Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autós gyerekülésben (15-36kg)...

Autós gyerekülésben (15-36kg) utazhat elöl a gyermek?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van és hátul az autóban nem fér el három gyerekülés. Autót nem tudunk cserélni. Egyébként most így utazunk, csak nem tudom hogy megbüntethetnek e érte.
2018. jan. 25. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Három és fél éves aki elöl utazik.
2018. jan. 25. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Elöl csak úgy utazhat, ha a menetiránnyal háttal van bekötve és azt is úgy, ha van benne légzsák, akkor ott ki van kapcsolva.

Ha nem tudod menetiránynak háttal fordítani, akkor tilos előre ültetni. Ebben az esetben veszélynek teszed ki egy esetleges balesetnél az első ülésen nem szabályszerűn utazó gyerekedet.

2018. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem régi típusú kocsim van. Nem visszarántós övek vannak hátul. Egy rendőrt kérdeztem meg hogy lehet-e előre ültetni. Lehet csak ha van légzsák ki kell kapcsolni.
2018. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Ja és persze a lényeg hogy lehet menetiránnyal azonosan üknie
2018. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

135 cm alatti testmagasságig kizárólag gyerekülésben utazhat a gyerek, enélkül büntethet a rendőr. 135 cm felett pedig azt fogja vizsgálni, hogy a biztonsági öv megfelelően rögzíti-e a gyermek utast, illetve hogy magasabb-e mint 150 cm. Az első ülésen is ezen szabályok betartásával utazhat a gyermek, akár menetiránnyal háttal is ha nincs, vagy ki van kapcsolva a légzsák. Szakemberek egybehangzó véleménye szerint azonban a gyerekek a hátsó üléseken nagyobb biztonságban vannak, mint elől utazva. Tartsuk ezt szem előtt utazásaink során.



KRESZ 48. § (7) és (8) bekezdése


„(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban - a (8) bekezdésben foglalt kivétellel - 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert a jármű e célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz kell a gyártója által megadott szerelési információknak megfelelően rögzíteni. A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

2018. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na most ez azt írja, hogy hátal csak akkor szállítható, ha ki van kapcsolva a légzsák

"A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták"

de azt nem írja, hogy menetiránnyal megegyezően szállítható-e.


Én is kerestem már erre a választ, és csak a "szerintem" meg "úgy tudom", "azt olvastam" válaszok jöttek, de a jogszabályban konkrétat nem találtam :/

2018. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kresz nem írja, hogy ne lehetne! Természetesen lehet, csak annyi a megkötés, hogy ha háttal van legyen kikapcsolva a légzsák. Egyébként nekünk oyan autónk van, aol elöl is 3 ülés van, az első középsőre rá van rajzolva, hogy ha oda kötjük be a gyerekülést menetirány szerint, akkor toljuk leghátra azt az ülést, nyilván a gyereküléstől előrébb kerül a gyerek, így hátratolva az ülést biztonságosabb.
2018. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, utazhat. Én kétüléses autóval mászkálok hét közben, simán mellettem ül, ha azzal viszem. Gyerekülésben persze. 2 éves.

Hátul biztonságosabb, ez igaz, de nem tiltja semmi az elöl utaztatást.

Ha menetiránynak háttal utazik, akkor ki kell kapcsolni a légzsákot, ennyi a szabályozás.

2018. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!