Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az anyukák között...

Miért van az anyukák között ennyi rosszindulat?

Figyelt kérdés

Mióta terhes vagyok és anyukák közé kerültem találkoztam annyi rosszindulattal és irigységgel mint soha előtte az életemben. Ide is az emberek csak kötözködni járnak javarészt nem segíteni. Minden rossz amit az ember mond vagy csinál ha kicsit is eltér a megszokottól.

Komolyan elment a kedvem attól, hogy bármilyen közösségbe is menjek mert nekem erre nincs szükségem se energiám. Más is van így ezzel? Ha nem válok én is hárpiává akkor nem lesznek mamibarátaim?



2018. febr. 14. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

És szükséged van mamibarátokra??? Főleg ilyenekre, akiket leírtál? Szerintem nem!

Lépj tovább, mindenhol vannak idióták, de ne kell velük foglalkozni!

2018. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

en ugyanezt tapasztalom, de igyekszem magam azzal nyugtatni, hogy a valosag mas mintat ad, mint a gyakorira jaro anyukakozosseg, akik valoban kepesek BARMI miatt megtamadni. :D ezen ne is lepodj meg, sokuknak az a hobbija, hogy feljonnek ide, es felvagnak vele, hogy az o gyermekuk bezzeg mar 2 naposan jart / beszelt / irt, es amugy is mar a mehukben is fejlettebb volt, mint a vilagon barki mas gyereke... na persze :)

a kedvencem az, amikor valaki tanacsot ker, hogy pl hogyan szoktassa le a gyereket a hisztirol. erre a szupermamik beirnak egy olyan valaszt, amiben semmi erdemi tanacs nincs, csupan annyi, hogy az o gyerekuk az bezzeg SOHA nem hisztizett. mire jo ez megis? en annyira nem ertem. nekem ilyen kozossegre nincs szuksegem. ha majd megszuletett a babam, elviszem jatszohazba, programokra, jatszoterre, hogy kozossegben legyen, de az anyukakkal nem tervezek spanolni.

2018. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Be vannak szűkülve, meg vannak győződve, hogy minden csak úgy jó, ahogy ők csinálják/gondolják.

De muszáj hozzátennem, ez NEM csak az anyukákra jellemző, hanem az emberek 80-90%-ára. Az általam olvasott témakörökben mindegyikében megtalálható ez a típus, igen szép számmal...

2018. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Itt a gyakorin és facebookos anyukás csoportokban is ilyennel találkozhatsz sajnos.
2018. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pont az ilyenekre gondoltam mint amiket írtatok. Az okoskodás, a ki ha nem én, a gyerekem tökéletes legalábbis amíg más is látja. Ha valaki gyereke nem MTA top10-es listáról van elnevezve, ha valakinek márkás dolgai vannak, ha nézik a tv-t néha, ha anyuka csinos. Minden baj. Ha ezeknek az ellentéte az is baj. Mindenbe bele kell szólni és ezt a lehető legundokabb módon kell tálalni akkor is ha senki nem kérdezte a véleményét egy adott dologról. Élőben mondjuk ezt kevésbé tapasztalom, mert szemtől-szemben kevesen mondják meg mit gondolnak valójában de folyton hallom utána vissza ki mit mond a hátam mögött hogy milyen egy szar vagyok hogy én B-t gondolok amíg ő(k) A-t.
2018. febr. 14. 11:21
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem terhesen is ugyanazok maradtak a barátaim. Aztán persze volt olyan, hogy valakivel a gyerekek közösségbe kerülésekor összehaverkodtunk... Tapasztalatom szerint az anyukák is ugyanolyan sokfélék, mint azok a nők, akik még nem anyukák. Ezért aztán nem is mindegyikkel barátkoznék :)

Ajánlom a témához ezt a svéd gyerekverset:


Ingrid Sjöstrand: A felnõttek furcsák néha


A felnõttek

furcsák néha.

Azt hiszik,

elég összeterelni

két "alkalmas korú" gyereket,

és a két gyerek

automatikusan jó haver lesz.


Szeretném összeterelni

papát

találomra egy "alkalmas korú"

bácsival

és megnézni, összehaverkodnak-e

- biztosan nem akarna

engem se többé összeterelni

Ulla-Gullával pédául.

Sokkal szívesebben játszom

Lill-Pärával,

pedig Lill-Pära kis tökmag,

de ugyanazt szereti

és ugyanazt utálja, mint én

- Ulla-Gullát például.

2018. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Hm, csak megláttam ezt a kérdést, még csak közelébe se megyek ennek a témakörnek, mivel hapsi vagyok, gyerekem sincs.

Ez nem az emberek, pláne nem az anyukák hibája.

Ezen az oldalon képesek olyanok is összeveszni egymással, akik az életben teljesen jól el lennének egymással.

Amióta ez az oldal megalakult, pontosan ugyanígy néz ki, szürke, egyhangú, az ember a paranoiáit beleképzeli minden kérdésbe, válaszba, ezt az üzemeltetőknek figyelembe kellene venni, és színesebbé, élhetőbbé tenni ezt az oldalt.

Itt veszekednek a nők a férfiakkal, fordítva, anyukák, autótulajdonosok, politizálnak, szülők gyerekekkel, stb.

Én már csak autószerelésben segíteni járok fel ide, semmi másért.

2018. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam hogy vannak még kedves emberek itt is. :)

Próbálom majd kevésbé felvenni ezeket a dolgokat.

6-os: nagyon tetszik ez a vers, találó. :)

2018. febr. 14. 11:41
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, csak jelzem előre, hogy ha megszületik a gyerek, a játszótéri anyukák ugyanilyenek (vagy még ilyenebbek) lesznek. :DDD

Persze nem kötelező bájcsevegni velük.

2018. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Haha Goldmund73 köszi a figyelmeztetést. :D Akkor erre felkészülök majd ha odajutunk hogy játszira fogunk menni. :D
2018. febr. 14. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!