Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák! Szoktato...

Kisgyermekes anyukák! Szoktatok járni fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz a baba mellett?

Figyelt kérdés

Tervezem egy szépségszalon nyitását a közeljövőben, és szeretnék minél inkább tájékozódni a kisgyermekes anyukák igényeiről ilyen téren :) Az lenne a kérdésem hogy van-e időtök/alkalmatok igénybe venni ilyen szolgáltatásokat? Ha igen, akkor miket, és milyen gyakran?

Illetve a kérdésem másik része az lenne, hogy ilyenkor gyermekbarát helyre mentek és viszitek magatokkal a gyerkőcöt, vagy ilyenkor rábízzátok apukára/nagyszülőre/másra, és egyedül mentek inkább?

És számotokra mit jelent az, hogy gyermekbarát egy hely? Milyen felszereltségre, pluszra gondoltok egy ilyen hely kapcsán (a személyzet segítőkész hozzállása mellett) ahova szívesen mennétek?

Előre is köszönöm a válaszokat!! :)


2018. jan. 29. 15:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Igen, szoktam, de ilyenkor nem vinném a gyerekemet. Tuti nem hagyna békén, 2 éves. Hiába lenne kedves a személyzet, nekem az nem nyugalom.
2018. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Örülök, ha fodrászhoz eljutok, néha a többi is jól esne a lelkemnek, de nem jut rá lehetőségem, fontosabb dolgok kiütik, ha sikerül megszerveznem 1-2 óra egyedüllétet. Gyereket nem vinném, szerintem is jobb gyerek nélkül, ami nekem változás, hogy olyan helyre járok, mióta gyerekek vannak, ahova nem kell bejelentkezni, hanem be lehet esni, mikor épp kijön a lépés, de egy házhoz jövő szolgltatás se lenne rossz :-)
2018. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%

Baba mellett nem mentem, mert nehéz volt a fiamhoz valakit szervezni. Később már tudtam menni, mert már nagy volt ahhoz, hogy ez idézőjelben hozzá nem értő családtagom is vigyázni tudjon rá. Értem ezalatt azt, hogy pl anyukámra bármikor rábíztam, de pl húgomra nem mertem csak rövid ideig. Mindegy. :)


Szóval ha lenne egy baba-gyerek barát fodrász szalon / kozmetikus akkor biztosan kihasználnám!


Abban az esetben ha:

- Egy teljesen elkerített rész (akár olyan baba kerítéssel vagy mással) áll a gyerekek rendelkezésére, ahol biztonságban játszhatnak a játékokkal és mozoghatnak.

- A legtöbb babás kávézóban a fekvő helyet megoldják egy vékony szivacs matraccal, ami be van húzva huzattal. Nem tudnak onnan leesni, mégis puha, meleg a hideg föld helyett.

- Úgy baba barát, hogy van egy felügyelő, aki ott ül a babákkal, segíti őket ha a mászásban elakadnak, valami nem sikerül nekik, játszanak velük, stb.

- Ugyanígy ha nagyobb a gyerek, 1-3 éves vagy nagyobb.


A lényeg, hogy ne kelljen attól tartanom, hogy amíg nem látok rá a fiamra (pl el kell mennem egy másik helységbe a hajmosó csaphoz), ne aggódjak, hogy vajon fellöki egy másik gyerek közben vagy lenyel-e egy apró játék darabot.


Szerintem a legtöbb esetben egy légtérben meg lehet oldani a gyerek felügyeletet, sőt, nagyobb gyerekek esetében elég ha van lehetőség rajzolni vagy más játékot játszani, nekik nem is kell annyira felügyelet. Inkább a baba rész az érzékenyebb téma. Pl mi van, ha anyukának épp szárítják a haját, közben a baba bukott egyet? Akkor ne legyen ez gond, legyen ott valaki a babával aki megtörli a száját és a ruháját.

2018. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Írok egy kicsit a másik oldalról. 8 fős szalonban dolgozom, fodrászat, kozmetika, pilla és körmös van nálunk.

Sok kisgyerekes jár, de a gyerekek nélkül. Amíg nálunk vannak, kicsit kilépnek az anyuka üzemmódból, jól esik nekik gyerek nélkül lenni arra az 1-2 órára. Nem akarnak azzal foglalkozni, hogy kiborítja-e a csillámokat, szétdobálja-e a csavarókat, vagy a színező helyett a falat festik.

