Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy felelőtlens...

Tényleg olyan nagy felelőtlenség bevállalni egy gyereket a 10 milliós CSOK-ra?

Figyelt kérdés

Építkezünk, van meglévő 2 gyermekünk. Aláírtunk még egy gyermekre, egyébként is terveztük, de ez olyan lökést adott, hogy biztosabbak lettünk magunkban, hogy na itt az "égi jel".


Abban állapodtunk meg, hogy az építkezés vége felé kezdünk próbálkozni, addig éppen elég az építkezés izgalmai.

Csak a 10 milliós vissza nem térítendőt vesszük fel. Akik ezt megtudják mostanában, el vannak hűlve, hogy hú ez mekkora felelőtlenség.


2018. febr. 16. 13:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Senki nem tett semmit a fenekünk alá. De nem is építkeztünk. Vettünk használtat, amit szepen felújítottunk. A megelőlegező csok lesz a következő devizahitel.


Itt nemcsak azokról van szó, akik építkeznek. Használt házat sem könnyű venni. Egy olyan ház, ami nem a világvégén van, nem vályog, lassan 15-16 millió alatt nincs is, de még ez is ritka, inkább 20 millió körül vannak és még fel is kell újítani. Dunántúlon lakok megyeszékhelyen, horror az ingatlan árak. Persze én is vehetnék 8 millióért vályogot vagy vegyes falú parasztházat, amit lehet szépíteni, csak necces, hogy a bank nem hitelezi be. Ha az értékbecslő leértékeli, akkor bukta. Túl messze meg nem megyek a várostól, max. 15 km-re. Itt van a munka, jó ovi, suli. Én is felveszem a CSOK-ot, igaz csak használt házra. Igaz én nem vállalok be gyereket, mert már megszülettek, de ha nem lenne, akkor én is vállalnék. Bár tudom, én vagyok a felelőtlen, hogy havi 400 ezres bevétel mellé gyereket vállaltam, úgy, hogy nincs saját lakásom v. házam.

Régen is volt szocpol, ami most a CSOK, ugyanaz, csak máshogy hívják. Szerintem a szocpol miatt nem sokan adósodtak el. Legalábbis, erről nem szóltak a híradók. Én akit ismerek, az mind rokoni segítséggel vett házat, használtat is!! Szerintem te is. Az járt jól, aki a válság idején tudott házat venni, akkor olcsón hozzá lehetett jutni.

2018. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!