Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire változik meg az...

Mennyire változik meg az ember teste terhesség/szülés után?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, sőt, még elég messze van, csak érdekel.

Ha aktívan sportolok, viszonylag izmus vagyk, és terhesség alatt is kb ilyen életmódot élek, akkor milyen "károkat" tud a testem szerezni, amit nem lehet megelőzni/helyrehozni, és ezekre mennyi az esély?


20/l


2018. jan. 3. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb forgatókönyv esetén, maradsz ugyaolyan.

A legrosszabb esetén, nem véd meg a fittséged, mert pl.: a kötőszöveteid genetikájától függ, hogy csíkos leszel-e, illetve alul mennyire szakadsz.

A szétnyílt hasizom ellen se véd az izmos has. Aranyér, pigmentfoltok, fibrómák (terhességgel összefüggő bőrgyógyászati problémák).

A felsoroltak egyike se törvényszerű, de csak a szerencsén múlik.

2018. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyeni dolog, van olyan akinek egy gyerek utan is mindenfele terhessegi "nyom" meglatszik utana egy eletre, de olyan is akinek tobb gyerek utan is szinte ugyanolyan maradt mindene mint a gyerekek elott. Ismeretsegi koromben van mindkettore pelda. Termeszetesen ha sportolsz, a hasizmod is edzett akkor az esely talan kisebb pl arra hogy megereszkedjen szules utan. Viszont hogy lesznek-e terhessegi csikjaid az a borod rugalmassagatol fugg. Ezeket elore megmondani nem nagyon lehet.
2018. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez genetika részben, meg persze ha odafigyelsz, hogy ne hízz sokat, akkor az is segít...

én 22 kgot híztam, genetikailag gyorsan hízok, viszont gyorsan is fogyok, mindent leadtam 1 éves koráig a gyerekemnek. A hasamat kentem csodakrémekkel, mégis kirepedezett. szerintem ez akkor is így történik, ha odafigyelsz mint ahogy írod - a bőr mindenképp megnyúlik, hiszen meg nő a has, akkor is ha egyébként csak a szükségeset hízod....kenheted, de ha hajlamos vagy rá kireped és kész.

a kötényhas. Nekem minimális - nyilván itt még fontosabb hogy a minimálisat hízzad csak...valamennyit a hasprés segít, nekem nincs nagy, tornázom, javulgat, de sose lesz olyan a pocakom mint szülés előtt.

a mellem is megereszkedett, hiszen szoptattam mindkét gyereket egy évig. Néhány fogam megromlott, de ez is genetika, én eleve rossz fogakat örököltem.


Összességében arra számíthatsz, hogy az izmok ellenére lesz majd egy kis pocakod, és megereszkedik a melled. De hidd el, mire odajutsz, nem fog érdekelni :)

2018. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem pl rengeteg striám lett, hiába kentem magam, a melleim pedig a megfelelő méretű viszonyag feszesekből olyanok lettek, hogy ha hanyatt fekszek "befolynak" a hónom alá, kb mint 2 félig üres tejeszacskó (4 hónapig szoptattam).

Szétnyílt a hasizmom és köldöksérvem lett, az utóbbit 4 hónapja műtötték, de az orvosom a hasizmot nem vállalta, úgyhogy arra marad a torna, hátha azzal sikerül összébb húzni (kb 2 ujjnyi a rés)

A súlyom szülés után 1 hónappal már kevesebb volt, mint terhesség előtt, bár csak +6kg-mal mentem szülni.

(Pl ha valakinek terhességi diabètesze lesz, van rá esèly, hogy egy életre cukorbeteg marad, bár általában ennek szülés után már nyoma sincs (mint nekem))

2 éve szültem amúgy


Azt, hogy neked lesz-e bármi "bajod" vagy mennyi rá az esély a kutya sem tudja megmondani

2018. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Világ életemben duci voltam, úgyhogy nem féltettem az alakom a szüléstől. :)

Ehez képest nem lett sok csík a hasamon, mire hazamentünk, teljesen vissza is húzódott. A mellem nem lett sokkal nagyobb a terhesség alatt, szoptatás után is csaknem olyan, mint a terhességek előtt. A második szülés után annyi változás se volt, mint először.

Gondolom, részben azért, mert előtte se volt kemény és feszes semmi, narancsbőr és stria is volt, szóval sok kárt egy gyerek már nem tudott okozni. XD

Egy évvel szülés után jobban néztem ki, mint előtte, egy kis torna és diéta után.

2018. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azon kívül, hogy kentem a hasamat a csíkok megelőzéséért, nem tettem semmi különöset, terhesség előtt se sportoltam aktívan, viszont vékony voltam mindig (50 kg alatt). Amúgy a striák elleni krémekben se nagyon hittem, inkább azért használtam őket, hogy ha esetleg csíkos leszek, elmondhassam, hogy én mindent megtettem, ne utólag egyem magam, hogy mi lett volna, ha kenem...

Semmi, de semmi maradandó nyom nincs rajtam a császáros hegemen kívül (az meg ugye bugyiban se látszik). A szülés után 9-10 hónap alatt teljesen visszafogytam úgy, hogy nem nagyon tettem érte, max. a szoptatás segített. Striám nem lett, a bőröm nem nyúlt ki, se visszér, se aranyér, semmi ilyesmi. Most mióta abbahagytam a szoptatást felszedtem pár kilót, nem sokat, 3-4-et, az majdnem mind a hasamra ment. Ennyi amúgy a terhesség utóhatása, hogy könnyebben hízok, mint korábban, de ugye ez ellen meg lehet tenni, csak én lusta vagyok :D (ja, nem, eddig az voltam, most megfogadtam, hogy idén nem leszek :D). 2 évi szoptattam, és bár a mellem nyilván nem olyan feszes, mint régen, közel sem lóg, inkább csak puhább lett.

Szóval nem törvényszerű, hogy olyan nagyon megviseli a testedet a terhesség, de tényleg szerencse kérdése sok minden. Én jó lapot húztam. Sok dolgon segít, hogy aktív vagy, de mindent azzal se kerülhetsz el sajnos.

29N

2018. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd még anyukád. Ez mind genetika, én pl ugyanúgy nézek ki, mint előtte.
2018. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez egyébként igaz, mármint anyukádon látható...az enyémnek mondjuk kicsit jobban lóg a hasa, de az ő idején még függőlegesen vágtak, engem mer kereszbe, plsz ő 3at szült én meg csak kettőt...a mellem viszont teljesen olyan lett mint az övé...bármit is jelentsen ez ;)
2018. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még annyit hozzáfűznk, hogy vannak speciálist tornák, amik segítenek egyrészt a szülésnél, másrészt pl gátizomerősítésben - anyám annak idején nem végzett ilyeneket, és most tornázhat ezerrel, mert vannak gondjai...én mrá tudatosan csináltam ezért ezeket a gyakorlatsorokat
2018. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Anyukám nem tudom mennyire mérvadó.

Soha nem tornázott, nem vigyázott magára, 95 kiló a 158 centijéhez.A terhessége alatt se vigyázott, rengeteget evett, rengeteget hízott...

Én aktívan sportolok, figyelek az étkezésre, soha nem mentem 50 kiló fölé a 160 centimhez...

2018. jan. 3. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!