Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamaként hogyan lehet...

Kismamaként hogyan lehet barátokra szert tenni?

Figyelt kérdés

Dióhéjban: az életem úgy alakult hogy mikor kiköltöztünk agglomerációba gyereket vállalni, a barátok elkoptak mellőlünk. hamar világossá vált hogy ki az aki csak azért barátkozott velünk hogy legyen kivel lerészegedni, és ki az akit komolyan érdeklünk. És akkor itt nagyjából egy főt tudnék felsorolni, de ő elég messze lakik, én meg 4 éve itthon ülök és nagyon jó lenne ha itt a környéken is lennének barátaink. könnyen beszélgetésbe merülök bárkivel a játszón, de valahogy arra sosem kerül szó hogy a játszó keretein kívül is találkozzunk: átmennyünk egymáshoz, férjeket összehozzuk stb. Nyilván azért mert másnak van baráti köre és nincs szüksége/ideje még egy barátra. ÁLtalában pár alkalommal nyomulok - felajánlom hogy jöjjön át játszani a gyerekével,, vagy megyek én, de mivel láthatóan utána napokig nem történik semmi és nem érdeklődik, hogy most akkor ez vagy az az idő pont jóe, inkább hagyom az illetőt mert nem akarok nyomulni sem.

mit csinálok rosszul? állítólag jó fej vagyok, normális, ápolt, érdeklődő, a gyerek is rendben van :) ti hogy csináljátok....mindenkinek van baráti köre? mindenkinek van mivel elütni az időt hétvégén emg hétköznap délután?


2018. jan. 17. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Pedig a játszóteret akartam javasolni. Nekem onnan vannak a hasonló korú gyerekes családokkal kötött barátságaim.

De pont ellenkező a gondom, nem jut sok idő rá, mióta újra dolgozom. Hétköznap este már nem vágyom rá, hogy átmenjünk valakihez, játék, fürdés, alvás a program. Hétvégén gyakran megyünk, de így is jóval kevesebb idő jut a barátságok ápolására, mint gyerek előtt.

Egyébként a régi baráti köröddel is tarthatnál némi kapcsolatot, egyszer csak nekik is lesz családjuk, és újra szorosabb lesz a kapcsolat.

2018. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem se sikerült. Én a kislányomat sajnálom.

Próbálkoztam sok éven át, jártam baba-klubba, játszótérre. Én valahogy azt láttam, aki könnyen barátkozós, annak eleve meg van a baráti köre, már a babás korszak előttről, akinek meg nincs, azzal lehetetlen összejárni. Mindig volt valami kifogás. Én is nehezen szántam rá magam, hogy meghívjak bárkit is, sose tudtam olyan rendet tartani, hogy ne kelljen szégyenkeznem. Valószínű más anyukákban is motoszkál ez. Ráadásul benti kutyáim vannak, nem is mertem olyat hívni, akiről nem tudtam, van-e kutyafóbiája. De hiába hívtam kutyásokat, ketten is leráztak.

Már arra is gondoltam, tán a nyamvadt férjüket féltik ennyire? Nem tudom, de már én is bezárultam teljesen. Van egy anyuka a baba-klubból ismerem, a múltkor a kislánya lerohanta a kutyáimat sétáltatás közben, őket már annyiszor terveztem meghívni, de már félek az elutasítástól.

A kislányom nagyon magányos, csak az oviban lehet gyerekek közt, de 2 hónapja folyamatosan beteg, betegen meg amúgy se hívhatnék hozzá gyereket. Én is dolgozom már, hétvégére hulla vagyok. Ő annyira vágyott gyerekek közé, de már nem szeret oviba menni. Fél a többi gyerektől, mert durvábbak nála. Ez is az én hibám, mert nincs hozzászokva más gyerekekhez, védett közegben kellett volna szoknia vehemensebb gyerekeket. Tehetetlen vagyok.

2018. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a bölcsiböl ovibol vannak ilyen barátaink, a gyerekek kezdtek barátkozni..

Jöttek hozzánk, gyerek maradt aztán hol apja,hol az anyja jött érte. Ittak egy kávét beszéltünk két 3 mondatot.


Aztán egyre többet, és igy alakult..


Van egy kislány aki végül sose jutott el hozzánk, de ök sztem zárkozott család.


Nálunk az oviban az a divat,hogy kiscsoportban akiknek volt valami nyitási szándékuk azok szülinapi buli cimszoval meghivtak a többieket magukhoz.


Mára nagyon jo kapcsolatok alakultak ki

2018. jan. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor az divat hogy a szuli api zsurra a szuloket is meghivja az ember? Ebben még remenykedhetem? A lanyom en annyiban nem feltem hogy az iskolaban biztoa kialakotja a maga kis eletet, en most kimondottan magamat feltem, en vagyok iszonyat maganyos, mert neki ott az ovi ugye, kimondottan vagyik arra hogy velem legyen utana a 4 fal kozott....en meg pont nem arra vagynek....tudom a munkahely majd kicsit javit a.dolgon de az még majdnem 2 ev....es az sem biztoa hogy ott barqtokra talalok, eleve kicsi az eselye hogy itt a kozelben talaljak munkat
2018. jan. 18. 09:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Két gyereked van ezek szerint? Szerintem az a gond, hogy olyanokkal próbálsz barátkozni, akik a nagyobb gyereked társainak szülei, ergo ők már dolgoznak, délután és este nem fognak valahova menni, sőt, hétvégén is lehet van más programjuk. Mennyi idős a kicsi gyereked, akivel otthon vagy? Szerintem arra kéne inkább rágyúrni, hogy kisebb gyerekesekkel barátkozz, ott vannak még otthon lévő anyukák. Míg oviban van a lányod, addig szocializálódj, hiszen írtad is, hogy utána ő már nem vágyik társaságba (ezzel az én kisfiam is így van).

Nem veletek van bajuk a többieknek, csak teljesen eltérő az életritmusuk dolgozó emberként.

2018. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Termeszetesen olyanokat keresek aki nem dolgozik otthon van tehat vagy ket gyereke van vagy még nem ovisak. Nem ez a gond sajnos. Inkabb az amit mas is ir hogy masnak vannak baratai...
2018. jan. 18. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:

nyugi, pl. nekem sincsenek barátaim.

legalábbis nem az egymáshoz átjárkálós értelemben.


van 1vagy 2 ember, akikkel évek óta tartjuk a kapcsolatot (munkahelyi szimpátia volt) de mivel mára más városban lakunk, évi 2-3 alkalommal tudunk személyesen találkozni, ez nem sok, sajnos.


én is örülnék, ha lenne néhány ember körülöttem, akikkel lehetne akár gyerekkel együtt, vagy felnőttesebb prögramot szervezni, de hát nincs.

én nem hibáztatom magamat, csak egyszerűen így alakult. elfogadom. :)


marad a család. :) az se rossz. van akinek ennyi sem jut, arra szoktam gondolni.

2018. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!