Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbeadás vagy abortusz?

Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés
Párommal, 4 éve vagyunk együtt, mindketten huszonéves egyetemisták vagyunk. Sajnos kilyuksdt a gumi amit eloször nem vettünk észre, de most már késő, megtörtént a “baj.” A gyerek felnevelése számunkra egyenlőre esélytelennek minősül, nem vagyunk hozzá elég érettek, ezzel tisztában is vagyunk. Suli mellett dolgozok és főleg ezért merül fel a kérdés hogx inkább az örökbeadás vagy az abortusz mellett döntsek, mivel a későbbi hónapokban, ha kiesek a munkából oda az albérlet és ha nincs hol lakni az úgy eléggé necces helyzet. Valakinek lenne valami tanácsa ? Nagyon kétségbe vagyok esve. 😔 (Szülőkkel sajnos nem tudok beszélni ez egyáltalán nem opció.)

2017. szept. 29. 09:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
Abortusz. Az örökbeaadáshoz végig kell csinálnod a terhességet. Baromi nehéz lesz utána már odaadni és neki is sanszosabban nehéz élete lesz. Ráadásul mindenki tudni fogja a környezetedben.
2017. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%

Erkölcsileg örökbeadás lenne a helyes, logikusan sokkal könnyebb (és nem elítélően írom) az abortusz. Egyébként nekem nem tűnsz éretlennek, ha suli mellett dolgozol, eltartod magad. Nem tudom, mennyit keresel, de tudtommal járna a diplomás gyed, azért ennek nézz utána. Az "apa" milyen állásponton van? Ő is dolgozik?

Az egészségi helyzeted sem tudom, milyen. Az biztos, hogy egy terhesség és szülés sokszor nem "sétagalopp", sok maradandó nyomot hagyhat testileg és lelkileg és nem biztos, hogy csak az utolsó hónapokban leszel kénytelen abbahagyni a munkát aztán hat hét múlva már újra a régi leszel. Ez teljesen lutri. Aztán az is kérdés, mennyire érzed úgy, hogy lelkileg végig tudnád csinálni terhesen a kérdéseket és gratulációkat fűtől-fától, aztán az örökbeadást és aztán visszatérni. De ha fontolgatod, nézz utána, mik a lehetőségek, ha nagyon elszánt vagy és nincs más megoldás, pl. anyaotthont is lehet kérvényezni és "elbújni" egy időre.

2017. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
57%
Huszonévesen én már inkább felnevelném, felnőttek vagytok és nem annyira lehetetlen dolog babát gondozni, születése után pár hét múlva meg már annyira fogjátok szeretni, hogy most el se tudod képzelni.
2017. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%
Remélem nem te vagy az aki 19 hetes babáját akarja elvetetni, mert nem vetted észre, hogy állapotos vagy....
2017. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
Az örökbeadás a baba részéről mindenképp humánusabb megoldás, a te részedről viszont nyilván ez a nehezebb, anyagilag is, és lelkileg is.
2017. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
75%

Előre is bocsánat kérdező

1 -es válaszoló.

Miért írod azt,hogy rossz lenne a gyereknek ha örökbefogadnák?

Egy nagyobb gyerek már azért feltudja mérni mi történik vele de egy csecsemő nem

2 éves kortól igaz megviseli de nem annyira,hogy komoly érzelmi baja legyen.

Csak azt ne írd,hogy nem fogják szeretni ha örökbefogadják.Mert ez így nem igaz.

2017. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem simán megtarthatnád, anyaotthon stb... Sőt már többsége segít lakásra gyűjteni és hasonló dolgok. Na de örökbe nem adnám és azért, mert ha már megszenvedtem, kihordtam és éreztem ahogyan a kis lábával rugdosódik a hasamban képtelen lennék. Az abortusz... nem jó, nekem is volt már, de inkább azt választanám.
2017. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

Ha egyetemre jársz, akkor kaphatsz diplomás gyedet is.


[link]


Emellett havi 10 ezer ft adókedvezmény és családi pótlék is igénybe vehető.


Esetleg gondolkozz el ezen a lehetőségen is.


Abortusz vagy örökbeadás? Ebben döntsön a lelkiismereted. Gyors megoldás elvetetni, kihordani egy babát nyilván nehezebb. Én személy szerint örökbe adnám, ha ebből a 2 lehetőségből kell választani, nagyon sok pár vár arra, hogy örökbe fogadhasson egy babát.

2017. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Nem , nem én vagyok az aki nem vette észre időben, még benne vagyok a 12 hétben . Barátom szintén melózik egyetem mellett, de nem keresünk sajnos annyit, én 2 szakon tanulok az egyiken most vagyok végzős, a másikon másodéves, mellette meg éjszaka dolgozom biztosító cégnél, mint adminisztrátor, nem sok mindent fedez ez sajnos. Barátom szintén dolgozik, de az ő keresete se elég arra hogy valami. Az albérlet pedig sajnos drága és megy el másra is pénz, szóval félek, hogy idő után nem marad pénz, mert tisztában vagyok azzal, hogy egy gyereket felnevelni nem 2 fillér, és ha dolgozni nem tudok visszamenni majd, az a kevés pénz is kiesik hiába kapom én a gyedet, pluszba nem tudom a fôbérlőm mennyire örülne, ha azt mondanám, hogy bocsi de most jön ide még egy gyerek, szóval megtartani sajnos tényleg nem, már átgondoltam mindent. szeretetet biztos tudnék neki adni, de pénzügyileg meg lennénk lőve sajnos.


Ezért kérdezem, abban biztos vagyok, hogy megtartani nem tudom, rossz is már most lelkiismeret furdalásom van ezmiatt, de a tények magukért beszélnek.


Csak érdeklődni azeretnék, hogy melyik az a megoldás ami ilyen esetben jobbnak látszik, mert ha nem muszáj az abortusz azt sem erőltetném.. Csak a munka és a suli miatt félő dolognak látszik az örökbeadás is.

2017. szept. 29. 10:52
 10/37 anonim ***** válasza:
25%
1es vagyok. Valószínű, hogy szeretni fogják. De mikor megtudja, hogy örökbefogadott nagy törés lesz. Nagyon rossz gyökerek nélkülni élni.
2017. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!