Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fizetett segítség a férj...

Fizetett segítség a férj tudta nélkül? Vagy mit csinálhatnék, hogy észrevegye, ezt nem bírom egyedül?

Figyelt kérdés

Négy gyerekünk van, a fiúk 5 és 3 évesek, a lányok 9 hetesek. Amíg két gyerekünk volt, nem éreztem szükségét, hogy segítség kéne, elég volt az, hogy a szüleink, a nagyszüleim, vagy a keresztszülők voltak velük hetente párszor, a férjem is többet volt itthon, tudta őket hozni-vinni, az esti "rituálé" pl. szinte mindig az övé volt, addig én elpakoltam, vagy pihenhettem, stb.

Viszont a lányokkal már más a helyzet. Nagyon szeretem őket, de nem bírom egyedül... Ráadásul nagyobb házba is költöztünk (290 nm maga a ház, plusz a kert és a kisház, garázs), ha egész nap takarítanék, pakolnék, akkor sem érnék szerintem a végére.

A férjem is későn jön haza, mivel az apukája betegeskedik mostanában és délutánonként oda is megy, intézi az ottani dolgokat. 7-8 körül ér haza folyamatosan. A családunkra nem számíthatok biztos jelleggel, mert van, hogy anyukám is csak beugrik, iszunk egy kávét és megy, mert dolga van.


Anyagilag beleférne a segítség (bejárónő, aki vasal is és egy bébiszitter), viszont a férjem nem akarja. Mert hogy ne jöjjön ide idegen pakolni, meg csináljam meg akkor, amikor alszanak a gyerekek, vagy majd segít ő is... Ebből a "segítek én is" szövegből mostanában sosincs semmi, mert amikor hazajön, addigra a lányok alszanak. Megvacsorázik, de ha kérek valamit, jön a válasz, hogy fáradt, most ért haza, hagyjam már szusszanni kicsit. A fiúkkal elvan, de ha valami gond van, nyűgös az egyik, vagy nem akar elaludni, azonnal engem hív, hogy csináljak valamit, ő fáradt a hisztihez most.

Szóval arra gondoltam, hogy felveszek egy bejárónőt és egy bébiszittert a tudta nélkül, mert már tényleg kiborulok, hulla fáradt vagyok a nap végére. Kaptam is elérhetőségeket a barátnőimtől, de azért kicsit hezitálok, hogy meglépjem-e...


2017. dec. 22. 13:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
A fèrjed egy szarràgó. Èn eleve nem költöznèk ekkora hàzba ès nem szülnèk ennyi gyereket ha csak magamra számíthatok. Nem vagyok èn mazoista. Előbbeg kellett volna beszèlni ezt a dolgot.
2017. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
58%

Az általad leírt helyzetben biztos hogy fogadnék segítséget. 290 nm-es házat képtelenség takarítani, ráadásul 4 gyerek mellett, amiből a picik ikrek és 9 hetesek huh.

A férjed nem értem mit nem ért ezen.

Ahogy a többiek írják - állítsd kész tények elé. Vagy takarítson ő munka után.

2017. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
53%

egy napra cseréljetek. Itt a négynapos hétvége. Te lelépsz reggel, s este jössz. Addig övé a ház :)


Mondd meg, hogy nem megy máshogy, s kész.

2018. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!