Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Röntgenasszisztens vagyok, ha...

Röntgenasszisztens vagyok, ha teherbe esem, athelyezhetnek másik osztalyra, vagy a leletezőbe attól még dolgozhatok?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Jó lenne, ha még előtte más helyen lennél... Beszéld meg az orvosoddal.
2018. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Csak simán átraknak sugármentes helyre pl ultrahang, leletező. Aztán később, mikor már nem bírsz dolgozni, akkor meg mész táppénzre illetve távolléti díjra a szülés és a gyes/gyed stb alatt. Nálunk legalábbis ez volt, amikor az egyik kollégám terhes lett(én is röntgenes vagyok). A másik kollégám meg mesélte, hogy a próbálkozós időszakra berakták leletezni, hogy még véletlenül se legyen baj, de aztán megunta és ment fotózni. Utána egyből terhes is lett 8-9 hónap várakozás után.


Úgyhogy baj nem lesz, illetve nem valószínű. Vannak ettől sokkal rosszabb helyzetben lévő kismamák, akik vegyszereket lélegeznek be.


Másrészt téged se közvetlenül ér a sugár, nem kell ott lenni és a sugár intenzitása négyzetesen csökken, a távolság növelésével. Arról nem is beszélve, hogy sokszor az utcán nagyobb a sugárterhelés, mint egy vizsgálat alatt.

2018. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze dolgozhatsz leletezőben.

Én is sugárveszélyes helyen dolgoztam a pozi tesztig és nincs semmi baja a gyermekemnek.

2018. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kb 1 év múlva szeretnénk elkezdeni próbálkozni, kíváncsi voltam hogy ilyen helyen azonnal táppénzre küldenek vagy uh leletezőben attól még dolgozhatok tovább, ameddig bírok. Figyelemmel követem a testemet a ciklusok alatt, bízom benne hogy a lehető legkorábban derül ki a baba :) köszi a válaszokat!
2018. febr. 16. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, attól, hogy másnak szerencséje volt, és nem lett baja a babának, attól neked meg nem biztos, hogy ilyen szerencséd lesz, ne kockáztass,legy felelősségteljes. Én ápolónő vagyok egy olyan osztályon, ahol nagy a fertőzésveszély, súlyos betegek emelgetese, de amint megtudtam, hogy babát várok (terveztük), egyből elmentem tappenzre.


18 hkm

2018. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Én is mértem a hőmet, meg éreztem is az ovut, rögtön teszteltem is ovu után 2 héttel és táppénzre mentem rögtön, mikor pozi lett. Volt előtte vetélésem, nem akartunk kockáztatni.

2018. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!