Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a munkáltatóval,...

Hogy közöljem a munkáltatóval, hogy babát várok, úgy, hogy biztosan hivatalos legyen, és ne rúghasson ki?

Figyelt kérdés

Ausztriában dolgozom, hivatalos bejelentéssel. De sajnos olyan a cég, hogy ha valakiről felröppen a hír, hogy babát vár, azonnal lapátra teszik, akár bizonyíték nélkül is.

Tehát egyértelmű, hogy óvatosnak kell lennem. Hányadik héten lenne érdemes? Azonnal vagy várjuk meg az első trimeszter végét?

Hivatalos levélben vagy emailben kell? Vagy hogy?

Attól félek, hogy ha csak szóban közlöm, azt letagadja, vagy hasonló.

Voltatok ilyen helyzetben? Mit tennétek?


2018. jan. 29. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ausztriában nincs védettség, akkor minek akarod beavatni? Dolgozz, amíg nem látszik, aztán szevasz.
2018. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nincs védettség?

Én azt szeretném megelőzni, hogy a bejelentés előtt kirúgjon vagy letagadja, hogy bejelentettem a terhességet.

2018. jan. 29. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Az orvos az papirt ,én azt ajanlottkent feladnam. Azt ugy veheti at h alairja.. tehat tagadni se tudja mert bizonyítva van az aláírással, h látnia kellett. Plusz emailban is elkuldenem.
2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs hogy ott mi a szabályozás, de mi lenne ha aszerint cselekednél?

Magyarországon nem kell bejelenteni sehogy. Letagadni se tagadhatja a munkáltató, mert senkit nem érdekel. Terhes nőt akkor se lehet kirúgni, ha még ő maga se tudja hogy terhes. Ha így kirúgják, érvénytelen.

2018. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Email, titkos címzettként a privát mail címeddel.
2018. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!