Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz? Bovebben lent.

Abortusz? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok az a helyzetem allt fent hogy terhes lettem, munkaba jartam ott elmondtam mert muszaly voltam mivel nehez fizikai munkat vegeztem es azt hittem konnyebb helyre tesznek de nemigy lett. Azt mondtak nemengednek dolgozni mert nemvalaljak a feleloseget ha bajom lessz de en meg dolgozni szeretnek mivel proba ido alatt is vagyok es felek 3honap utan nemfognak szerzodest hosszabitani.

Szuleim nemtudnak errol a dologrol hogy nemjarok dolgozni, sem a terhessegrol. Mit tudok ilyenkor tenni abortuszon gondolkodtam mert ha nem kapok penzt sehonnan nemtudom hogy lenne. Esetleg keressek bejelentetlen munkat valahol? Ketsegbe vagyok esve hogy kifognak dobni munkahelyemrol mert terhes lettem es nem tudok dolgozni. Mit tehetnek ilyen helyzetben?



2018. jan. 31. 07:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

Ha van lakásotok, akkor egy fizetésből is meg lehet élni!

120-at csak keres a párod + cs, gyes 40000.

az 160000, abból ne mondjátok már, hogy ne jönnétek ki? Tudom kevés, de ( minden luxust mellőzve)1 évig kibírnátok szerintem, utána meg bölcsi.

2018. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek az előzővel! Amúgyis hogy lehetne megölni egy kis életet?
2018. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Azzal azért tisztában vagytok, gomdolom, akik így biztatjátok a bölcsire, hogy az önkormányzati bölcsikre kb 6 hónap a várólista, a többi meg súlyosan fizetős?

A lakás saját vagy albérlet? Ha nincs a baba születésének idejéhez képest 2 évre visszamenőleg legalább 1 év munkaviszonyod (pontosabban biztosított (ha táppénzre mész, az még annak számít), akkor összesen kapsz kb 25000 gyest! Egyéb esetben jön hozzá csed és gyed is (más-más ideig). Szerintem jól mérlegelj, én az eddigiek alapján nem tartanám meg, mert szerintem nem életcél 150ezerből tengődni egy családnak. De ha van olyan körülmény, amiről nem tudunk, esetleg szüleid tudnak támogatni, az talán javít az összképen.

2018. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Alberlet csak a lakasunk, 60.ezer ft.al torlesszuk havonta, es igen eleg keves a tappenz at gondolom nagyon hogy mege tartom sajnalom ot de nincs biztos anyagi hatter sajnos. Parom is alig keres sajnos... Szuleimnek is alig van penzuk nemhiszem hogy tudnanak tamogatni..
2018. jan. 31. 18:34
 15/18 anonim ***** válasza:
58%

Ha jól értem, a párodnak van munkája. Vagyis Gyed extrára jogosultak vagytok! Azt jelenti, hogy nem te veszed igénybe az ellátást, hanem a párod, a fizetése mellett megkapjátok a gyedet, viszont nem vagy biztosítva, vagyis tb járulékot kell fizess az orvosi ellátásokra.


"Ki jogosult a gyermekgondozási díjra?


I. Biztosítási jogviszony alapján gyed-re jogosultság


Gyermekgondozási díjra jogosult a gyermeket saját háztartásában nevelő:


biztosított szülő, ha a gyermek születését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,


csecsemőgondozási díjra jogosult szülő, akinek a biztosítási jogviszonya a csecsemőgondozási díjra való jogosultság időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a csecsemőgondozási díjra való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett, és a gyermek születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt."


[link]


Így anyagi része megoldva, 2 éves koráig. Azután már csak a Gyes, ami sajnos tényleg nem sok. (Plusz ugye szülésnél egyszeri anyasági támogatás-ez nem biztosítottságtól függ, minden magyar állampolgár megkapja, aki 4 terhesgondozáson részt vett, összege:64125ft)


Ne ess kétségbe, számoljatok és minden rendben lesz! Ne foglalkozz most csak azzal, hogy egészségesek legyetek!

2018. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ne ess kétségbe, meg lehet oldani, fő, hogy van lakásotok. írj rám, én segíthetek munkát találni, olyat, ami ülőmunka, végezheted egész terhesség során!

2018. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A terhességed miatt a hatályos jogszabályok alapján nem lehet kidobni várandós nőt még próbaidő alatt sem az egyenlő bánásmód alapelve miatt,Igaz az a felmondási tilalom, ami próbaidő után van, itt még nem köti a munkáltatód, de mindenképp rizikós lesz neki, ha lapátra tenne, MERT:

- leírtak alapján van könnyebb munka is a cégnél, azaz tud Neked biztosítani az állapotodnak megfelelő munkát;

- Te tájékoztattad őt időben, azaz korrekt (ún. jóhiszemű) voltál;

- a munkáltatód a tájékoztatásod elfogadta, tovább alkalmazott, azaz a munkádra nincs panasz, nem számolt azzal, hogy ki fog rúgni


Ezek után, ha kirúg, akkor joggal be is perelheted azért, mert egyértelműen amiatt rúgna ki - a próbaidő lejártát követően- , mert terhes vagy.


EZek a cikkek is ezt írják: [link]

[link]


Milyen munkakört látnál el szívesen? Milyen tanulmányaid vannak? Nyugodtan írj privit, hátha tudok segíteni.

2018. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

meglatod mennyi oromot ad 1 gyermek..

Minden kialakul , a lenyeg hadd eljen a baba es az abortusz meg se forduljon mert az gyilkossag , igaz sokan nem igy gondoljak de Isten igen. Mert ö él mar benned es életet oltanál ki.

Legy bator es bizz megtartani

2018. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!