Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélik azokat az embefeket...

Elítélik azokat az embefeket az embertársai akik korán vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
19eves lany vagyok. Baratommal elek sajat hazunk van (o 20eves). En gyerekkorom ota azt mondtam fiatal szulo szeretnek lenni, ezt most is igy gondolom. Mindig is erettebb voltak a korombelieknel. En nagyon szeretnek mar babat es parom is igy van, nem mondom hogy uszunk a penzben, de mindenunk megvan amire szuksegunk van. Attol felek ha bevallalunk egy babat elitelnek a korulottunk levo emberek hogy "meg mi is fiatalok vagyunk" stb.. De en mar tenyleg nagyon szeretnek! Ki mit gondol errol?
2018. febr. 16. 17:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

hát ha 4 éve együtt éltek, és pénz is van, szeretet is van, érettség is van akkor hajrá.

azt még mérlegeld, hogy ha ne adj isten szét mennétek, neked egyedül kell boldogulnod - ergo nem árt egy jó kis szakma, vagy munkatapasztalat, főleg ha az ingatlanotok pl az övé..

2018. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
utolsó előtti, érdekes mert én is épp 26 évesen szültem, és még a minap (32 vagyok...) valaki nagyon nézett hogy adhat e nekem a Sparban sört :))) utoljára talán 28 voltam mikor a személyim elkérték....viszont senkinek sem látom az arcán hogy elítélne, mindig dícsérik a gyerekeket, milyen szépek, mondják nekem hogy látszik hogy sokat foglalkozom velük stb. szóval nem attól függ ki hány éves, ha valaki azt akarja hogy komolyan vegyék, akkor viselkedjen úgy, legyen egy kiállása stb. Sokszor látok fiatal tini anyukákat, amint nyomkodják a telójuk a hatalmas műkörmükkel (el nem tudom képzelni hogy törlik a gyerek fülét fürdésnél, vagy a fenekét stb) vagy sétáltatják az utcán és bömböl a fülükben a zene, eszükbe sem juthat hogy jöhet egy autó vagy kóbor kutya vagy bármi, vagy pl lepasszolják minden este hogy barátnőzzenek, vagy vállalhatatlanul viselkednek a rendelőben - életkorból adódóan, vagy mint pl most a héten az oviban egy kislányka bömbölt egy óráig mert nem jött az anyja érte, fel sem hívta, az ovónőt majd 1 óra késés után belibegett vihogva hogy elaludt otthon.. Ugyanakkor látok felnőtt 30 éves nőket, akik vállalhatatlanabbak mint egy 18 éves, na szóval arra akarok kilukadni, nem az a lényeg ki hány évesen szül, hanem hogy felnőtt e a feladathoz. és mivel a tinik 80%-a nem, ezért előítéletesek valóban az emberek, és okkal....de ettől még nem kezelünk le alapból mindenkit aki fiatal anyuka, feltéve hogy úgy viselkedik ahogyan az elfogadható.
2018. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

Előfordulhat, de mit érdekel? Ha nem szegénységbe vállaljátok, akkor a ti dolgotok. Ellenkező esetben felelőtlenség akármilyen korban szegénységre vállalni, de ez is a ti döntésetek lenne, max elvennék tőletek, ha nem tudnátok róla gondoskodni rendesen.


Egyébként, azokat akik nem vállalnak gyereket, sokkal inkább elítélik az emberek. Tapasztalat.

2018. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
20 évesen szültem az elsőt, akkor, meg még pár évig csodálkoztak sokan, hogy "neked már ilyen fiatalon gyereked van?", de most pl. 30 vagyok, és senki le se tojja, hogy akkor mi volt :D Annyi, hogy például múltkor a nagy, tíz évessel együtt mentünk a bölcsibe a kicsiért, és akkor csodálkozva kérdezte az egyik dadusnéni, hogy "ez a nagyfiú is a tiéd?", de alapvetően senki nem botránkozik már meg rajta, hogy ennyi idősen már van egy nagyobb gyerekem is.
2018. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%
#12: Értem mire gondolsz, de egyáltalán nem vagyok komolytalan, sőt, talán túl komoly is. Kiállásom lehet nincs, mert bizonyos egészségügyi gondok teljesen rámentek az önbizalmamra, lehet egyébként nincs is igazam csak túlgondolom az egészet, csak nekem így jött le.
2018. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
nem rád értettem hogy komolytalan vagy hiszen nem is ismerlek. Hanem általánosságban mondtam, hogy ezek a tapasztalataim. Egyébként szerintem is túl gondolod, mármint amikor egy nő terhes, hajlamos azt hinni hogy vele foglalkoznak az emberek a buszon: őt nézik, hogy ő különleges, hogy felugrálnak átadják a helyet, mint ahogy az ember kilép a fodrásztól, és azt hiszi mindenki látja hogy új frizurája van holott fel se tűnik senkinek...na valszeg fiatal anyukák is így érzik magukat a bőrükben - hogy mindenki oda vissza van pozitívan vagy negatívan attól, hogy nekük gyerekük van, holott valszeg tényleg csak túl gondoljátok (túl gondoljuk - én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy csak azért mert gyerekem van az utcán mindenki látja milyen szépek okosak, holott 10ből 9 észre se veszi mert millió ilyen anyuka él itt)
2018. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
Igazából nekem az volt ciki, hogy kérdezték hogy ilyen fiatalon már második baba? 9 hónapos volt a fiam, én meg csak puffadt voltam, de az mindennap.. de tényleg úgy néztem ki mint aki vagy 2 hónap múlva szül. Pont nyáron. Lehet nem is a korom inkább a feltételezett korkülönbség, mindegy. Én akkor is lenézésként éltem meg az egészet. (Elég baj volt nekem a hasam meg a folyamatos hasfájás meg hasfeszülés..)
2018. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az őszinte vàlaszokat!
2018. febr. 17. 06:37
 19/20 anonim ***** válasza:

En 20 evesen a masodikat szultem :)

Az elso gyerkoc fel eves koraban vettunk lakast,majd en a ket gyerkoc mellett tanultam,apukajuk is tanult munka mellett.

Ram is sokszor furan neznek,foleg ugy,hogy itt vagyok 29 eves es van egy 11 eves nagyfiam.nem nezek ki 29 nek.sokszor elkerik a szemelyim😂

A 3.gyerkoc 27 eves koromban szuletett es sajat tapasztalatom szerint sokkal konnyebb volt minden fiatalabban,pedig akkor tanultam sokat.most nem tanulok,nem dolgozom meg es sokkal jobban megviselt a harmadik gyerkoc baba kora,a hisztis korszak,a nemalvas.

Imadok fiatal szulo lenni,az elso perctol imadtam.

De en is ismerek olyat aki megszulte 18 evesen a gyereket,par evig szenvedett vele itt-ott aztan vegul a nagyszuloknel kotott ki a gyerek,apuka messze valami kis faluban el,uj csaladdal.anyuka pedig elhuzott angliaba.

2018. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen ezt énis így gondolom, az embernek több türelme van fiatalon mint idősebben. Bàr akik későn szülnek én azokat sem ítélem el, azokat sem akim fiatalon. Mindig is fiatal anyuka szerettem volna/szeretnék lenni. Az én szüleimből kiindulva is. Anyukàm sem idős, 41 éves (magamat is így képzelem el ha egyszer lesz unokàm), neki is több türelme lenne az unokàhoz mint idősen. Tudna vele szórakozni, jàtszani, sétàlni nem pedig otthon feküdni ha netalàn később lebetegedne.
2018. febr. 17. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!