Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok Geréb Ágnes...

Mit szóltok Geréb Ágnes peréhez? Hallottam reggel a rádióban, hogy elkezdődött.

Figyelt kérdés
aki hozzászól, kérem, hogy kulturáltan tegye, ne pocskondiázzuk a másikat az eltérő véleményéért. Köszi.
2010. jún. 8. 11:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nekem eszembe nem jutott volna otthon szülni. Egy héttel szülés előtt már befektettek trombózis-gyanú miatt, szüléskor komplikációk léptek fel, 30 órás vajúdás után végül császár lett a vége... Ha belegondolok abba, hogy esetleg egy sima szülésnél is az én hülyeségem miatt a gyerekemnek valami baja lehetne, háááát, inkább nem folytatom. Sosem bocsátanám meg magamnak.

Én egyébként nem csak őt tartom felelősnek a történtek miatt, hanem azokat az anyukákat is, akik ilyen felelőtlen döntést hoztak.

2010. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az otthon szülés nagyon gázos. Úgy gondolom, hogy az anya saját kényelme nem ér ekkora kockázatot. Én is szívesen szültem volna otthon, de racionális vagyok annyira, hogy mint megvalósítandó ötlet ez nem merült fel. Ha itthon próbáltam volna szülni egyikünk sem élne...
2010. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

A kórházakban is vannak műhibák (hogy a Geréb Ágnesé az volt-e, nem tudom), ha tudnánk mindegyikről, égnek állna a hajunk.

A magyar gyakorlatban mégis inkább eltusolják a műhibákat, nem vonják felelősségre a hibát vétő orvosokat. Dr. Kende Péternek volt egy könyve erről: "Mik vagytok ti, istenek?"

2010. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Én nem szültem vonla otthon, de tiszteletben tartom azokat, akik így döntenek. Azt nem értem csak, hogyha anya bevállalta az otthonszülést, G. Á elmondta a lehetséges veszélyeket, akkor most miért is vannak ezek a perek?! Hiszen anya tudatában volt annak, hogy akár balul is elsülhet a gyermekszületés, nem értem miért akkor a feljelentés?
2010. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A kórház köteles feljelentést tenni ilyen esetben, ezért van az eljárás.
2010. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Azt nem értem minek erőlteti Geréb már a 100.ik perrel a nyakában,meg egy rakás balul végződött szüléssel ezt a szülésznő dolgot...magának köszönheti ha elitélik. De számomra nem ő az első számú "bűnös" hanem az anyák,akik mellette és az otthonszülés mellett döntenek.Az egyik szülésnél ikerpárt kellett volna megszülnie a nőnek,hogy a csudába jut eszébe valakinek otthon szülni,főleg egy ikerpárt???Persze rosszul is végződött a dolog
2010. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

mi reggel beszéltünk erről a férjemmel. nekem sem jutna soha eszembe, őszerinte adott esetben teljesen komplikációmentes terhességnél lehetne, de azt mondta, ha nő lenne, ő se szülne otthon.

vizsont én feltettem neki a kérdést, hogy mondjuk nyilván fighyelmeztetik otthonszülés előtt a nőket, hogy milyen gondok meróülhetnek fel, ha esetleg lenne valami probléma, és nem érkezik egyből a segítség, és mondjuk emiatt baja lesz a babának, szóval ha ezt elmondják a szülőknek (remélem, így van), akkor egy szülő vajon etikusan dönt akkor, ha azt mondja, igen váéllalom a kockázattal együtt? van-e joga arra, hogy esetlegesen veszélybe sodorja a babája életét, épségét? bajok persze kórházi szülésnél is előfordulhatnak, de ott azér tnagyobb az esély, hogy segíteni tudnak, mert a segítség azonnali (jó esetben), nem kell hosszú perceket várni a mentőre, aztán végigvergősni az úton a kótházba stb.).

2010. jún. 8. 11:40
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Nálam otthon szülés kizárva!!

Manapság már nagyon sok a császármetszés és a komplikáció.

Szerintem aki otthon szül kockáztatja a maga és a babája egészségét.

Az anya tud választani,de nincs joga kockáztatni a babája életét is aki még nem nyilatkozhat mit szeretne!!

2010. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én most olvasok erről először.Valaki leírná hogy mi történt?
2010. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A feljelentés főleg olyn esetben ahol halállal vagy súlyos fogyatékossággal végződik a szülés automatikus,mellesleg állitólag a szakma előtt is ismeretlen fogásokkal próbálta kihúzni a beragadt csecsemőt,ez okozta a halálát az pedig már komoly műhiba.
2010. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!