Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rh- anyukák, nektek szerepel...

Rh- anyukák, nektek szerepel a zárójelentéseteken, hogy szülés kaptatok antiD-injekciót?

Figyelt kérdés
Az én zárójelentésemen nem szerepel ez az információ, emlékezni pedig sajnos nem emlékszem rá, mert már évekkel ezelőtt szültem. Most ismét babát várok, és kicsit megrémültem, mert nem tudom, hogy megkaptam-e az ellenanyagot, vagy sem.
2018. jan. 3. 19:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

11 hetes vagyok, az első vérvétel már megvolt, a héten kapok róla eredményt.


Megpróbálom a kórházban megtudakolni, elvileg kell lennie belső dokumentációjuknak, remélem ott szerepel ez az infó.

2018. jan. 4. 07:22
 12/19 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy megkaptad e. Ha 11 hetes terhes vagy, akkor rh összeférhetetlenség miatt már nem vetelsz el, a rutin vérvételeken pedig úgyis néznek ellenanyagot. Nyugi
2018. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem bazi nagy piros betűvel írták mindenhova! RH0- a ferjem RH+B a 3 gyerek mind RHB+ mindenkinél kaptam. Ellenanyagszűrés 12 hetesen volt, majd 26. 32, 36 ha jól emlékszem. 2017-ben szültem.
2018. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bocsanat utolso vagyok a 3 gyerekből 2 gyerek RH+0, az eslő szülött gyermekem pedig RHB+ lényeg a lényeg rajtam kivül mindenki RH+B illetve RH0+

Az 1 gyermeknél elég kicsi az esély a bajra! Mert a tested még nem ismeri ugymond fel az idegentestet aza a magzatot. Szüles után kezd kiválasztódni és termelődni,így ha veszélyes akkor kell adni anti d-t, hogy a később fogant fogant embrióra ne higgyje azt a szervezet idegen es el kell pusztítani.

Bocsi hogy így írom le így van.

Ha én nem kaptam volna anti d-t 3x akkor most nem lenne csak 1 gyermekem, mert a szervezetem kilökte volna sajnos.

2018. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Rh variáns, és kaptam, szerepel a zárómon.
2018. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyébként ti honnan tudjátok a gyerekeitek vércsoportját? Külön kértétek, vagy a kórházban automatikusan meghatározták? Mert nekem sem a 2007-ben, sem a 2016-ban született gyerekemét nem mondták meg, nem nézték, és amikor kérdeztem, hogy miért nem lehet ezt tudni, azt mondták, hogy csak akkor nézik, ha valami baj van, és amiatt tudni kell.
2018. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerek vércsoportját meghatározták, bár én 0 rh- negativ vagyok, gyerekek pedig 0 rh pozitivak..
2018. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16 os válaszoló!


Megmondom miért tudom. Én összeférhetetlen vagyok, ezért volt fontos mindenki vércsoportját tudni. Egyébként nem mondják ha nincs baj. Nekem sajnos ilyen van. Többen is kérdezték a kórházna mikor nekem mondták a kicsik vércsoportját de annyi választ adtak nekik hogy nem fontos tudniuk ha nincs baj vagy kérhetnek egy apasági vizsgálatot.

2018. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

16!


Rh- anya gyermekenel mindig néznek rh faktort a következő terhesség miatt. Rendes vercsoport meghatározást nem igazán szoktak, de van ahol ez is belefer

2018. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!