Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom gyereket akar, én...

A párom gyereket akar, én viszont nem szeretnék neki szülni. Mi ilyenkor a teendő? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves párkapcsolatom, én 21 éves vagyok, a párom 32.

Az utóbbi időben a párom nagyon rákattant a gyerektémára, szeretne már apa lenni. Csakhogy én jelenleg a hátam közepére nem kívánok egy kisbabát! A párom nem gazdag, tehát anyagilag sincs neki stabil háttere ahhoz, hogy eltudna minket tartani a kicsivel. Az édesanyja is vele él, ami engem természetesen nem zavar, de az ő nyugdíjára egyáltalán nem alapozok. Persze dolgozik a párom, de nem 200-300 ezreket keres havonta.

Tudom hogy sokan bevállalnak gyereket a semmire, de nekem komoly elvárásaim vannak a gyerekhez. Ne értsetek félre, de nem az az álmom, hogy mindenből a legolcsóbbat kapja, nem 10 ezer ft-os használt babakocsiban akarom majd tolni, és nem úgy akarok szülni, hogy egyik napról a másikra élünk.

Arról nem beszélve, hogy én lelkileg sem érzem magam készen az anyaságra. Jelen pillanatban nekem se kedvem, se idegrendszerem nincs ahhoz, hogy 0-24ben egy kisbabával foglalkozzak. Ráadásul sok gonddal jár egy baba. Ami a kapcsolatunkat illeti, jól megvagyunk, de ha mélyen a szívembe nézek, nem a párom az igazi... ezt úgy értsétek, hogy nem vele akarom leélni az életemet...

Én még élni akarok, szórakozni, utazgatni, és nem szegénységben nevelni egy gyereket, akit én nem is szívből szültem meg. Mit csináljak? Nem akarom a párom megbántani, de tényleg nem szeretnék tőle kisbabát. Volt valaki hasonló helyzetben?


2017. dec. 30. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele őszinte, mond el, amit itt leírtál és szakítsatok, hogy ő minél hamarabb találjon egy olyan társat, akivel egy hullámhosszon vannak, és te is élhetsz és idővel te is meg tudd találni a párod.
2017. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

"Ami a kapcsolatunkat illeti, jól megvagyunk, de ha mélyen a szívembe nézek, nem a párom az igazi... ezt úgy értsétek, hogy nem vele akarom leélni az életemet... "


Akkor minek húzod az idejét? Te nem akarsz gyereket. ráadásul később sem tőle akarsz majd...

Ő viszont 32 éves, családot gyermeket szeretne. Szakítsatok, ő keressen olyat, akire tud alapozni, te meg éld ki magad, ha arra vágysz, ennyi.

2017. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
Voltam ilyen kapcsolatban, így egyetlen jó tanácsot adhatok: SOS keress valakit, aki nem nyaggat ezzel!
2017. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%
Mi a teendő hagyd ott de ezt magadtol nem tudod ?
2017. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%

Csak egy észrevételem van.

"nem vele akarom leélni az életemet... "

Elég hosszú az emberélet ahhoz, hogy ne egyetlen emberrel tervezzünk 20 évesen a most kilátásban lévő "hátralévő" 80 évre.:)

(Az meg, hogy hány év van kilátásban életünk végéig, elég rugalmasan változik évszázadról évszázadra, pl. már kiadták tavaly azt az infót, hogyan lehet megszüntetni az öregedést.)


A leírásodból egyébként látszik, hogy tudod, mit szeretnél, nem szorulsz tanácsra, alaposan átgondoltad a helyzetedet.

2018. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!