Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnék saját gyereket,...

Nem szeretnék saját gyereket, de sok szülők a környezetemben ezen felhaborodik és érzem az ítélkezésüket. Miért nem lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

En elfogadom, hogy nekik van gyerekük, hiszen erre vágytak es megkaptak, de én nem erre vágyom es megis megprobalnak faggatni allandoan, hogy nekem miert nincsen gyereken huszonévesen. En ugy gondolom, hogy az vállaljon gyereket, aki várja,szereti, örül neki es megkapja a szülői szeretetet. En nem igy állok a témához, így nem szeretnek ilyen érzésekkel babat vállalni, szerintem neki is rossz lenne, ha olyan anyukája lenne, aki nem vagyott ra. Ilyen helyzetben megis ezt, hogy lehetne elmondani random "idegeneknek", hogy mi nem tervezünk es egyebkent sincs közük hozza?


Azert ebbe a kategóriába irtam, mert inkabb a gyermekes szülők zaklatnak ezzem a témával es ok nem értik meg, hogy nalunk ez nem publikus téma. Nem akarok bunkó lenni veluk, de valamilyen határt meg kellene húznom.


2018. febr. 7. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Megkell mondani egyenesen ,h ez magánügy és,h téged sem zavar az ő élet/gondolkozásmódjuk
2018. febr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Heti "nemakarokgyereket" kérdés. Már hiányoltam hogy szerda van és meg senki nem írt arról hogy nem akar gyereket :)


Ne haragudj, de mi itt mit tudunk csinálni? Mondjuk meg az ismerőseidnek hogy hagyjanak téged békén? Nem akarsz, nem akarsz. Megmondod és kész. Ezen nincs mit vekengeni szerintem.

2018. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

2# heti 1x van ilyen kerdes es 10x /nap tesztes kerdes

Tényleg ez zavar?

2018. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 1 gyerekem van. És tudatosan nem vállalunk többet. Engem meg ezért szólnak meg. De én már megtanultam, hogy nem próbálom meggyőzni őket. Mert az intelligensebb megérti egyből, nem kritizál, és nem ítélkezik. A korlátoltakat meg hiába győzködöd, felesleges...


Mondj nekik annyit, hogy ez a téma a te magánügyed.


Sajnos minenki ítélkezik mindenben. mert más életén könnyebb csámcsogni, mint a sajátjukkal foglalkozni. Ezt el kell fogadnod. És meg kell tanulnod elengedni a füled mellett.

2018. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is a legjobb válasz erre hogy "ne haragudj de ez magánügy és nem szeretnél erre válaszolni". Így jó eséllyel arra gondolnak hogy biztos nem lehet gyereked és még sajnálni is fognak. Míg ha az igazat mondod mint már tapasztaltad még el is ítélnek.
2018. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Nyilván a gyerekesek mondják ezt mivel nekik van gyerekük és így boldogok, ezért azt gondolják h másnak gyerek nélkül nem lehet teljes az élete.

Egyébként ennek a kérdésnek nem itt a gyerekvállalás kategóriában lenne a helye, mégis mindig ide írja mindenki, mintha kb dicsekedni akarna hogy ő szembemegy a társadalmi elvárásokkal és nem szül, de így is boldog. Kit érdekel? Ha nem akarsz gyereket, ne szülj, ennyi. Mi ezzel nem tudunk itt mit csinálni.

2018. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez egy olyan téma, amit nem kell mindenkivel megvitatni. Nyugodtan adj kitérő választ.

Ha egy családos embernek kezded el magyarázni, mennyire nem akarsz gyereket, mert szerinted semmi jó nem származi belőle, akkor nyílván ezt sokan magukra veszik. Szerinted az ő életük nem jó. Ilyenkor vagy támadásba lendülnek vagy elkezdenek védekezni.

Tényleg csak jó barátokkal érdemes ezt megvitatni.

Ettől a legtöbben úgy éreznék magukat, mint az opeles, akihez odamentek megmondták neki, hogy szerintük az opel egy rakás sz@r, soha nem vezetnék, de nem baj hogy ezt választotta, jó az neki.

Arról nem is beszélve, hogy az én ismerettségi körömben aki ilyen kijelentést tett fél-1 éven belül terhes lett...

2018. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Az lemaradt, hogy egy ilyen kijelentést vagy fricskának szánnak vagy pedig nagyon bizonytalanok és megerősítést várnak. Nem véletlenül teszik fel itt is ezeket a kérdéseket.
2018. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

7-8-al egyetértek!

Tapintatlanság közölni egy gyerekessel hogy te mennyire nem akarsz. És a kérdés is hülyeség ebben a topikban, én sem írok a papagájok topikba hogy mennyire nem akarok papagájt. Vagy nem megyek egy kereskedői fórumba leírni hogy én meeeennyire nem akarok kereskedő lenni.

Nem akarsz, nem csinálod. Pont. Nem kell reklámozni.

2018. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!


Aki meg nem érti, hogy miért ebbe a toppicba tettem fel a kérdést és azt hiszi felakarok vágni a gyermektelenséggel annak nem szeretnék magyarázkodni, olvassa inkább újra. Nem azt mondtam, hogy nem szeretem a gyerekeket vagy elítélem a családosokat vagy rossznak tartom, hanem azt mondtam, hogy ÉN személy szerint nem érzek erre vágyat, a környezetemben meg a barátaimnak és az ő gyerekeinek mindig örülni szoktam... Nem is értem ezt a feltételezést.

2018. febr. 7. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!