Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mit tegyek?...

Nem tudom, hogy mit tegyek? Már kész vagyok a szomszédoktól!

Figyelt kérdés
Kb. a híradó után alszik el a babánk (4hós), de a szomszéd még akkor kezd dübörögni, kopogni. Sokszor hallom, hogy a babám nyöszörög, mert kicsit megébred ezekre a durranásokra. Sajnos hiába szóltam már, még nekik állt feljebb. Mostanában a babám napközben nem egyszer már fel is ébred a szomszédok zajára. Annyira bosszant ez a tehetetlenség, sajnálom a Szívem, hogy nem tud nyugodtan aludni.
2010. jún. 5. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nálunk épp most van felettünk buli! születésnapot ünnepelnek... akkor sem hallanám jobban ha a szobában mellettem zörögnének :( minden létező zaj, puffanás, kopogás, kiabálás, éneklés és még sorolhatnám. össze rezzenek én is. csak imádkozom hogy a kicsi fel ne ébredjen. Amúgy rendszeresen ezt művelik, azon túl hogy általánosan minden hétköznap zajosak. hiába szóltunk sokszor, semmi :( az idegeim rámennek, de nem tudunk költözni :(
2010. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hangszigetelés a mennyezetre?
2010. jún. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Itt nálunk nem lehet...a lakás másik végében de még a földszinten is jól hallani ilyenkor :( Katasztrófa :(
2010. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia. Elvileg a házirendben benne van hogy időtől függetlenül az olyan zajongás, ami a másik lakót zavarja, tilos.

Nálunk legalábbis így szerepel benne:

2.2. Az épület egész területén (a lakást is beleértve) –napszaktól függetlenül – tartózkodni kell minden olyan magatartástól, tevékenységtől, mely mások nyugalmát zavarja.

3.3. A lakáshasználat során tartózkodni kell a fokozott hanghatást kiváltó eszközök, felszerelése, lábbelik használatától


Sőt az is benne van, hogy:

Az alábbi elvek, szabályok, tiltások betartása mindenkire kötelező a lakóépületben. Az előírások megsértése szabálysértési eljárás indítását vonhatja maga után.



Így elvileg tudsz mit tenni. De nézd meg mit ír a házirend Nálatok, és ha nem próbál halkabb lenni, akkor szólj a közös képviselőnek, hogy ilyenkor mit lehet tenni.


Kitartás!

2010. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ez a napszaktól független dolog nálunk is benne van, de a b@rom szomszéd, azt mondja hogy ilyen a panel, hiába mondtam neki, hogy ez csak a lakók hozzáállásán múlik, hogy tekintettel legyünk egymásra, gyakorlatilag nem érdekli.
2010. jún. 6. 19:45
 16/17 anonim ***** válasza:

Engem most nagyon nem fogsz díjazni.

sajnos a panelban lakni mindog ilyen. Este 7 kor (a híradó vége) meg egyáltalán nincs még este, főleg nyáron!

Nem váérhatod el, hogy mindenki a te kismama-kisbaba életedhez alkalmazkodjon. Meg kell tanulni a zajjal együttélni. Én 3 gyereket neveltem Szeged belvárosában úgy, hogy hajnal 3kor indultak a utcamosók, utána jöttek az árufeltöltők és végül elindultak a trolik és a villamosok. Még sem tettem feljelentést az önkormányzatnál, hogy ne zajongjanak hajnalban.

A gyerek valószínű azért ébred, mert te is nyugtalan vagy. és ő ezt megérzi.

Mit fogsz csinálni több gyerekkel, a többinek befogod a száját, amikor a picit korán teszed le aludni?

A plafon hangszigetelése jó ötlet lehet, de nem minden zajt szűr ki.

Egy társasházban amúgy kevésbé kedvelik az ilyen aggodalmaskodó lakókat, mint akik élik az életüket.

azért arra kíváncsi lennék, hogy te mit fogsz csinálni a gyerekeddel, mikor hajnal 3kor sikít, mert jön a foga, vagy egyszerűen pár év múlva, mikor torka szakadtából üvölt majd a hisztije miatt?

2010. jún. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Már várom a hisztis üvöltéseit, hogy ne csak mi hallgassuk a szomszédékat...

Te akkor nem panelban laktál, valószínűleg, ott másmilyenek a hanghatások egy téglaépítésű lakásban. Itt zeng a mennyezet és a falak is, időnként érzem az ágy is berezonál, amin ülök.

És sajna nem lesz több gyerekünk, pedig akkor mi is jobb effektekkel tudnánk a szomszédságot szórakoztatni.

2010. jún. 7. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!