A gyereknek sem az a dolga, hogy végigülje anyu szépülését.

2018. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

Gyerek előtt se jártam mert minek fizessek azért hogy befestik a hajamat amikor a párom is meg tudja csinálni?

Kozmetika is felesleges: kiszedem magamnak a szemöldököm és megrajzolom. Sminket meg mindig úgyis úgy csinálom ahogy nekem tetszik nem szeretném ha más csinálná.

Körmömet meg mindig levágom mert nem szeretem ha hosszú mert hamar bekoszolom. Ki szoktam lakkozni, ezt én is tudom.

2018. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

16-os vagyok.


Hosszú fekete a hajam. A frufrumat magamnak tudom levágni a legjobban, a fodrász mindig elrontotta. Néha vágjuk a hajvégeket nagyon ritkán, egyenesre. Tehát ezekért is felesleges a fodrászhoz menni.

2018. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt minden nézőpont és nagyon örülök hogy ennyien válaszoltatok és kifejtettétek a véleményeteket! Szuperek vagytok :)

Én is úgy látom ismerőseim körében hogy azt az időt amit szépsègszalonban töltenek szeretik pihenésre és kikapcsolódásra használni, de szerettem volna más véleményeket is hallani. Egyenként meg teljesen egyetértek vele, ennyi kikapcsolódás jár az anyukáknak! :)

Első válaszolóhoz még annyit fűznék hozzá, hogy bőven fogok fizetni piackutatásért és dolgozni a témával (szépségszalon nyitása és üzemeltetése és ezzel kapcsolatos markering, mivel a szakdolgozatom témáját is ez lesz valószínűleg), viszont szerettem volna egy előzetes vélemény felmérést végezni, hogy a tervezgetéssel érdemes-e ilyen, gyerekbarát hely irányába elindulni, vagy sem. Szerintem ez nem bűn és ide eleve az jön aki szeret kérdésekre válaszolni :)


Várom a további válaszokat!!! :)

2018. jan. 29. 21:46
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

Fodrászhoz évente kétszer megyek igazíttatni, mert amúgy növesztem. Szeretem az egyenes, hosszú hajamat, amit otthon festek szintén évente kétszer barnára (vörösesbarnáról).


Kozmetikushoz nem járok, mert genetikailag szép a bőröm, és a hozzám illő sminket is minden reggel én magam meg tudom csinálni. Epilálást szintén itthon végzem.


Körmösről szó sem lehet... gitáros vagyok, és tojok a körömdivatra... nekem a köröm nem egy dísz, hanem eszköz, ami a játéktechnikához kell, vágom, reszelem, ami kell... a színes lakkok pedig nem illenek az egyéniségemhez, ez van! Ha nem vagyok trendi, vállalom! :D


Ami viszont fontos: pedikűr... szétjárom a lábamat, igazi "repedt sarkú" nő vagyok :D Házhoz hívom a pedikűröst ráfizetéssel, nyaralások alkalmával is a pedikűr az első, amire bejelentkezem.

2018. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%

Kozmetikus havonta. A férjem van vele.

Körmömet magamnak csinálom, van uv lámpám. Ha megtanulnék végre szemöldököt szedni, kozmetikus se lenne..

Ruhákat online vásárolok, így nem próbálják fel előttem húszan. Spotolni a helyi erdőbe járok a kutyával. Így arra sem költök.

Fodrász fél évente egyszer eü vágásra. Nagyon szép hajam van, sok A vitamint eszem attól szép fényes is plusz ricinus olaj.

Szóval én nem nagyon venném igénybe max havonta egyszer, de egy ezrest keresnél rajtam, mert annyi a szemöldökszedés, festés. Hajvágás meg egy fél évben 3ezer forint.

2018. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem bababarát hely az lehet ahol van egy kis sarok ahol a gyerekek eljátszanak, egy asztal szinezővel, valami játékkal. De abba belegondoltál, hogy ezeknek a vegyszereknek szaguk is van? Én biztos nem vinném magammal a gyereket mondjuk a fél évesemet egy hajfestésre, gondolom nem lenne több helység, hanem egy légtérben lenne a babasarok.

Szeritnem nem bababarát max gyerekbarát lehet mert egy 3 éves már eljátszik egyedül vagy más gyerekekkel, de az alatt még nagyon megy a harc a játékért, kell a felügyelet.

2018. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!