Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tehetséges gyerekek anyukái,...

Tehetséges gyerekek anyukái, volt-e bármi erre utaló jel kisgyerekkorban a gyereketeknél?

Figyelt kérdés
Mi volt az, mennyi idősen.
2018. febr. 21. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kicsinél vannak tehetségre utaló jelek (vagy amiket annak látnak), aztán idővel azért a 98%-ról kiderül, hogy mégis tök átlagos, bár a szüleinek bizonyára így is különleges. Ha nincsen extrém kiugró dolog, akkor én nem táplálnék vérmes reményeket. Rokon kisgyerek 50-es számkörben perfekt osztott szorzott már 4 évesen(szerintem én anno max tízig tudtam ennyi idősen, de még összeadni sem, az hótziher), jelenleg középiskolásként bukdácsol matekból. Barátnőm "abszolút hallású", vájtfülű, ezért zenei irányba szakosított gyereke meg olyan átlagosan zongorázik,(nem az én véleményem szerint, a tanárai látják így) hogyha nagyon ráfekszik, tán egy vidéki szimfonikus zenekarban majd játszhat(ha akar), bár a szülei az istennek sem látják be. Olyasvalakit lehet kérdezni maximum, akinek mára már sikeres felnőtt a gyereke, mert sok víz lefolyik a Dunán, mire fölcseperedik egy gyerek. Nálunk a nagy 17 éves, ami kiugró és hamar látszott is, hogy eszméletlen nyelvérzéke van, autodidakta módon képes nyelveket elsajátítani, amennyiben ez "tehetségnek" számít, inkább képességnek mondanám alapon.Ezt óvodás korban vettük észre, mikor rájöttünk, hogy érti a Cartoon Network-öt, mármint az original, angol változatot természetesen. Ha valaki például grafikai képességekben tehetséges, az viszonylag hamar látszik, ismerős kisgyerek már 2-3 évesen Rembrant volt, azóta elvégezte a Képzőt. Sok kicsi látszik például extrém okosnak, eltérő fejlődésből kifolyólag látnak a szülők mindenfélét, de a valóság az, hogy mindössze a gyerekek 1-2%-a kiemelkedően tehetséges, akkor is, ha egyvalamiben szinte minden kicsi az.
2018. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg mulik a környezeten.


Ismerek olyat aki rajzolni irni sem tudott, görcsös ceruzatartás, finommotorika zéro, fejlesztésre vitték, ma tervező mérnök, vonatokat gyártanak le a munkái után, országelső és külföldre is rajzol.

Plusz butorokat tervez, festményeket fest és ki akarták rugni még a képzőművészeti sulibol is :)

2018. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!