Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adtok cukros, zsíros,...

Ti adtok cukros, zsíros, olajos dolgokat a gyermekeiteknek? Csak őszintén!

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem szeretném ha vitába torkollna a kérdés. Nem provokációnak szánom, csupán kíváncsi vagyok az ŐSZINTE válaszokra.


Azt látom, hogy manapság elvileg az emberek nem adnak a gyereknek "normális" csokit, kekszet, szalonnát, kolbászt meg kb semmi ilyesmit, csak ezeket a diabetikus meg cukormentes, null kalóriás cuccokat. Az imént néztem egy videót amiben kiderült, hogy az egyik híresebb magyar házaspár 4-5 év körüli gyermeke még nem evett tepertőt sőt, valószínűleg azt sem tudja mi az. Nekem ez egy kicsit furcsa főleg, hogy Magyarországon élő magyarokról van szó. Szerintem a tepertő az egyik legalapabb, leghagyományosabb étel az országban. És rajtuk kívül többen állítják, hogy a gyerekeik nem esznek ilyeneket.


Most nem az van, hogy mások dolgaival foglalkozom, csupán érdekel a dolog, hogy más "átlagos" emberek adnak-e ilyesmit a gyerekeknek.

Hangsúlyoznám, hogy nem mindennapi töménytelen mennyiségre gondolok. Hanem, hogy esznek-e a gyermekeitek időnként csokit, chipset, szalonnát, tepertőt és hasonlókat vagy sem?!


2017. dec. 21. 21:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szalonát esznek ,kolbászt,néha chipszet is kapnak ,söt esznek csokit is .
2017. dec. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kislányunk. A hozzátáplálás egy rémálom volt. Semmit nem volt hajlandó enni, sírás, szájzár volt a válasz. Néha voltak jobb és rosszabb időszakok is, de lényegében még 1 évesen is a tápszer volt a bevitelének minimum a fele. Múltkor anyósnál voltunk, marhapörköltet ettünk, megkóstoltattam Vele és imádta! Másnap túrós csusza volt, a szalonnát ette meg csak belőle... rá kellett jönnöm, hogy nagyon szereti ezeket, de mértéket tartunk. Reggeli tejpép, tízórai gyümölcs, ebédre azt eszi, amit mi, uzsonnára is. Most karácsonykor sok mindent megkóstolt, sütiket is, de ez különleges alkalom. Férjem és az én családomben is vannak cukorbetegek, ezért ezekkel nagyon vigyáznunk kell. Ahogy már írtam a mérték a fontos.
2018. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!