Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Kinek volt itt...

Anyukák! Kinek volt itt pánikrohama? Mi váltotta ki?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakran előjön bár próbálok tenni ellene és mikor érzem, akkor küzdök. Általában sikerül legyőzni, de pl pihenni nehezen tudok mert nem bírom kikapcsolni az agyam. Múltkor is nagyapámra és nagybátyámra gondoltam aztán arra, hogy mi lesz nagyanyámmal, ha meghalnak (sajnos haldokolnak), és kész... jött is a roham. Most meg vagyok fázva és mindig attól félek, nehogy megfulladjak.. sokat szorongok is, pedig nagyon szép életem van, nincs okom rá. Azóta van ez, mióta volt egy izomgörcsöm amit rögtön pánikroham követett. Decemberben. Nem is nagyon merek pihenni, mindig dolgozok itthon és estére kellőképp elfáradok de ezt se lehet. Hogyan kapcsoljam ki az agyam pihenés közben? Pszichológushoz nem akarok menni, most épp munkát keresek hátha az is segít. Valakinek hasonló pánikrohamai voltak?
2018. jan. 13. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

a férjem pánikbeteg volt. dokihoz is járt, különböző technikákal próbálkoztak de leginkább az segített neki hogy az élete stresszmentessé vált (vagyis anyagilag kisegítették a szülei) nála ez volt a legnagyobb gond....meg talált egy jó és biztos munkahelyet no meg persze engem :)) szóval mire sínre tette az életét, a rohamai is megszűntek.

Mellesleg mióta megszületett a két gyerek, újra elő elő jönnek neki, csak kevésbé hevesen és ritkábban - de most is nagy rajtunk a nyomás, kicsi a krokülönbség, egyik pici másik kicsi effektus - plusz építkezünk, mellete eg ymásik lakást kiadunk, a meló helyén is hajtás van, szóval most megint túl nagy a teher...


én azt mondom, meg kell találnom a bajok forrását, és azokat rendezni, plusz a munka - ha nem stresszes - valóban segíthet ha leköt, meg szerintem a szakember is annyiban, hogy megtalálja mi az amik nyomasztanak, de akár te magad is leírhatod egy papírra, és szépen számold fel a gondokat.

Nyilván a haldoklást nem lehet, arra azt tudom mondani, hogy a nagymamád valószínű már idős, könyebb lesz neki ha elmegy, te is túl leszel rajta, megkönnyebbülsz.


a magnézium úgy tudom segíthet, a magnézium és a b6 vitamin egyben jót tesz. illetve nyugató teák.

2018. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszer volt érettségi időszakban, erre ébredtem.


Azóta ezerszer durvább dolgokon túl vagyok, és egyszer sem jött elő.


Keress pszichológust.

2018. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szedem a magnéziumot, érzem is mindig, hogy hat, de azt olvastam, hogy túl lehet adagolni. Napi 2-t veszek be.
2018. jan. 13. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Hajlamos vagyok rá. A tünetek bármilyenek lehetnek idegi alapon, ezért azt nem is részletezem. Mindenkinél más. Lényeg, hogy nem szabad benne elmerülni. Az rontja a dolgot. Kell valami elfoglaltság, egész napra le kell kötnie magát az embernek, nem szabad agyalni. Iszonyatosan nehéz, de a dolog mindig fejben dől el.
2018. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen,voltak.Hozzád hasonlóan azt hittem,hogy majd én megoldom,mert olyan ügyes vagyok.Hát nem!Most gyógyszert szedek,több hónapos terápia után vagyok,ami nagyon nagyon kellett!

Jól tennéd, ha elmennél szakemberhez!Rengeteg olyan dolgot segít tisztázni,amiről még nem tudsz és segíthetsz vele magadon.Ne bagatellizáld el.

Egyébként épp küzdeni nem szabad a pánik ellen,azzal csak belecsavarodsz még mélyebben.

2018. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!