Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adtok cukros, zsíros,...

Ti adtok cukros, zsíros, olajos dolgokat a gyermekeiteknek? Csak őszintén!

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem szeretném ha vitába torkollna a kérdés. Nem provokációnak szánom, csupán kíváncsi vagyok az ŐSZINTE válaszokra.


Azt látom, hogy manapság elvileg az emberek nem adnak a gyereknek "normális" csokit, kekszet, szalonnát, kolbászt meg kb semmi ilyesmit, csak ezeket a diabetikus meg cukormentes, null kalóriás cuccokat. Az imént néztem egy videót amiben kiderült, hogy az egyik híresebb magyar házaspár 4-5 év körüli gyermeke még nem evett tepertőt sőt, valószínűleg azt sem tudja mi az. Nekem ez egy kicsit furcsa főleg, hogy Magyarországon élő magyarokról van szó. Szerintem a tepertő az egyik legalapabb, leghagyományosabb étel az országban. És rajtuk kívül többen állítják, hogy a gyerekeik nem esznek ilyeneket.


Most nem az van, hogy mások dolgaival foglalkozom, csupán érdekel a dolog, hogy más "átlagos" emberek adnak-e ilyesmit a gyerekeknek.

Hangsúlyoznám, hogy nem mindennapi töménytelen mennyiségre gondolok. Hanem, hogy esznek-e a gyermekeitek időnként csokit, chipset, szalonnát, tepertőt és hasonlókat vagy sem?!


2017. dec. 21. 21:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
Tepertőt és chipset még speciel nem evett, de pl.a szalonnás rántottát, lángost imádja.Édességet is kap kb. hetente egy-két alkalommal,leginkább túró rudit vagy Kindert.Cukros innivalókat viszont nem adtam még,mert szerintem ezek a legrosszabbak a fogaknak,és könnyű rászokni (én se ittam meg a vizet sokáig)vizet iszik vagy 100%-os gyümölcsleveket egyenlőre.2.5 éves.
2017. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Simán ehettek/ehetnek (már nagyok). A mértékkel bármit híve vagyok én is. Nem azzal van a baj, hogy mit eszik az ember, hanem, hogy miből mennyit. Negyedévente vagy akár havonta 1 zacskó chipstől nem lesz/lett bajuk, ha amúgy normálisan esznek. Nyilván ebéd helyett nem volt csokizabálás, de pl. egy kiadós bableves után második fogásként max. palacsinta van. Úgysem csúszna más. És ezt simán megették 2 évesen is. A túl fűszerest is tiltják sokan, az én fiam anno kb. 2 évesen beleevett anyámnál a csípős currys csirkébe. Szeme sem rebbent, mai napig bírja a csípős kaját. Nagyobbik lányom meg lazán befalja a húslevesből a szemes borsot. Imádta már kicsiként is. Ez van. Nyilván oka van, hogy jólesik neki.
2017. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Kizárólag alacsony kalóriás ételeket eszünk.
2017. dec. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

Az én fiam marha válogatós, ugyh meg se enné a tepertot (bár megenné)...helyette minden sz/rt enne a csoki, gumicukor, puding állandóan csúszna, na meg a ropi, kekszek, csipszek stb.

Egyelőre az van, h csak akkor kap édességet ha legalább pár falat normális kaját evett, sajnos így is sokat eszik (mármint edeset).

Igyekszem inkább pudingot adni, néha zabkekszet, joghurtot. De sajnos befigyel a csoki időnként, főleg h egy csonk maradt telapobol. :(

2017. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%
Az én gyerekeim hamarabb esznek meg egy szál kolbászt mint egy happy meal menüt. Igyekszünk normális kajákat fogyasztani. Nálunk nincsenek üdítők, legfeljebb néha gyümölcslé, abból is minőségi. Édesítőszeres dolgokat kimondottan utálom és nem is tartom egészségesnek. Chipset nem veszünk soha, inkább joghurtot vagy gyümölcsöt esznek szívesen. Csokit se tiltom, kapnak is időnként, de nem napi szinten. Én nagyon szeretek főzni, sütni, a hagyományos ételeket is szeretjük, de igyekszünk egészséges formában (pl pöri sovány húsból, főzelékek nem nehéz rántással, hanem habarás vagy keményítős sürítéssel). A felvágottakat kerüljük amennyire lehet, házi kolbászt szalonnát májast szalámit szoktunk venni. Sőt, tepertőt én is szoktam sütni, bár nem a kedvencem. Kenyérből eszünk sima fehérer is meg magvasakat, teljes kiőrlésűt, rozsosat is, de csak 2 féle pékség termékeit, ahol valódi kenyeret adnak, ami nem lesz ehetetlen másnapra. Joghurtokból is rengeteg a gagyi, ezért inkább natúrt szoktunk és teszünk hozzá gyümölcsöt. Édességnek leginkább házi sütiket szoktam, vannak ilyen tikkjeim, hogy inkább vaj mint margarin legyen benne vagy min fele-fele, és cukrot is mindig kevesebbet használok mint kellene a recept szerint, de nem panaszkodnak, hogy nem elég édes. A lekvárok befőzéséhez is minimális cukrot használok. A gyerkeknek is mindig magyarázom, hogy mi egészséges, és mi az, amit mértékkel érdemes, ha az ember nem akar beteg lenni felnőtt korára. Hozzáteszem, szerencsére vagyunk abban a helyzetben, hogy nem muszáj az olcsó dolgokra szorítkoznunk, hanem lehet szempont az egészséges(ebb) étrend.
2017. dec. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én simán adok mindent a 2,5 éves fiamnak, csak ő rossz evő, így örülök, ha betol valamit az arcába.


