Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nem jó ha otthon a...

Tényleg nem jó ha otthon a kisgyerek még óvoda előtt a szüleivel rajzol, és különféle kis feladatokat old meg? De miért?

Figyelt kérdés
Feladatok alatt olyat értek, hogy pontösszekötősdi, vagy más olyan amihez ceruza kell és a kis esze. Csak mert én szeretnék vele ilyesmiket csinálni, és nem azért hogy ne az oviban találkozzon ezekkel először, hanem mert ez egy jó program lenne. Gyurmázni, anyagra festeni, gipszformát kiönteni, stb.
2010. márc. 15. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem azokkal,amiket írtál nincs baj.

Nyugodtan csinálhatjátok:)

Csak a számokat,betűket nem kell még tanítani.

Amikor mi jelentkeztünk az oviba(3 éve),volt ott egy kisfiú,2,5 évesen már tudott mindent.

Azóta is nagyon unatkozik a csoportban,ha már végképp nem bírnak vele az óvónők felküldik abba a csoportba,ahonnan a gyerekek idén már suliba mennek.

2010. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

szia! Némely dolgok esetében talán gondot okozhat, hogy a gyermek rosszul tanulja meg, hogyan kell valamit megcsinálni. Nem igazán tudom elmagyarázni, de pl. ha tanítasz egy számot neki, mondjuk az 1-est, akkor lehet, hogy máshogy tanítod meg neki, mint ahogyan a módszertan szerint az óvónők tanítják, és így elképzelhető, hogy a gyerek összezavarodik az oviban, ha ugyanazt teljesen máshogy magyarázzák el neki, mint ahogyan otthon anyutól hallotta.


Ezért talán a pontösszekötősdi nem a legjobb választás, de szerintem a sógyurmázással, gyurmázással, gipszöntéssel, kézműveskedéssel semmi gond nem lehet. Én azt tanácsolnám, hogy az írással és számolással kapcsolatos dolgokat inkább hanyagold, ceruzát csak rajzoláshoz használjatok (ha inteneten utánanézel, abból, hogy mit hogyan rajzol, rengeteget megtanulhatsz az ő kis érzelemvilágáról), és inkább a kézműveskedésre helyezd a hangsúlyt. Számolni is lehet, de csak számolási szinten. Tehát ha nem muszáj, olyat, hogy halmazok, kisebb, nagyobb, több, kevesebb fogalma, ponthalmazok, hogyan kell leírni a számot, inkább ne taníts neki.


Egy pedagógus végzettségű anyuka

2010. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nyugodtan csinálhatsz vele bármilyen feladatot. Mondjuk olyat, amit ő egyedül meg tud csinálni, ebből a szempontból a pontösszekötösdit korainak tartom. A lényeg, hogy nem szabad tanítani, pl a ceruzafogást, az ábrák rajzolását, mert más a látásmódja és másmilyenek az izületei a kezében. Illetve lehet kapni kimondottan ennek a korosztálynak való eszközöket.

De nálunk emlékszem, amikor vittük bemutató órára, kérdezték tőlük a színeket, rajzoltattak, ragasztattak velük. Úgyhogy ott feltételezték egyből, hogy otthon is csinálunk hasonlókat.


Az óvoda szempontjából pedig jól kell óvodát választani, ahol hasonló képességű és hátterű gyerekek vannak. És akkor ott, az otthon tanultakat továbbfejleszthetik.

Mert olvastam itt olyan kommentet is, ahol anyukák pelenkás, nem beszélő gyereket vittek volna oviba és felháborodottan citálnak, hogy nincs jogszabály arra nézve, hogy ezek a gyerekek nem mehetnek oviba. Na ahova ezek a gyerekek járnak, oda nem szabad a te gyerekedet beiratni. És akkor nem fordulhat elő, hogy unatkozik. Mondjuk szép kis ovi lehet, ahol az iskolába készülő gyerekekkel van egy szinten egy hároméves.

2010. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2010. márc. 15. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bölcsis a fiam, és múltkor szülőin volt erről szó. Mondták, hogy ők a bölcsiben sem mutathatják meg, hogy ezt vagy azt hogy kell lerajzolni, mert akkor a gyerek azt fogja másolni, pedig saját magának kell rájönni, vagyis inkább felfedeznie, hogy valamit hogy tud megörökíteni a papíron. Ezért is mondták, hogy ne rajzolni TANÍTSUK a gyereket, csak adjunk neki papírt, ceruzát, és már az is jó, ha csak firkálgat, a firkálás öröméért csinálja a dolgot, így később a saját egyéni elgondolásából fog majd rajzolni.
2010. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2010. márc. 15. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem hiszem, hogy azokból, amit leírtál, bármi baj lehetne, de szerintem egyenlőre elég, ha csak hagyod gyurmázni, festegetni, stb.

Inkább játszatok sokat, vannak nagyon szuper olyan társasjátékok, amik észrevétlenül tanítanak is. Csak hogy példát mondjak, colorama nevű, abból a színeket, formákat pikk-pakk megtanulja, de közben egy jó kis játék. Vagy olyan puzzle-k, amiknek a szélén egyszerű kis párosítós feladatok vannak, egy tollszerű eszközzel kell a szerinte jó válaszra ráböknie, és ha jó a válasz, akkor pittyeg a toll. Szerintem ovi előtt ezek bőven elegendőek.

2010. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket!
2010. márc. 15. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!