Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg életcél 19 évesen szülni?

Tényleg életcél 19 évesen szülni?

Figyelt kérdés
Nincsen bajom azzal aki korán vállal gyereket, de mostanában sok olyat látok, akinek semmilyen végzettsége nincs, 18-21 évesen vállal gyereket, semmilyen anyagi háttere nincsen és nélkülözésbe él,esetleg a szülei sakkoznak a pénnzel,hogy valahogy kijöjjenek és ezek a nők töltik fel a facebookra meg mindenhová, hogy "büszke anyukák" és "letettek valamit az asztalra". És tapasztalatból mondom hogy sok anyuka még akkor sem megy el dolgozni amikor a gyerek 10-12 éves és iskolás. Miért nem tanul utána? Miért nem próbál jobban élni? Nem érdekli hogy a gyerekének semmit nem engedhet meg? Nyugaton ez egy csomó helyen másképp megy, jelentősebb a támogatás de nem használják ki, szóval nem azért szülnek hogy ne kelljen dolgozni. Mi az oka ennek?

2018. jan. 20. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nincsenek céljaik, lusták, kifogtak egy pénzes pasit. Csúnya általánosítások, de én ezekre gondolok.


Én hamarosan 20 leszek, szeretnék majd gyereket, de nem most, be kell fejeznem az egyetemet, dolgoznom kell, aztán majd utána. Szóval nagyjából 5 év múlva már lehet róla szó.

2018. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem van egy ismerősöm, ő ugyan 30 felett szült de ha a párja nincs akkor bizony se lakás se autó se pénz nem lenne. Így viszont van, és el is szaladt a ló a csajjal, azóta lenéz mindenkit akinek nincsenek meg ezek a dolgok. Azt nem tudom, hogy mennyire tudatosította magában, hogy a párja nélkül mindez nem lenne, és legfeljebb egy szobát tudna bérelni magának a fizetéséből. De ha belül tudja is, kifelé sosem ezt kommunikálja.

Nekem ugyan mindegy, már megszakítottam vele a kapcsolatot. Nekem mindaz önerőből van meg, amit ő a párja által kapott meg, de mivel nincs gyerekem ezért engem is lenéz. Lelke rajta. Én legalább nem vagyok senkire rászorulva.

2018. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Én is látok sok ilyen embert sajnos de ő életük nem a miénk, szerintem sem kéne addig gyereket vállalni míg nincs rendes iskolád és szakmád na miután ezt megszerezted azután azért 2-3 évet dolgozhatnál,hogy meg tapasztald milyen is dolgozni, lusták, nincs életcéljuk stb.
2018. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

A.hugom ...

19 evesen szult eretsegi utan egyetemre ment lediplomazott

Kozben vettek egy telket epitkeztek ra.

5 evre jott az ujabb gyerek

A ket gyerek kozott dolgozott

Majd jott megint egy gyerek 5 evre

A haz kesz lett bekoltoztek

Most dolgozik rendesen nevel 3(na jo a nagyott nem kell mar) gyereket van egy hazuk ket auto stb...

Azzal a pasival van egyutt aki neki az elso volt.


Szal o nem azert szult mert lusta koran akart gyereket eltervezte az eletet igy.

2018. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Felelőtlen emberek mindig is voltak és lesznek is. Ne velük foglalkozz :) Neked legyen az a cél, hogy tanulsz, jó munkát szerzel, legyen egy stabil kapcsolatod, és utána jöhet a gyerek.
2018. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 32 évesen lett meg az egzisztenciám ahhoz, hogy most már merek gyereket vállalni. Sokan ezt ítélik el, hogy valaki nem lesz fiatalon anyuka, mert fél egy megalapozottabb jövő hiányában gyereket szülni. Valahol bennem van a kétség, hogy kellett volna bátorságom legyen fiatalabb koromban szülni, mert mások is képesek gyerek mellett is elérni a céljaikat, úgy, útközben.

Szerintem azok, akik fiatalon gyereket vállalnak bátrabbak, jobban bíznak a jövőjükben.

2018. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Csak kelet eu ilyen

Fejlett orszagban 21 eves korig tiniterhesseg

2018. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó: vagy felelőtlenek, éretlenek és gyerekesek.


Jó, van egy két pozitív példa, de nem ez az általános sajnos. Nekem is van olyan volt osztálytársam, aki 16 évesen szült, mára két diplomája és saját lakása van, de ezzel szemben van 8 olyan, aki még egy napot se dolgozott, nem is fog, a pasijuk megszakad hogy eltartsa őket meg a gyerekeket a minimálbéres fizetésből, ők meg csak siránkoznak és mindenkit okolnak csak magukat nem.

2018. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Valakinek az az életcélja, hogy mások életébe beleszóljon.
2018. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen, sokaknak, de neked ehhez mi közöd? :D
2018. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!