Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fizetett segítség a férj...

Fizetett segítség a férj tudta nélkül? Vagy mit csinálhatnék, hogy észrevegye, ezt nem bírom egyedül?

Figyelt kérdés

Négy gyerekünk van, a fiúk 5 és 3 évesek, a lányok 9 hetesek. Amíg két gyerekünk volt, nem éreztem szükségét, hogy segítség kéne, elég volt az, hogy a szüleink, a nagyszüleim, vagy a keresztszülők voltak velük hetente párszor, a férjem is többet volt itthon, tudta őket hozni-vinni, az esti "rituálé" pl. szinte mindig az övé volt, addig én elpakoltam, vagy pihenhettem, stb.

Viszont a lányokkal már más a helyzet. Nagyon szeretem őket, de nem bírom egyedül... Ráadásul nagyobb házba is költöztünk (290 nm maga a ház, plusz a kert és a kisház, garázs), ha egész nap takarítanék, pakolnék, akkor sem érnék szerintem a végére.

A férjem is későn jön haza, mivel az apukája betegeskedik mostanában és délutánonként oda is megy, intézi az ottani dolgokat. 7-8 körül ér haza folyamatosan. A családunkra nem számíthatok biztos jelleggel, mert van, hogy anyukám is csak beugrik, iszunk egy kávét és megy, mert dolga van.


Anyagilag beleférne a segítség (bejárónő, aki vasal is és egy bébiszitter), viszont a férjem nem akarja. Mert hogy ne jöjjön ide idegen pakolni, meg csináljam meg akkor, amikor alszanak a gyerekek, vagy majd segít ő is... Ebből a "segítek én is" szövegből mostanában sosincs semmi, mert amikor hazajön, addigra a lányok alszanak. Megvacsorázik, de ha kérek valamit, jön a válasz, hogy fáradt, most ért haza, hagyjam már szusszanni kicsit. A fiúkkal elvan, de ha valami gond van, nyűgös az egyik, vagy nem akar elaludni, azonnal engem hív, hogy csináljak valamit, ő fáradt a hisztihez most.

Szóval arra gondoltam, hogy felveszek egy bejárónőt és egy bébiszittert a tudta nélkül, mert már tényleg kiborulok, hulla fáradt vagyok a nap végére. Kaptam is elérhetőségeket a barátnőimtől, de azért kicsit hezitálok, hogy meglépjem-e...


2017. dec. 22. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Bár nem szép dolog a háta mögött, de be kell látnia, hogy te nem bírod egyedül. Vagy ő segít és nem csak mondja, hanem csinálja is, vagy lesz fizetett segítség. Én meglépném.
2017. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Én nem tenném a tudta nélkül. Leültetném és közölném, hogy kell és kész. Ha ezen múlik, hogy a felesleges kidobott pénz, akkor keresnék valamit, hogy X dolgon majd spórolok (ahogy írtad, ez nem gond, de elvi alapon azért felajánlanám).

Viszont azt nem hagynám, hogy nemet mondjon. Tehát nem megkérdezném a véleményét, hanem kereken közölném, hogy holnap felhívom a marist, és januártól számítson rá.

2017. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk ha már valakivel vállalok KÖZÖSEN négy gyereket, akkor elmondom neki hogy mi bajom.

Egy napra otthon hagynám a futó házzal és a gyerekkel, rájönne, hogy kell a segítség.

2017. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki többször.

Szerinte túl reagálom és rosszul szervezem az időmet.

2017. dec. 22. 14:04
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
jó társ, ja nem
2017. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A tudta nèlkül nem. Közlöd vele és kész.
2017. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

En sem a tudta nelkul tennem, es nem azert,ert felnek a lebukastol, hanem eleve megalazonak ereznem azt, hogy megtagadjak azt a segitseget tolem, amire szuksegem van.

Pont ketszer annyi gyereketek lett, mint eddig volt, plusz nagyobb haz, dupla gyerek nelkul is tobb munka.

Ezt pont olyan, mintha a ferjed nyakaba raknanak a munkahelyen pont ketszer annyi munkat, amit eddig csinalt, azutan pedig ugyanugy menne a szuleihez, mert ott is szukseg van ra.


Mondd el neki, hogy ez neked kell es pont. O is tisztaban van vele, hogy nem tud most neked segiteni, ertheto, hogy nincs ra se ideje, se ereje, de ha meg is tenne, akkor epp azt a napi 1-2 orat venne el az otthoni munka toletek, amit egyutt tolthettek, vagy a ferjed a gyerekekkel.

Melozna a munkahelyen, majd a szuleinel es azutan otthon. Vagy ha otthon nem, akkor meg te feszulsz meg egyedul.

Kb boritekolhato, hogy hamarosan valamelyikotoknek nagyon tele lesz a hocipoje az egesz eletetekkel ebben a formaban.


Ha van ra penz, lehetoseg, akkor mondd, hogy marpedig te ehhez ragaszkodsz egy ideig.

Nem olyan reg szultel, ikreid is lettek, negy gyerekes lettel hirtelen, teljesen normalis, hogy szet vagy csuszva a hazimunkaval. Az is lehet, hogy fel ev, egy ev mulva utolered magad, beall a napirend es nem is lesz mar szukseg kulso segitsegre, vagy csak pl nagytakaritashoz.

De addig ragaszkodj ahhoz, amire szukseged van, hazastarsak vagytok, nem fonok es beosztott.

2017. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a többiek írták.

Egyébként a házasságod egy nagy kalap kaki, ha nem bírtok kompromisszumot kötni.

2017. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
290nm? Ha egyedül lennék akkor is lenne bejáronőm ekkora lakásban. Mondd meg neki, hogy holnap jön probanapra egy takarító.
2017. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

nem éreztem szükségét, hogy segítség kéne, elég volt az, hogy a szüleink, a nagyszüleim, vagy a keresztszülők voltak velük hetente párszor,


Huhh. Még jó, hogy elég volt...

2017. dec. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!