Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnék saját gyereket,...

Nem szeretnék saját gyereket, de sok szülők a környezetemben ezen felhaborodik és érzem az ítélkezésüket. Miért nem lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

En elfogadom, hogy nekik van gyerekük, hiszen erre vágytak es megkaptak, de én nem erre vágyom es megis megprobalnak faggatni allandoan, hogy nekem miert nincsen gyereken huszonévesen. En ugy gondolom, hogy az vállaljon gyereket, aki várja,szereti, örül neki es megkapja a szülői szeretetet. En nem igy állok a témához, így nem szeretnek ilyen érzésekkel babat vállalni, szerintem neki is rossz lenne, ha olyan anyukája lenne, aki nem vagyott ra. Ilyen helyzetben megis ezt, hogy lehetne elmondani random "idegeneknek", hogy mi nem tervezünk es egyebkent sincs közük hozza?


Azert ebbe a kategóriába irtam, mert inkabb a gyermekes szülők zaklatnak ezzem a témával es ok nem értik meg, hogy nalunk ez nem publikus téma. Nem akarok bunkó lenni veluk, de valamilyen határt meg kellene húznom.


2018. febr. 7. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kérdés?? Hogy miért nem lehet elfogadni? Ezt azoktól kérdezd, akik nem fogadják el! Ez amit kiírtal nem is valódi kérdés, csak ki akartad adni magadból az ideget mert frusztrál hogy bacogatnak ezzel. És azt viszont nem itt, hanem Emberek kategóriában kene!
2018. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én sem biztos, hogy szeretnék. Mivel már benne vagyok a korban, ezért engem is időnként faggatnak ezzel.

Akinek van gyereke, nekik nyilván ez a legnagyobb boldogság, ezért úgy gondolják, hogy mindenki ilyen. Legalább is szerintem ez az oka.

2018. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Aki kérdezte, hogy mi a kérdés:


Ilyen helyzetben megis ezt, hogy lehetne elmondani random "idegeneknek", hogy mi nem tervezünk es egyebkent sincs közük hozza? - Ez volt az

Nem szeretnék senkit sem megbántani és nem tudom, hogy hogy lehetne diplomatikusan sértés nélkül válaszolni erre a kérdésre. Ha azt mondanám, hogy nincs köze hozzá, akkor nyilván megsértődik, én meg nem szeretném ezt másnak kifejteni, hogy milyen érzésem vannak a témával kapcsolatban mert magánügy.



"Ha egy családos embernek kezded el magyarázni, mennyire nem akarsz gyereket, mert szerinted semmi jó nem származi belőle"

Értem a felvetést, de írtam a kérdésemben, hogy azok, akik várják és örülnek a gyerekeknek azoknak ez jó és én ezt nem is vitatom. Örülök a barátaim boldogságának és látom, hogy tényleg boldogok. Nem gondolom, hogy a gyerekek bénák vagy rosszak lennének, én is szeretem őket. Más oka van, hogy így gondolkodom, de nem is a gondolkodásom a kérdésnél a lényeg, hanem az, hogy hogyan lehet az ilyen helyzeteket kezelni. Ha azt mondom, hogy nem szeretnék gyereket mindenki arra gondol, hogy biztosan nem szeretem őket. Senkinek sem jut eszébe, hogy lehet, hogy valaki annyiszor elvetélt, hogy már nem akar próbálkozni vagy képtelen szexelni egy trauma miatt vagy súlyos mentális betegsége van, amiről sosem fog beszélni senkinek. Tehát nem bicskanyitogató a kérdésem, egyszerűen csak sok fájdalmat okoznak az emberek az állandó kérdezősködéseikkel és nem sikerült még leállítanom őket.

2018. ápr. 26. 16:43
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam ebben a témában faggatózni, de van ismerősöm, aki elmondta, hogy nagyon sokat próbálkoztak és nem jött össze. Sokminden van a hátuk mögött és már nem akarnak tovább ezen görcsölni. Elengedték ezt a témát, elfogadták. Örökbe nem akarnak fogadni. Próbálnak így boldogok lenni és köszönik szépen jól vannak.

Ilyenkor jó az őszinteség. A legtöbb "nem akarok gyereket" kirohanás sokszor csak lázadás vagy divathóbort, ezért áll hozzá a többség úgy ahogyan látod.

Minden jót a továbbiakban!

2018. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!