiabálok. Tényleg nincs igazam?
2017. dec. 17. 11:53
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Én sem tartom lopásnak, ez azért erős

Őszintén én azon húztam fel magam, hogy a tudtom nélkül tömik magukba az édességet, holott meg volt beszélve hogy a Mikulás csomagokból minden nap annyit ehetnek amit megbeszélünk aznapra, azt szépen meg is ették, csak épp elfelejtették említeni hogy pluszba betúrtak 2 doboz szaloncukrot is. Nem vagyok a nyakló nélküli édességfogyasztás híve és ezt ők is tudják. Tiltva nincs, de igyekszem mértéket tartatni velük. Ezért lettem dühös.

2017. dec. 17. 15:38
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. Legyel kicsit lazabb!
2017. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, nálad csak a férjem kollégája rosszabb, náluk van 3 gyerek, és egy darabot se ehetnek február 19-ig, az anyuka szülinapja, akkor van fabontás, és akkor osztja el szemre pontosan a családnak a cukrot.
2017. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
58%

XD Kópé gyerekek...


Ideges vagy, drága volt és a hátad mögött csinálták, holott van még Nekik más édesség. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lennék mérges, de tudni kell ezeket a dolgokat megfelelően lereagálni. Tőled tanulnak. Te vagy az anyjuk. Gondolom, hogy szeretnéd, ha a későbbiekben mindent megbeszéljenek Veled, hogy ne titokban fiúzzanak, ne kilógjanak bulizni... hogy mindig tudd, hogy merre járnak.... Iszonyat fognak utálni később, ha apróságokért is megbünteted Őket és nem fognak Benned bízni, mert "úgy sem enged, úgy is csak kiabál"- és ha nagyobbak lesznek is mindent elsunnyognak. Neked kell az okosabbnak lenned. Ha Te nem tudod Velük megfelelően megbeszélni, akkor később Tőlük se várd, hogy bármit megbeszéljenek.... KB 1 típus lehetsz nővéremmel. Én az Ő "nevelési módszeréből" sokat tanultam.

2017. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%
... Ja és igen, tényleg minden gyerek megcsinálja XD Az enyémek is megcsinálták már (4,6,8 és 10 évesek), persze nem Milkával, nem veszek ilyen drága dolgot. :-)
2017. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem lett volna egyszerűbb a fára olcsóbbat venni és az asztalra kitenni a Milka szaloncukrot ahonnan ehettek volna nyugodtan a gyerekek? Túlreagáltad a dolgot. Higgadj le ez csak csoki, a gyerekeid 100x többet érnek, sőt. Még ha a férjed ette volna meg akkor azt mondom jogos mert a gyerekek elől vette el de ők ették meg csak kicsit előbb, szóval nagy baj nincs, sztem...
2017. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem az a gond, hogy pár szemet ettek belőle, hanem betolták szinte az összeset, ez azért nem mindegy. És gondolom nem azért akadt ki rájuk a kérdező, mert sajnálná tőlük, meg csak a fenyőfán kívánta látni, hanem mert rohadtul nem egészséges ekkora cukorterhelésnek kitenni a szervezetüket. Tőlem is lecseszést kaptak volna, bár ennyire azért nem büntetném őket, nem kell túlreagálni sem, de legközelebb kérdezzenek rá.
2017. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
10%

Nalunk mar dec. elejetol veszem folyamatosan a szaloncukrot, egy csomag se eri meg a karacsonyt, meg a ferjem is rajar. :-)

Lazabban, ez csak csoki.

2017. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
49%
A mikulás csomaggal párhuzamosan ették a szaloncukrot, hogy lehetne lazára venni? Egyre több és egyre fiatalabb cukorbetegeket diagnosztizálnak, huszon éveseket állítanak inzulinra, + rengeteg ir és igt beteg van, tényleg komolyan kell venni. Nem ettől az egy alkalomtól lesznek betegek, de ha az anyuka háta mögött rendszeresen megteszik hosszútávon, annak nem lesz jó vége.
2017. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
41%
Na és mi van akkor, ha két hétig viszonylag korlátlanul csokit esznek? Egy idő után úgysem kívánja az ember, de ez egy ilyen időszak. Na azon akadj már ki, december elejétől december végéig mennyit esznek, hanem azon hogy december végétől december elejéig mennyit mert az már érthető. De ilyen ez a december... Az meg a másik, hogy olyan érzésem van, hogyha kértek volna úgysem adtál volna, ezért ment a zugevés, én ezen gondolkodnék el a helyedben. Az enyémek, ha találnak valami (akár drága) elrejtett édességet, akkor nevetve előhozzák, hogy megtalálták, és tudják hogy fel is bontjuk, és akkor én látom mennyit esznek, nem korlátlanul titokban, szólok hogy lassan elég, hagyjunk későbbre, stb. És oda is adják, mert tudják, hogy legközelebb is adok, nem pedig betáraznak, mert úgyis tudják, hogy nem kapnak. Szerintem ezen gondolkodj inkább!
2017. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!