Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó gyerekek voltak? Szerintete...

Jó gyerekek voltak? Szerintetek mit mondanának a most 50-60 évesek nagyszülei?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket és alatta a hozzászólásokat. Leginkább a mai nagymamák írták, hogy bezzeg az ő idejükben meg voltak nevelve stb. Vajon az ő nagymamáik is ezt gondolták? 😃

Ha akkor lett volna internet szerintetek hasonló véleményen lettek volna, mint a mai nagyszülők? Vagyis, hogy ők szófogadóak voltak a Fiatalok neveletlenek?


És akkor egy személyes vélemény. Én nem kevés olyan idősen emberrel találkoztam, aki jól nevelt, illedelmes embernek tartja magát, közben lenne még mit csiszolni rajta.



2018. márc. 19. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A jó, nem ugyanaz, mint az illedelmes. Nagymamán jut eszembe, kinek nemesi úrilányként megélt elit egyházi gimnáziumi történeteit, stiklijeit mindig nagy élvezettel hallgattuk :)

A mai nagyik nagyijainak idejében szerintem nem volt ekkora kultusza a gyerekeknek, nevelésnek, pláne lélektannak, talán a mai nagyik anyává válásának korában, itthon dr. Spock-kal? :), kezdődött meg az, hogy a "tudományt követve" jobban kezdtek alkalmazkodni a gyerekhez a felnőttek, mint fordítva. De sok embernél ma is a "megnevelés" azt jelenti, hogy a felnőttet a gyerek köteles alapjáraton, azaz magyarázat nélkül, önmagáért tisztelni (poroszos vs. liberális nevelés). Közben viszont nagyot fordult a világ, az ember számára látszólag minden elérhető és ugyanakkor mindenkiben kételkedik és mindent megkérdőjelez, és pl. ha a szülők lépten-nyomon lehülyézik a tanárokat, a főnöküket, a szerelőt, az orvost, vagy a csak ünnepekkor kötelezően meglátogatandó idős rokont... stb., nehéz megértetni a gyerekkel, hogy ő viszont legyen ugyanezekkel - és a szülővel - tisztelettudóan illedelmes. Jó tükör ez a rajz:

[link]

2018. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na erre gondoltam én is. Hogy miért is várják el a nagy tiszteletet, ha ők néha úgy beszélnek a gyerekkel, hogy a szemem kikerekedik.


"De sok embernél ma is a "megnevelés" azt jelenti, hogy a felnőttet a gyerek köteles alapjáraton, azaz magyarázat nélkül, önmagáért tisztelni (poroszos vs. liberális nevelés). "


Tehát sokszor a kölcsönös tisztelet (idős a fiatalnak/gyereknek is) hiányzik, nem a "nevelés" hiánya.

2018. márc. 19. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!