Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiak, akik úgy gondolták...

Férfiak, akik úgy gondolták nem akarnak családot, gyereket, és mégis lett nekik, mi miatt gondoltátok meg magatokat?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Többnyire nem gondolják meg magukat, csak "becsúszik" a gyerek, és onnantól nincs beleszólásuk, hogy mi lesz. Aztán igyekeznek gerincesen helytállni, ha már úgy alakult. De nem mindig sikerül.
2018. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy csak ilyen fordul elő. Biztos van olyan aki meg tudta beszélni a párjával. Legalabb is remélem és ilyenre lennék kivancsi hogyan lett ez köztük kommunikalva. Nagyon nem ugy szeretném meggyőzni a páromat,hogy hoppá ez be sikerült.
2018. jan. 2. 14:02
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat ismerek, aki nem akart, de a párja kedvéért bevállalta. Nem sok köszönet van benne... a gyerek nem nagyon érdekli, néha muszájból elvan vele, nem segít semmit, látszik, hogy mintha a fogát húznák kb. Ne akarj ilyet szerintem, nagyon szomorú a nő is, látszik rajta...
2018. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is olyat ismerek, ahol a nő már 20 évesen akart gyereket, kb. akkor jöttek össze a férjével. Megvolt az esküvő, teltek az évek, de a pasi csak halogatta. Időnként bevallotta, hogy ő nem akar egyáltalán, de mivel az asszony folyton sírt meg rágta a fülét belement. De sikerült 8 évig húznia mindenféle ürügyekkel. Viszont előre megmondta, hogy ő nem segít semmiben és ez így is lett.

Már terhesség alatt is a nő családja segített neki mindenben és a baba születése után is.

Már 2 éves a kicsi és egyszer nem pelenkázta vagy etette meg. De "szereti" végülis, mert hetente viccelődik vele pár percet, ha kedve van.

A gyerek is furán viselkedik vele ahogy észrevettem. Általában azt mondja neki hogy menjen el, nem is igazán keresi a társaságát, gondolom nem véletlenül.

Aztán jött az igény a kistesóra, aki már úton van mivel a pasi kiszámolta, hogy milyen anyagi előnyökkel fog ez járni. Feltehetően annak a gyereknek sem kíván aktívabban részt venni az életében.

2018. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én olyat tudok, ahol a férfi még várni szeretett volna a házassággal, a gyerekkel is éveket, a lány viszont vágyott volna mindkettőre. Itt az segített, h a férfi részéről is egyértelmű volt az, h a jövőjük közös, de szerette volna a feltételeket előteremteni, a lány pedig, aki szintén a közös jövőért dolgozott, ezt elfogadta, és várt. Nem tette hiába, összeházasodtak, és boldogan várják az első babájukat, de ezügyben is egyszerűen kellett egy érési folyamat a férjben. Ha a párod szándékai veled komolyak, akkor adj időt, ugyanakkor ha teljesen elzárkózik, és már 30 körül jártok, gondolkozz el...
2018. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen 30nal jarunk,10.eve vagyunk együtt. Eddig elvoltam. Mostanság beszélünk erről de mint kiderült ő még nem vágyik ilyenekre. Később igen szeretne de ugy érzem én nem férek bele abba az időbe mire rászánná magát. Nekem most jött el az idő nem tudom megvárni mig rájön 40 évesen h neki kell család. Nem tudom mit csináljak
2018. jan. 2. 14:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg észérvekkel megértetni vele, hogy ha valaha gyereket szeretne, és TŐLED szeretne gyereket, akkor igen is el kellene kezdeni próbálkozni. Egy férfinek nem olyan sürgető a dolog, de egy nőnek marhára nem mindegy, mert minél idősebb leszel, annál nehezebben esel teherbe és annál nagyobb az esélye, hogy nem lesz minden rendben. Persze, lehet hozni az ellenpéldákat, biztos jön majd 10 ember, aki megmondja, hogy 40 évesen elsőre teherbe esett és semmi baja nem volt, de azért ha nagyobb statisztikákat nézzük, ige is 20-30 év között a legjobbak az esélyek.

Aztán ha 40 éves leszel, mire eljut odáig, hogy hajrá, és nem esel teherbe, akkor mi lesz? Majd járkál veled lombikra? Majd viszi a spermamintát?

2018. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy pozitív példával tudok szolgálni: az én férjem sem volt annyira oda a gyerek-témáért, de mivel én már nagyon vártam rá, bevállaltuk. A férjem remek apa, imádja a fiunkat és mindenben segít. De ő eleve olyan ember, hogy mindig fél a változásoktól, de ha a változás megtörténik, akkor nagyon gyorsan hozzá szokik az új helyzethez és helytáll.
2018. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt szögezzük le, hogy nem mindegy, hogy valaki csak fél a gyerekvállalástól, esetleg később szeretne, vagy egyáltalán nem akar. Ha a párod egyáltalán nem akar gyereket, én nem erőltetném, mert abból semmi jó nem szokott kisülni. Persze vannak ellenpéldák, amikor nagyon megszerette a gyereket, de nem ez az általános. Ha pedig bevállalja miattad, de igazából a háta közepére sem kívánja, nem csak a gyerek sínyli meg a dolgot, hanem a ti kapcsolatotok is. Én megpróbálnék vele beszélgetni, hogy mit szeretne, hogyan tervezi az életét - de nem rohannám le azzal, hogy én mit akarok, nehogy kipréseljen magából egy nekem tetsző választ, csak azért, hogy megnyugtasson.
2018. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jovő kepeben szerepel 2 gyerek azt mondja ugyhogy valamikor szeretne majd. Csak nem tudom miért fél ettől ennyire. Nem tud ra válaszolni.csak annyit mond hogy még nem tudja elképzelni magát ebben a szerepben. Csak én meg nem leszek már fiatalabb
2018. jan. 2. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!