Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik ezek a cikkek, hogy...

Mik ezek a cikkek, hogy minden anya fáradt?

Figyelt kérdés
Tele van a net újabban ilyenekkel, amiben a cikkíró szó szerint rinyál, hogy mennyi de mennyi dolga van, folyton késében van, nincs ideje még enni sem normálisan (mindezek mellett persze szeret anya lenni - ez oké). Tényleg mindenki ilyen frusztrált és fáradt, vagy nem bírják beosztani az idejüket, vagy mi ez?
2018. jan. 31. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem mindenki. Ezt én sem érettem, hogy nincs idő enni, meg hajat mosni, meg semmire sem.

Szüleink is megoldották, pedig akkor nem is volt ennyi minden gépesítve. Aztán mégis volt idejük, és nem is voltak lepukkanva :) Most könnyebb az eldobható pelenkák miatt is. Én nem éreztem magam frusztrálnak. Inkább nyugis volt otthon, ahhoz képest, hogy milyen volt, amikor dolgoztam.

2018. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Míg itthon voltam, bár estére persze elfáradtam, azért nem volt nagy gond. Most, hogy dolgozom, igen, mindig rohanok, sokszor állva eszek a konyhában. Este háromnegyed 6-ra érek haza, a férjem még általában utánam, ott a gyerek, a háztartás, a kutya, igen most fáradt vagyok.
2018. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem hozzààllàs kérdése.

Ha mondogatom ,hogy hűbde fàradt vagyok,az is leszek.

Amúgy tény,hogy hozzà kell szokni a csalàdi megterheléshez,de bele lehet jönni.

Plusz ugye sokan szeretnék panaszkodni...

2018. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Nyugi én sem értem :)

Nekem pár éve, mikor a fiam született azért nem állt meg az élet. Minden igényét kielégítettem, és mellette volt időm enni, mozogni, mindenre kb. Pedig egy időben sokat is sírdogált a hasa miatt. De nem készültem ki :D megjegyzem a férjem is kivette a részét, persze nem erőltettem rá, hiszen ő dolgozott is (én is dolgozgattam itthonról), poénkodott is hogy fél év után majd ő megy gyedre.


Viszont egy rokonom három hete szült. Idegroncs lett gyakorlatilag, pedig 4 felnőtt látja el az abszolút normál igényű csecsemőt (apuka+anyuka+nagymama+nagypapa) és az anya még így is hulla fáradt. Összesen 4 napig bírták otthon kettesben a férjével, aztán szaladtak a mamáékhoz, azóta odaköltöztek. De szegény állítólag úgy kimerült, hogy minden tünetet beszimulált mikor a férjének vissza kellett volna már menni dolgozni...

Nem értem meg, mi mozgatja az ilyen nőket.

2018. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Frusztráltnak nem mondanám magam, de igen, fáradt vagyok. Ha éjjel nem alszok, végem. Főleg ha nappal se alszik a gyerek, mert mostanában sűrűn előfordul. Majdnem 2 éves és 3 hete egy csúnya esésben kitört a foga, emiatt el kellett dobni a cumiját (eleve fájt neki a cumizás így, plusz a fogász se javasolta), ezért alig alszunk. Plusz nemrég végigsöport az influenza a családon, úgyhogy igen fáradt vagyok.
2018. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
igen. szerintem te is fáradt lennél ha évikig nem hagyná a gyerek hogy átaludd az éjszakát. hiába alszok 6-7 órát egy éjjel, mivel 3-4-5-10 alkalommal fel kel kelnem, mert sír a gyerek nem pihentető az alvás.
2018. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Én is fáradt vagyok, 4 éve nem aludtam ki magam, nekem két rossz alvó gyereket dobott a gép. A nagy már alszik éjjel, de a kisebb még mindig szórakoztat. Sajnos kevés a segítség, nagyon küzdök, hogy minden meglegyen és ne ússzak el semmivel, de abszolút alkalmatlannak érzem magam. Pár hónap múlva megyek vissza dolgozni, fogalmam nincs hogy fogunk reggel eljutni az ovi-bölcsi-munka útvonalon időben.
2018. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, mindenkit felpontoztam (aki meg lepontozgat, pukkadjon meg). Valaki írta, én is fáradt lennék, ha... Nos 3 gyerekünk van, dolgozom, és szoktam fáradt lenni, de messze nem érzem azt, amit azok a cikkíró anyák. Ja, és nincs nagyi meg satöbbi segítség. Igaza van annak a válaszolónak, aki szerint hozzáállás kérdése. Meg ügyes időbeosztás kérdése is. Szerintem.
2018. jan. 31. 20:18
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Amíg nem alussza át a gyerek az éjszakát, addig persze fáradtak. Nagyon frusztráló az is, hogy hiába vagy otthon egész nap, nincs összefüggő 10 perced. Megy a hajmosás, megy a mosogatás, minden megy, de minden csak 8 részletben, állandó kapkodásban. Mindezt úgy, hogy magadra nem jut időd olyan értelemben, hogy olyasmibe kezdj, ami szellemileg feltöltene.

Bár cikket nem írtam róla, sőt, olvasni sem szeretem az ilyen jaj-de-rossz-nekem irományokat, de alapjában véve egyetértek, hogy fárasztó és frusztráló. Persze, mindenki máshogy éli meg, biztos van, akinek ez jobban megy, van, akinek rosszabbul. Nekem pl a dackorszakos kisgyerek korszak jól megy, teljesen ok minden, de ez a kisbabás, amit leírtam... na hát azt nem sírom vissza.

2018. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Én nem fizikai értelemben voltam fáradt, hanem inkább szellemileg és olykor lelkileg, mikor itthon voltam a kisfiammal. Ugye ott volt a főzés, mosás, takarítás, amit önmagában nyilván be lehet osztani. De az, hogy mindent megcsináltam, a fiunkkal szinte egész álló nap én foglalkoztam, szinte egész nap egy gyerek volt az ember társasága, nem jártam emberek közé, nem igazán volt rendszeresen kikapcsolódásra lehetőségem, így szellemileg nagyon lefáradtam sokszor. A párom ha hazajött a munkából, sokáig nem igen volt segítségemre, sokszor hétvégén is dolgozott (nem mindig lett volna muszáj), ő többször kikapcsolódott, míg én nem, szóval én abba fáradtam bele. Aztán leültünk, megbeszéltük a dolgokat, ő is egyre inkább kivette a részét a dolgokból, így volt időm magamra. Kezdetben csak lehetőségem volt nyugodtan olvasni, vagy rejtvényt fejteni, így kicsit visszanyerni a szellemi frissességemet, aztán elvégeztem egy tanfolyamot, szereztem egy szakmát, aztán pedig visszamentem dolgozni. Így végre nem csak egy monoton, zombi életet éltem. És senki félre ne értse, imádom a gyerekem és soha nem bántam meg, hogy megszületett, de több kikapcsolódásra lett volna szükségem, többször el kellett volna szakadnom a mindennapoktól.

Most meg reggel elmegyek, negyed 6-kor hazaérek, a munkám fárasztó, a fiam most kezdte a sulit és az a típus, akit noszogatni kell, rengeteget kell vele gyakorolni, ugyanúgy ott a házimunka, szóval van miben most is elfáradni. De ettől függetlenül be tudom osztani az időmet, nincs gond.

2018. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!