Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett többé nem...

Gyerek mellett többé nem aludhatom ki magam? Akik imádtak nagyokat aludni, hogy viselték a babázást?

Figyelt kérdés

Imádok hatalmasakat aludni. Nehezen kelek reggelente, általában számolom vissza a napokat a szabadnapomig, amikor 9-10-ig is aludhatok.

Azt mondogatják nekem, hogy ha gyerekem lesz, örüljek, ha 1-2 órát tudok majd egyhuzamban aludni, és ha nagyobb lesz, akkor se fogok tudni aludni reggel hétvégén sem, mert a gyerek úgyis már 7kor kukorékol.

Ti sem tudtátok kipihenni magatokat, amióta anyák vagytok?


2018. jan. 7. 11:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
Attolfugg, milyen kesz a gyerek. Ismerek szuletesetol fogva ejszakat atalvo, konnyen elalvo es melyen alvo anyatejes babat. Az en gyerekem hullamzo, 8 honapos koraig atlag 3-4x ebredt, 8-12 honapos kora kozott 6-8x, 13-14 honaposan, mikor mar durvan kivoltam, vegre el kezdett egyre tobbet aludni, mar megvolt 3-4 ora egyben, 15 honaposan neha mar 5-8 ora, majd volt 3 borzalmas zombi hetunk, 18-19 honaposan szinte minden ejjel megvolt 5-7 ora egyben, 20-22 honaposan mwgint zombi-jarat, mikor mar azt hittem, hogy mostmar vegre jol alszik... most 2 hete kezd elviselhetobb lenni, de en mar nem bizom el magam. En is szeretek aludni. A napirdndem megvaltozott, legtobbszor elmegyek a gyerekkel egyutt aludni.
2018. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%

Ha már átalussza az éjszakát, simán lehet 8 órát aludni egyhuzamban, csak időben le kell feküdni. Az, hogy mikor alussza át, hát az a gyerektől függ, változó. Nekem a nagy például 4 hónapos korától átaludta, de cserébe 6-kor kelt minden nap hároméves koráig, utána már "csak" hétkor, és 8-9 éves korára kezdett később kelni hétvégén, olyan 8 óra felé, de van, hogy ennél tovább is alszik. Viszont azért egy nagyobb gyerek mellett lehet éppenséggel a szülőnek tovább is aludni, attól függetlenül, hogy a gyerek már fent van. Ötéves korában már simán elvolt egy órát játszva, mesét nézve, és én még tudtam egy kicsit aludni addig.

A kisebbik fiam más tészta, ő jövő hónapban lesz két éves, az esetek többségében már átalussza az éjszakát (1-2 hónapja), de van, hogy nem, mert felébred inni, vagy rosszat álmodik. De ez az éjszakaátalvás is csak azóta van így, amióta a mi ágyunkban alszik (nem azt mondom, hogy velünk, mert ilyen szempontból lényegtelen neki, hogy mi ágyban vagyunk-e, a saját ágyában viszont minimum kétszer ébredt éjjel, csak ha már mi is aludtunk, akkor inkább odavettük magunk mellé ilyenkor). Szóval eleve oda fektetjük le, így ha nincs semmi gond, akkor este 9-10-től alszik reggel hétig. Mondjuk jövő héttől már újra dolgozom, úgyhogy korán kelés lesz, ezért szerintem ő is korábban kidől majd esténként végre :D Most még simán egy másfél, két órás program az ő elaltatása.

2018. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
37%
Nekem mind a kettővel könnyű volt, a kicsi most 1 éves. Kb 1-2 hétig keltek éjjel enni, ez volt kb 15 perc, aztán betettem a kiságyba és aludtak reggelig, aztán már nem is keltek fel. 8-ig simán alszik mind a kettő, pedig náluk este 8-kor alvás van. Délután egyszerre alszanak, kb 2 órát.
2018. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%

Sok mindentől függ.

10-ig szinte egész biztosan nem alhatsz,de a kezdeti időszak után kinek előbb kinek később,de könnyebb lesz.Ez alatt a kiszámíthatóságot értem,annyi,hogy alkalmazkodni kell.Lehet, hogy a te gyermeked is korán kelő lesz,ekkor azt teheted, hogy korán lefekszel.Szerintem simán lehet aludni 8 órát,de ez nem mindig fix,lehet hogy újszülött korban kiválóan alszik, aztán néhány hónap múlva már nem,lehet hogy kezdetben lesz nehezebb, így olyan is lehet,hogy egy éjjel 3 óra jut csak mondjuk.De amíg csak egy gyermek van, azért napközben is le lehet dőlni,mondjuk a délutáni alvás időben.

No meg persze az is számít, hány gyerek van és mennyi a korkülönbség...:)

Személyes példa: hiába lett a kislányom szinte rögtön hétalvó:kicsit több,mint egy évvel fiatalabb öccse 2 éves korig legalább egyszer,de inkább többször ébredt éjjel.Minden éjjel...

2018. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
34%
Gyerekfüggő. Nekem két rossz alvót dobott a gép. Az első kb 20 hónaposan kezdett viszonylag normálisan aludni, de még most 4 évesen is vannak rossz éjszakái, a kicsi most 20 hónapos, még mindig rettenetes vele a éjszakák 95 százaléka. 4 éve vagyok anyuka, ezalatt kb 5 olyan reggelem volt, mikor pihenten keltem, és 4-5 óránál több egyben a maximum, amíg hagynak aludni.
2018. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%
Nekem óriási szerencsém van. Az elején tényleg keveset audtam, azt sem egyhuzamban. Ez nagyon idegörlő, de ki kell bírni. Most a 4 éves este 10-től hétvégén reggel 9-ig alszik, hétköznap fél 8, mert ovi van. A kicsi este 9-től reggel 9-ig. Ő 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát, a nagyobb pár hónapos korában reggel 6-kor kelt, kb egy évtől alszik ő is sokáig reggel. El vagyok kényeztetve.
2018. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%
Én is szeretek aludni, ráadásul bagoly típus vagyok. Szerintem inkább az a rossz, hogy egyben nem tudsz aludni akár 8 órát. Az én kislányom 2 éves múlt. 2-4 hónapos koráig átaludta az éjszakát, azóta viszont többször ébred éjszakánként.
2018. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
38%
Nekem 5 és 3 évesek a gyerekek. Két kezemen megszámolom, hogy hány éjszakát aludtam át 5 év alatt. Reggel hatkor kelnek, még hétvégén is. Úgy bírom ki valahogy, hogy hétvégén alszom a kicsivel délután én is. De ez is csak hétvégén megy, mert hétköznap munka.
2018. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 babyboom567 ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Mikor dolgozni jártam általában 3-kor keltem,szóval a koránkelés ismerős volt.De hétvégén ha maszekoltam is akkor is aludhattam 6ig,ha nem dolgoztam aludhattam 7-8-ig.

A kisfiam 1 éves múlt,nagyrészt átalussza az éjszakát már,este 18-reggel 5-ig,szóval egy szavam sincs,meg még nappal is alszik 2x.Viszont MINDEN hajnalban ébred.Nincs vasárnap,karácsony,szülinap.Minden nap 5 kor kezdődik (van hogy 6 körül,az már szuper).

Van ,hogy amikor reggel elalszik,én is alszom, de ez ritka.

2018. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell lepntozni?? Kedves lepontozó, borzasztóan sajnálom, hogy nem tudsz aludni a gyerekedtől, szánalmas vagy, hogy mást lepontozol, aki tud!! :D ;)
2018. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!