Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átmászkál éjszaka hozzánk a 2...

Átmászkál éjszaka hozzánk a 2 éves lányom. Hogy lehet erről leszoktatni? És miert csinálja?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Sehogy. Jesszus, ez neked probléma (?) hát az még egy baba, fél egyedül lenni, valaki még 5-6 évesen is az anyjához bújik.
2018. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan mondom az eszem áll meg, úgy írsz erről mintha a 21 éves lányod mászkálna át hozzád éjszaka !
2018. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
A fiam 5 éves, még mindig jön éjszaka! Olvastam egyszer egy gyermekpszichológus ìrását, amiben kifejtette,hogy vannak gyerekek,akiknek erre a fajta biztonságérzetre van szükségük és hagyni kell,hogy maguktól szokjanak le róla... Hidd el 15 évesen nem akar majd veled aludni! :D
2018. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem probléma de jó lenne együt lenni az apjaval. Keső jön haza..
2018. febr. 13. 21:33
 5/17 anonim válasza:
62%
Szerintem sincs ezzel baj, de minden estre értem az aggodalmad. Esetleg azzal orvosolhatod, ha visszakíséred, felcsukod neki a lámpát, mesélsz neki még egyet, résnyire hagyod az ajtót, sőt megadod neki azt a biztonságot hogy nyitva hagyod az ő és a te ajtódat. 2 éves...nagyon kicsi, nem érzi magát biztonságban. Teremts neki biztonságot. :)
2018. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom miert kell lehurrogni a kerdezot... gondolom azzal van a baj, hogy a ferjeddel ilyenkor tudnatok egyutt lenni , es nem szeretnetek, ha meglatna titeket a kislany. Azt tudom javasolni, h amig nem szokik le rola, addig menjetek masik szobaba, v esetleg csukjatok be az ajtot addig, amig akcio van.
2018. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
6 éves kora körül szokott le róla a lányom. Kb 2 hónap múlva a kicsi kikerült a rácsos ágyból, és megkezdte a vándorlást. Úgyhogy most ő alszik velünk. Hiába kísérem vissza, 2p perc múlva újra ott van. Szerintem is biztonságban érzik ott magukat.
2018. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De ha pont jön és zárva az ajtó?
2018. febr. 13. 22:05
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Az 5 éves fiunk és a 3 éves lányunk most is itt pihegnek a szülői ágyban. Emlékszem, gyerekkorom egyik legmeghatározóbb érzése volt (hihetetlen biztonságérzetet adott), amikor bebújhattam a szüleim közé. A mi gyerekeink addig fognak velünk aludni, amíg igényét érzik. Egyébként pedig a kisfiam a félősebb, mostanában még a függöny mögé is odaképzel alakokat.

Lehet, hogy a te gyermeked is fél, képzelődik, csak még nem tudja elmondani.

Mi a lakás egyéb helyiségeiben oldjuk meg az együttléteinket.

2018. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Off: Egyszer fel mertem tenni itt egy kérdèst, ùgy, hogy “másfél èves babàm..,” na amit én ezèrt kaptam, kishijján megköveztek èrte, hogy babànak mertem nevezni egy másfèl èvest...


Én abszolùt megèrtem, hogy zavar, hogy átmászkál. Nemrég voltam Vekerdy egyik elôadásán, még ô is azt mondta, hogy ilyenkor vissza kell kīsérni, akárhányszor jön annyiszor és csak reggel engedni a szülôi àgyba.

Én ezt teszem a 3 èvesemmel. Most már csak 1x jön vagy egyszer sem. Ha jön visszakísérem, betakarom és alszik tovább.

Egy kivétel van, ha beteg. Akkor velem alszik a nagyágyban.

2018. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!