Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemény a tizen-huszonéves...

Vélemény a tizen-huszonéves hímneműekről, akik úgy csinának a BKV-n, mintha vakok lennének?

Figyelt kérdés
Tudom, ez akár gyűlöletkeltés kategóra is lehetne, de számomra elképesztő-felháborító-szégyenteljes, hogy a mai fiatal srácok nem adják át a helyet a nagy hasú terheseknek, sőt minél jobban öltözött a srác, annál bunkóbb. Nem nevelték őket szerintem.
2010. jún. 8. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Utolsó! Ha valamikor is lettél volna terhes, akkor tudnád, hogy mi a problémánk. Terhesség előtt én sem figyeltem, de ma már tudom, hogy mekkora segítség egy ülőhely. Egy nagyobb fékezésnél életet is menthet.
2010. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Mikor ikreimmel voltam terhes, a bp-i BKV járműveken (busz, villamos, metró) először mindenki jól megnézte a nagy hasamat, majd mikor észrevették, hogy nézem őket, hirtelen kifelé vagy a cipőjükre kezdtek bámulni... Terhességem ideje alatt összesen 5-ször adták át a helyet, kivétel nélkül mindegyikük 50 év fölötti volt. Arról meg inkább nem mesélek, hogy milyen kellemes, mikor belekönyököltek a hasamba.

Szégyenletesnek és nagyon sajnálatosnak tartom, hogy ennyire közömbösek egymás iránt az emberek, a segítőkészségnek pedig a halvány csírája sincs meg, ha az ember kényelméről van szó. És ez független a korosztálytól, ez nevelés kérdése.

2010. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

14:08-as!

Látszik,hogy te is ebbe a tini vagyok,csini vagyok,húúú de ki vagyok kategóriába tartozol.

Majd ha egyszer terhes leszel kívánom,hogy ugyan így vélekedjenek rólad is az akkori tinik és ácsorogj jó sokat a tömegközlekedési eszközökön.

2010. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
De miért csak ezekre a fiukra haragszol?Mikor terhes voltam nagy ritkán adták át a helyet.Egyszer volt egy olyan,hogy ácsorogtam a tömött buszon egy ülő lányka mellett.Ránézett a hasamra,majd elkezdte a mobilját nyomkodni,hogy ne kelljen róla tudomást venni.Egyszer meg egy nő el kiabálta magát"senki sem látja,hogy ez a nő terhes.Szégyeljék magukat."Elmondanám vagy 20-an felpattantak én meg irulva-pirulva leültem egy ülésre.Igaza volt a nőnek,de mégis kellemetlenül éreztem magam.Viszont igy babakocsival több pozitív tapasztalatom van,és a fiatalok részéről is.
2010. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom ez tényleg a nevelés kérdése, én úgy nevelem a 11 éves fiamat és a kicsit is hogy adják át a helyet a buszon. Ritkán utazom busszal, de eddig mindig volt egy egy fiatal általában fiú, aki át adta a helyet. Mondjuk nem 16 17 éves hanem olyan 20 22 körül. Amin én kiakadok az az, hogy amikor a kislányommal felszállunk a buszra ahol persze nincs hely, akkor nagyon sok idősebb nő ül (úgy 40 körül) a buszon akiknek valószínűleg volt kisgyerekük mégsem adja át a helyet. Hagyná hogy ott álljon mellette az aprócska gyerek. Dühítő. Ekkor szoktam hátrébb menni ahol mindig van egy fiatal akit rendesen neveltek.

Ha egyedül utazom akkor én átadom a helyem egy kismamának vagy a gyermekének. Úgy gondolom ha a gyermekünk azt látja hogy mi átadjuk a helyet akkor az rá is hatással lesz és jót tanul belőle.

2010. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nevelés és illemtudás kérdése az egész.

ha valaki csak jól öltözött fiatal akkor azt nem érdekli semmi mivel van pénze és azt hiszi ő a világon az első.

minél gyatrább az öltözék annál valószínűbb hogy abba a gyerekbe szorult illem.

ha valameik gyerek nem csak jól öltözött, hanem visít róla az hogy gazdag akkor vagy az előbbi tahó tipusú vagy az aki tudja, hogy neki szerencsélye van és kedves lesz

külben is a terhes nőket akár 2nek is lehet már számolni. szóval 1ember kényelme vagy 2 emberé ? ;)

Írta: egy 10és 20 év közötti fiatalember

2010. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!