Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felveszik úgy is a kicsit...

Felveszik úgy is a kicsit bölcsibe, ha az anya nem megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy válaszban, hogy a manó bölcsibe ment, de az anya csak fél év múlva ment dolgozni,mert arra számított, hogy eleinte beteges lesz.
2010. jún. 5. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, csak ha van hely. De azért az ritka
2010. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Városonként változó lehet, de a legtöbb helyen kérnek munkáltatói igazolást, amit ugye szabadság alatt nem lehet kiadni. Szóval elvileg ténylegesen vissza kell menni dolgozni. De hallottam már olyanról, hogy papíron az anyuka dolgozott két napig, kiadták az igazolást, a gyerek ment bölcsibe, anyuka meg otthon volt. Vagy pl. ahol vállalkozók a szülők, ott is tudnak ilyet csinálni.
2010. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
A nagyobb fiam úgy jár bölcsibe, hogy itthon vagyok a kicsivel. Tőlünk nem kértek munkáltatói igazolást. Ez város/kerület válogatja, hogy mit kérnek.
2010. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm pont most szívta meg, mert nem vették fel a gyerekét a bölcsibe, pedig másfél hónap múlva megy vissza dolgozni (Most már a szabiját tölti) Náluk pont a munkanélküli anyukák élveznek előnyt a felvételnél, mondván, hogy keressen munkát, ha otthon kell lennie a gyerekkel...

Tiszta őrület, ami az országban zajlik bölcsi/ovi ügyben...

2010. jún. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
nálunk sem veszik fel, sajnos, kérik a munkáltatóit.
2010. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is kérik a munkáltatóit, de azt a szabadság alatt is kiadják.
2010. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá az adott intézményben mindenképpen. Én már olvastam olyat is, hogy ha volt hely, vagy tudtak helyet szorítani, akkor felvették a kicsit és a következő három hónapban kellett az anyukának felmutatni a munkáltatói igazolását. Valahogy beszéld meg velük. Pláne ha már szabin vagy és úgy néz ki hogy vissza tudsz menni dolgozni ugyanoda, még ha csak egy ideig is. Persze ezt nem kell reklámozni a bölcsibe.

Gondolom neked sem az a célod, hogy a gyerek a bölcsibe legyen 8-16-ig míg te otthon vagy. Szerintem nagyon sok anyukának nem ez a célja, sőt. Csak hát a gyereknek is idő míg beszokik és ezt csak akkor tudja megtenni míg tölti a szabiját. Utána már a főnök nem fogja engedni, hogy anyuka menj csak a gyerekedet beszoktatni. Mert azért két hét kell a gyereknek azért. meg hát attól is függ, hogy mennyire lesz beteges, mert ugye ha egy hetet megy egy hetet beteg akkor húzódik az egész. Na de azért anyukának általában van egy hónapja szabi, ami azért az átlagnak valahogy elég a gyerek beszoktatásához kevés betegséggel együtt.

Tehát szerintem helyfüggő, ott kell megkérdezni, megpróbálni.

Sajnos én úgy érzem, hogy ma Magyarországon senki nem foglalkozik az anyukákkal, pláne azokkal akik dolgozni kell hogy menjenek. És akarnak menni, de egy gyerek nem olyan hogy berakom a sarokba és megvár míg hazajövök.

Meg szerintem ha apuka keresne annyit, hogy valahogy megéljenek egy anyuka sem menne feltétlenül dolgozni, vagy ha lenne rá lehetőség Mo-n, akkor 4-6 órában visszamenne, mert azért kell az anyukának is egy kis közösség, egy kis munka. De a gyerekre is nagy szükség van, hiszen így is elöregedő társadalomban élünk.

Szóval ha a bölcsődében is rugalmasabbak lennének legalább ennyivel könnyebb lenne az anyukáknak is.

Persze ha valaki nótóriusan nem akar dolgozni, természetesen aláírom, hogy nem veszik fel bölcsibe a gyerekét, de azért ez 90%nál egyántalán nem így van.

Az anyukák azt szeretnék, hogy mire ők dolgoznak a gyerek is jól érezze magát a bölcsibe, megszokja. Valamint ha meg valakinek nincs munkahely egyenlőre az meg azért szeretné beadni, hogy tudjon állást keresni, hogy tudja hogy ha hirtelen összejönne valami, akkor tudja azt mondani a munkáltatónak, hogy persze minden rendben van, a gyerek jó helyen van és nyugodtan tud kezdeni azonnal, nem csak egy vagy két hét múlva.

Szóval nagyon fontos lenne ha ez az egész más lenne.

2010. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azóta a kislányom bölcsis. Kértek tőlem munkáltatói igazolást szigorúan.

Beszoktatás alatt találkoztam anyukával aki elmondta, hogy jelenleg nem dolgozik, de bármikor adódhat valami...

Ha háromnegyed nyolcra viszem a manót, akkor ő az első, ha 4 után megyek érte, akkor szinte ő az utolsó. Ráadásul oda jár egy celeb gyereke, akinek az anyukája otthon van a második babával, tehát tutira nem dolgozik.

2011. febr. 9. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezen már én is csodálkoztam. Egyszer volt, hogy ebéd után mentem a gyerekért, és legalább 5-6 szülő várt a hallban, hogy befejezzék az ebédet. És mint elmondták, ők mindig ebéd után mennek a gyerekért. És leghamarabb fél 9-re viszik be reggel. Igen érdekes ez egy olyan bölcsiben, ahova két évvel korábban fel kell iratkozni a várólistára.
2011. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!