A csokievéssel kapcsolatban, mert míg az egyik posztban oldalakon keresztül nyomják az anyukák, hogy hát ők soha vagy csak alkalmanként adnak egy fél túrórudit a gyereknek, mert azon is van csoki és az már káros, meg ne szokjon hozzá, meg ilyen b-romságok. A másik poszt alatt meg leszólják az anyukát, aki megbüntette a csomag szaloncukrot felfaló gyerekeit, hogy hát mekkora egy genya anyuka, hogy miért ne ehetne megy egy 3 és egy 6 éves gyerek egy ültő helyében egy kiló szaloncukrot.


Na? Legyél okos!

2017. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Igen, mi adunk.
2017. dec. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyik gyerekem sem evett még tepertőt, pedig a nagy már 10 éves. Sőt, én is csak egyszer ettem életemben, 30 év alatt. Nem ízlett, nem szeretem az ilyen zsíros dolgokat, hiába mondod, hogy ez alapvető élelmiszer Magyarországon, igazából engem a hagyományos magyar konyha nem nagyon hat meg, nem kimondottan szeretem.

Ennek semmi elvi oka nincs, és annak se, hogy a gyerekeim nem ettek még ilyet, egyszerűen nem jön be. Kolbászt, hurkát, szalonnát ettek már, a kicsi is (2 éves majdnem), mert ezeket pl. a férjem szereti, és szokott venni itthonra. Szalonnás ételeket szoktam is főzni időnként.

Amúgy ehetnek, és esznek is édességet időnként. A nagy nem édesszájú, úgyhogy ő ritkán, de ő meg (sajnos) nagyon szereti a chipseket, úgyhogy hetente szokott kapni egyet. A kicsi meg heti 2-3 alkalommal kap valami csokit, pudingot, ilyesmit.

2017. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%

27 éves vagyok, mégse ettem soha tepertőt. :-) Nekem egyszerűen az ránézésre sem tetszik, az alapján, amiből készül. Szóval így a gyerek se nagyon találkozik vele. :D

Amúgy én a cukros üdítőkre vagyok egyedül háklis, mert nálunk anyám függő volt, szóval nekem a kóla volt a víz, és felnőtt fejjel már látom, hogy ez mennyire rossz (és még így se tudok 100%-osan megszabadulni tőle, bár tudatosan nem vásárlok otthonra). Inkább gyümölcslé, ha édeset innánk.

Amiket felsoroltál, azok nálunk természetesek. Oké, nem mindennaposan, de mivel a gyereknek nincs egészségügyi problémája, ezért ha veszek, akkor rendeset veszek. Szerintem az ész nélkül nyomatott diétás cuccok pont ugyanolyan rosszak, mintha glutén/laktóz diétára fogunk egy nem érzékeny gyereket.

2017. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hű, ez meglepett de örülök neki, hogy azért a többség rendesen ad a gyermekének kaját :)

Mármint egyetértek itt az utolsó válaszolóval, hogy a sok "egészséges" étel se jó. Én például a kocsonyát utálom és bár nincs gyerekem, valószínűleg általam nem is fog kocsonyát enni. Viszont a család meg szereti így biztosan lesz olyan, hogy megkóstolja majd. Csak vannak akik ilyenkor is visszautasítják, hogy márpedig az ő gyerekük nem fog ezt meg azt enni. Szerintem hagyni kell, hogy kipróbálja és eldönti ő, hogy szereti-e vagy sem.


Az édesség más tészta, hiszen ha a gyerkőcökön múlna, valószínűleg mindenki hatalmas lenne. De a hallottak alapján sokan tiltják a gumicukrot meg csokikat is, megkérik a nagyszülőket is, hogy ne adjanak a gyereknek. Ezzel viszont nem értek egyet, kivéve ha esetleg valami olyan betegsége van a gyereknek. Nyilván én sem arra gondolok, hogy minden nap ilyeneket egyen de most néhanapján miért ne?! :) Nem attól a pár darabtól fog megbetegedni szerintem. Anno gyerekkorunkban főtt kaját is azt ettünk amit a szüleink, most 20 éves vagyok. Ha paprikás krumpli kolbásszal akkor az, ha pörkölt tésztával az, rántotthús stb... Nem főztek nekünk külön. Apukám nagyétkű és inkább a fűszeresebb, laktatóbb ételeket eszi. Ő nem lakik jól a salátákkal, hiába van hozzá mondjuk hús is. Ezért kénytelenek voltunk azt enni amit ő is szeret.

2017. dec. 22. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!