Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fekvésre ítélt kismamák,...

Fekvésre ítélt kismamák, akiknek kisgyerek is van otthon! Ti hogy foglaljátok el magatokat és leginkább a gyerkőcöt pihenés közben?

Figyelt kérdés
A 2,5 éves lányom úgy unatkozik, mindig azzal jön, hogy játszunk együtt. Szoktunk mesét olvasni, dominózni, kártyázni(persze az ő szintjén), de ezeket hamar megunja. Sokat néz meséket mostanában és a Legó is lefoglalja. Napi 1X sétálunk, játszóterezünk. Tudtok valami tippet adni, hogy mit lehet még pihenés közben játszani?
2009. okt. 2. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már unja a hagyományos játékokat, akkor érdemes lenne valami kreativitást fejlesztő játékot jtszani vele. elég idős kezd már lenni hozzá. A könyvesboltokban lehet olyan könyveket kapni, ami segít otthon elkészíthető tárgyakat, díszeket, ajándékokat stb. csinálni. Nekem még ugyan nincs babám (25 hetes még a pociban a drága), de én szoktam ilyeneket csinálni és számtalan könyvet találtam, amelyek gyerekeknek valók.Sokat olvastam már utána, mert nekünk is kiscsajunk lesz. Sőt a neten is van fent egy csomó oldal, ahol lehet ilyeneket találni. Babaruha-szabásmintát, szalmabab, krepp-képek, ujjbábu (ehhez csak kidobandó kesztyű meg fonal kell) stb. Természetesen az ő szintjét kell mindig követni, mert ha túl bonyolult a feladat, akkor megint nem köti le. Most akár már karácsonyra, télapóra is elkezdhettek ajándékokat, lakásdekor tárgyakat gyártani. Hidd el, téged is kikapcsol. Én nagyon szeretek babrálni velük és akármelyik kislányos (sőt még fiúsnak is, vele másfajta dolgokat kell gyártani, arra is vannak oldalak, újságok, könyvek) barátnőmnek ajánlottam (még könyvet is vettem ajándékba) mindenkinek bejött.


Sok sikert, jó időtöltést és Boldog babavárást!(-:

2009. okt. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megint előző vagyok. Bocsi: szalmababa (nem szalmabab)

Még eszembe jutott, hogy találtam néhány képességfejlesztő könyvet is, amelyek új játékokat ismertetnek. De ha nem akarsz sokat költeni, azok is megtalálhatók a neten, csak sokat kell böngészni.

2009. okt. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pl: [link]
2009. okt. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek jó ötletek, de próbáltam már őt még nem köti le, hiszen még az ollóval sem tud bánni, rajzolni is csak kriksz-krakszokat. Egy ideig nézi amit csinálok, aztán otthagy vele.

Nekem is van egy pár ilyesmi könyvem, régen én is "kreatív voltam": origami, szalvéta technika, porcelán festés, üvegmatrica, de ezekhez még pici.

De veszek egy csomag színes papírt és megpróbálunk valamit vagdosni belőle, hátha ráharap. Vagy megpróbáljuk a gyöngyfűzést felaprított szívószálból.

2009. okt. 3. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!