Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a első gyerek betölti a 3...

Ha a első gyerek betölti a 3 évet, felveszik-e oviba, ha az anyuka otthon van a pici babával? Kérlek írjatok tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 23:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk felveszik az oviba, sőt lehet még ott is fog aludni. Szegénykém már annyira várja az ovit, hogy szívem szakadna meg, ha nem mehetne most ősszel. Egy kisgyereknek nagy szüksége van a gyerektársaságra is.
2010. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A törvény ne kötelez kétféleképpen. Az 5 éves kort elérő gyermeket kötelező óvodába adni, és kötelező az óvodában felvenni. Nincs külön törvény, ami kötelezné az óvodát, hogy 3 évesen felvegyen egy gyereket. A közoktatási törvény ide vonatkozó része csak leírja, hogy 3 éves kortól látja el az óvoda a gyermeket, de abban az esetben, ha helyhiány van egy óvodában, akkor az idősebb gyerekeket fogják felvenni, és a 3 éves meg marad otthon, ha az anyukája otthon van.

Ismétlem, az óvoda nem köteles felvenni a gyereket, csak akkor, ha a gyerek napközbeni ellátása másképpen nem megoldott. Ha anyuka otthon van, akkor megoldott. Nem jó a rendszer, valóban, sok mindenen kellene változtatni, hiszen a 3 évesnek szüksége van társaságra, akkor is ha otthon van az anyukája.

2010. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!Valahol olvastam,hogy 2010 szeptemberétől köteles a körzeti óvoda a betöltött 3 éves korú gyerekeket felvenni,talán egy új jogszabály,persze kérdés,hogy van-e férőhely az oviban.
2010. jún. 7. 18:27
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia! Engem múlt pénteken értesítettek,hogy nem vették fel a 3,5 éves kisfiamat, mert itthon vagyok a kicsivel. Hivatkoztak a közoktatási törvény valamelyik paragrafusára, és helyhiányra.

Akkor most én is menjek be az önkormányzathoz és kérjek helyet neki másik oviban? Amúgy ő nem nagyon várja, mert 1-2 hónapja nagyon anyás lett.

2010. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!