Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hogy esne ha az anyósa...

Kinek hogy esne ha az anyósa a nevét (az anyuka/apuka nevét) ismételgetné az unokájának?

Figyelt kérdés

Tehát az anyuka vagy apuka gyerekenek az anyós a nevét hajtogatna, ami miatt a gyerek nem anyanak vagy apanak hívná a szülőt, hanem a neven szólítani.


Pl.:

GYEREK: Lili (az anyuka neve) mikor megy kávézni?

Mama: Lili? Hat hogy Lili mikor megy kavézni? Szerintem mindjart kávezni fog Lili is.


A gyerek valamiért 1 hete a nevemen szólít es 1 hete van sokat az anyóssal ma hallottam ezt a párbeszédet (nev változtatva) szóval mar sejtem miért a nevemen szólít.


Nekem nagyon rosszul esik, és rosszindulatúnak tartom.

Ha a mama nevet mondja a gyerekem én mindig ugy ismétlem meg a mondandóját h a neve helyett mamát mondok.

amit anyósom csinál nagyon felbsszantott.

Nem tudnék szépen szólni hozzá ezzel az üggyel kapcsolatban. Szal most míg ennyire fel vagyok dúlva a megbeszéles nem fog menni. Raadasul sztem felesleges is mert ha szándékos (es sztem ez nem lehet véletlen) akkor a csak figyelmesebb lesz h ne halljam



2017. aug. 3. 23:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
Én kb már az elején botrányt csináltam volna belőle.
2017. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Mond meg a gyerekednek, hogy szólítson anyának. Az anyóssal meg higgadtan próbáld megbeszélni. Mondja el, miért jó az, hogyha rászoktatja a keresztneved használatára. Ha nem megy, ne erőltesd, beszélj erről férjeddel is, hátha ő jobb belátásra bírja az anyját. Ha ő sem, akkor egyszerűen nem kell annyi időt a mamájával töltenie.
2017. aug. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Első alkalommal, mikor még higgadt voltál, kellett volna normálisan elmondani, hogy ez téged zavar és szépen kéred, hogy ne. Mostanra nem is lenne ez a helyzet. Szörnyű ez az áskálódás, elméletgyártás meg magadban fortyogás. Anyósodon nem tudsz változtatni. Akin tudsz változtatni, az te vagy.
2017. aug. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
jaj ugyan már. tök normális, hogy az anyósod a neveden szólít. a gyereknek 'anya' vagy, de az anyósodnak nem, nem várható el, hogy úgy hívjon.
2017. aug. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

Vihar a biliben...

Ha ennyire utálod anyósod, persze, hogy minden kis szr zavar vele kapcsolatban!

Az anyósod, nyilván Lilinek hív ès nem anyának.

Ha meg anyóssal emaitt a kis hülyesèg miatt nem vagy kèpes beszèlni, azèrt a gyerekednek nyugodtan mondhatod, hogy te neki anya vagy, míg màsok a keresztneveden szólítanak ès nem anyának!

2017. aug. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk kialakult hogy Anya és Apa van. Mindenkit kijavítok ha nem úgy mondja a gyereknek.

Vagyis ne azt mondja hogy vidd a labdát Lilinek hanem vidd a labdát Anyának. Ha hozzám beszélnek akkor persze a nevemen szólítsanak.

Nem is értem ez miért bonyolult.

2017. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem tök világos a szituáció, amir a kérdező leírt. Engem a szüleim és a férjem szülei is a keresztnevemen szólítanak, ha viszont a gyerekhez beszélnek, akkor az anyjaként emlegetnek.

Azt viszont már előttem leírták, hogy mit tennék ilyenkor. Megkérném az anyóst, hogy a gyereknek ne a keresztnevemen emlegessen. Ha kell, többször is szólnék érte.

2017. aug. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Látom, hogy van pár válaszoló, akik vagy annyira sötétek, hogy nem értik, mit ír kérdező, vagy direkt trollok.


Engem is mindenki a nevemen szólít, viszont, ha a gyerekhez szólnak, akkor nem azt mondják, hogy "Nézd, ott van Ildi", hanem hogy "Nézd, ott van anya".


És igen is gond, hogy az anyós van annyira tudatlan vagy szemét, hogy nem javítja a gyereket, és direkt a nevén szólíttatja az anyát.


Én már a legelején beszéltem volna vele, de ha nem használt volna, akkor úgy kiosztom, mint még senki, ha a férjemnek nem tetszene, hogy helyrerakom az anyját, akkor őt is és megkérném, hogy akkor ezek után ő is nevezze az anyját a nevén, és ne merje kiejteni a száján, hogy "anya", amikor az anyjához szól. Csak, hogy az anyós is érezze a törődést.

2017. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%
Ennél a kérdésnél mindig lepontozzák az értelmesebb, életszagúbb válaszokat.
2017. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

Kiskoromba én is sokszor hallottam h anyumat mindenki Ancsának hívja így aztàn én is így hívtam :D Aztán elmúlt a varázsa és újra Anyu lett :)


De most is vannak felnőtt ismerőseim akik a szüleiket a leresztnevükön hívják,ez nekem is furcsa h alakulhatott így :)

2017. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!