Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartást kell fizetnem...

Gyerektartást kell fizetnem havi 30 ezret de van 2 gyerekem akiket nevelek. Előző párom elvette a fiunkat a bíróság neki ítélte. Mit tehetnék hogy kevesebbet fizesek?

Figyelt kérdés
Albérletbe élünk ami elég sok kiadás. Semmi támogatást nem kapok . Volt párom saját lakásba él. Most fenyeget hogy börtönbe kerülök ha nem fizetek havi 30 ezret . És ha adok is neki annyit 2 gyerekem meg annyi minuszba lesz . Ez a összeg nem sok? Gondoltam ügyvédel által kérném hogy ez vigyék a felére kb . Sikerülne?
2017. dec. 22. 06:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
19%

Nem egész világos, amit írsz:


Elöször van egy fiad, aki nem veled él - utána gyerektartást kell fizetned, a bíróság által megítélt összeget.

Másodszor van két "nevelt2 gyerek - ök kik? saját gyerekeid, az esetelges új párod gyerekei vagy kik?

Amennyiben biológiailag nem a tieid, akkor nem számítanak gyerektartás szempontjából, hanem a saját szülö az, akinek az eltartásukba be kellene szállni.

Ha a tieid, akkor meg az az érvényes szabály, hogy az ÖSSZES gyerekedre - azaz ebben az esetben a háromra - a nettó jövedelmed 50%-át lehet maximum számításba venni.

Ha pl. 200ezret kapsz havonta, akkor a három gyerekre jut összesen 100ezer, azaz egy-egyre 33ezer. Természetesen kevesebb jövedekem esetén ez arányosan csökken.


Amennyiben a hivatalos gyerektartás több, mint a fele fizetésed egyharmada, kérheteted a bíróságon az összeg megváltoztatását, mivel a körülményeid változtak.

2017. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Fontos lenne, hogy leírd pontosan, melyik gyerek kié. Mert az utolsó válaszod alapján úgy is lehet érteni, hogy az extöl van két gyerek, és az egyik veled van, a másik meg az apával- Ebben az esetben ugyanis vagy mindketten fizettek a másiknak gyerektartást a saját jövedelem után, vagy egyiknek sem kell.
2017. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

gyermektartásdíj összege gyerekenként általában a tartásdíjra kötelezett szülő átlagos jövedelmének 15-25%-a – a bíróság megállapításától függően. Az új Ptk. szabályai alapján a tartásdíj összegét egy fix, meghatározott összegben kell megállapítani a bíróságnak


Az összeg meghatározásánál a bíróság a következő szempontok szerint dönt:


a gyermek indokolt szükségletei,mindkét szülő jövedelmi  viszonyai és vagyoni helyzete,a szülők háztartásában eltartott más – saját, mostoha vagy nevelt – gyerekek száma, illetve azon gyerekek, akikkel szemben a szülőknek tartási kötelezettsége van,a gyermek saját jövedelme, ésa gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátások.


Az új Ptk. szerint tehát a tartásdíjat határozott összegben kell meghatározni, azonban a törvény mégis biztosítani kívánja annak lehetőségét, hogy a tartásdíj automatikusan emelkedhessen. Erre van egy olyan szabály, hogy a bíróság, ha indokoltnak tartja, úgy rendelkezhet, hogy a tartásdíj évente indexálásra kerül (a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves fogyasztói árindex mértékével).


Az átlagos jövedelem megállapításánál a bíróság általában a keresetlevél beadását megelőző egy évi összes jövedelmet megvizsgálja, és erre figyelemmel állapítja meg a tartásdíjat.


Ha a szülők két vagy több gyermek tartására kötelesek, a tartásdíjat úgy kell megállapítani, hogy egyik gyermek se kerüljön a másiknál kedvezőtlenebb helyzetbe, különösen akkor, ha nem egy háztartásban nevelkednek.

2017. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
2 saját gyermekem van .És egy akit nem én nevelek. Bíróság 30000ft ott ítélt meg mert apuka ezt kérte . Bíróságon igyis elég bunkon viselkedett velem a bírónő. Hogy nem érdekli hogy honnan de fizetnem kell 30000ft ot .
2017. dec. 22. 09:32
 15/28 A kérdező kommentje:
Apuka is folyton ezt mondja ugyse fogják csökkenteni . Jelenleg munkát keresek . Gyesen vagyok jelenleg 52000ft a jövedelmem. Mikor dolgoztam 90000ft ott kerestem utolag de nem voltam bejelentve teljes időre.
2017. dec. 22. 09:35
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem ezt el hogy a bíróságot nem érdekli hogy 2 gyereket is elkell tartanom . Alberletben .férjem fizetése az albérletre megy el igy enyémből marad kaja pelenka . Iskolai ebéd fizetes ami havi 10ezer . Es egyéb költségek
2017. dec. 22. 09:38
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogják csökkenteni, de igaza van a volt párodnak. Harcolni nem vagy képes a már meglévőért, de simán szülsz még egyet.komolyan szégyelld magad, mert normális anyának nem vagy mondható.
2017. dec. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
De az vagyok hogy harcoltam volna ha egyedül maradtam akkor a 2 éves lányommal . Senki nem segitett .ő meg első látogatáskor nem hozta vissza .
2017. dec. 22. 09:46
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért szültél még egyet?
2017. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%
Írd le konkrétan, hogy melyik gyereknek ki az anyja és ki az apja (pl. az 1. a tied meg az exé,. a 2. csak a tiéd másik apától és a 3. a jelenlegi párodtól), illetve melyik hol él, (veled egy háztartásban, az apjával, vagy máshol), és hogy mennyi a nettó kereseted, mert csak akkor lehet megmondani, hogy a 30ezer sok, vagy kevés.
2017. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!