Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti így belevágnátok a babaproj...

Ti így belevágnátok a babaprojektbe vagy várnátok még?

Figyelt kérdés

30-as házaspár vagyunk. Anyagilag rendben vagyunk. Nem élünk kiskirályokként, de egy teljesen átlagos életszínvonalon.

Korábban nem nagyon volt téma a baba, mert én nem akartam gyereket. A férjemnek mindegy volt. Ő azért azt mondta, szeretne, de nem annyira, hogy mást keressen helyettem, mert imád (amúgy 10 éves, stabil, a mai napig jól működő kapcsolat ez)

Szóval az elmúlt években határozottan tudtam, hogy sosem akarok gyereket. Aztán egy pár hónapja megkattantam, mintha valami belém bújt volna, és másra se tudok gondolni, csak arra, mennyire szeretnék anya lenni.

Ezért merült fel bennem a kérdés... Mert azért ez egy 180 fokos fordulat volt az életemben, és korábban nem tudtam elképzelni magam gyerekkel, most nélküle nem tudom elképzelni. De mi van, ha egy idő után az a kapcsoló, ami átment bennem, visszakapcsolódik? Vagy már nem fog?


2018. jan. 12. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha a helyedben lennék, én várnék még egy kicsit, hogy lássam ez végleges vagy csak 'fellángolás'.
2018. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így érzem, de mennyi az az idő, ami után már biztos lehetek benne, hogy nem múlik el?
2018. jan. 12. 17:42
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én belevágnék. Sok ilyen nőt ismerek, mint te, akik nem akartak gyereket, és aztán bekapcsolt az anyai ösztön, szültek, és boldog anyukák, egy percre sem bánták meg, hogy végül a gyerek mellett döntöttek
2018. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Én szóról szóra ugyanebben a cipőben voltam mint te. ☺ Belevágtunk. Életem legizgalmasabb, legklasszabb, legnehezebb kalandjába csöppentem. Nem mondom, voltak pillanatok amikor megfordult a fejemben hogy kellett ez nekem?!, de amikor a 3 éves kisfiam átölel, vagy rám nevet, az minden keményebb pillanatot megér! ☺
2018. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Így voltam, aztán elmúlt az érzés
2018. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
a gyerekkel anya is születik. nyugodtan vágjatok bele :)
2018. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Felébredtek benned az anyai ösztönök. Szerintem ezt az évet még várjátok meg, és ha 1 év múlva is ugyanígy gondolod, akkor vágjatok bele a babaprojektbe. Ne felejtsd el, hogy egy kicsi nagy felelősség, egy életre szól, ráadásul amíg pici sokszor idegfeszítő. Persze az is igaz, hogy az élet csodája, és a gyermekekek őszinte, önzetlen szereteténél nincs jobb a világon. :)
2018. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem fog elmúlni, csak egyre erősebb lesz, tapasztalat. Szerintem vágjatok bele ha még 3 hónap múlva is így érzed. Aztán megszületik a gyerek és el tudod dönteni, hogy maradtok egy gyerekes szülők, vagy bővül a család :)
2018. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Képzeld én teljesen ugyanilyen paraméterekkel vágtam bele, csak nekem még ez az érzés sem volt meg. Jó azt sem mondtam soha, hogy tutira nem akarok gyereket, de nem volt meg ez a nagy bekkattanás a gyerek iránt. Most viszont semmiért nem adnám oda, már 1 éves, és imádom. Szerintem, ha a leendő Apuka is szeretné, akkor ne várjatok! :)
2018. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Most értél meg rá. Azért nagyon sokat ne várj, hiszen benne vagy a korban is ki tudja, az is lehet évekig nem sikerül.
2018. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!