Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom 9 hetes terhes. Ma...

Cashis kérdése:

Párom 9 hetes terhes. Ma kapta meg a nőgyógyásztól a papírt amivel mehet táppénzre. Azonnal el kell menni ezzel vagy pedig dolgozhat még 2 napot?

Figyelt kérdés

2018. márc. 21. 19:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%

Normális válaszolóknak ment a like? Senkinek nem lett pontozva a válasza! Szóval arra is lusta voltál, hogy megnyomd a zöld gombot...

Szorgos-dolgos párocska lehettek...

2018. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem nem csak 2 nap hétfőn menne dokihoz de szerintem holnap megy.



Akkor nézd meg jobban valamit benéztél :)

Na köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat sajnos mindenhol vannak akik itt élik ki magukat kiadják a dühüket de legalább nem drogozik vagy veri az asszonyt vagy az urat remélem :D

2018. márc. 21. 21:50
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem a dühömet élem ki, csak szólok, hogy amit tesztek, nem törvényes.

Semmi baja, ergo nem keresőképtelen, nem jár tp.


Menjen el az üzemorvoshoz, ha a munkája olyan, ez a szabályos.

2018. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelezhetik 12 óra munkára, ha kismama. Én is gyárban dolgoztam, szóltam nekik, kaptam olyan feladatot ami nem káros az egészségre. 7 hónapos terhes voltam, amikor feladtam, pedig végig rosszul voltam és az egész napos állástól elég szépen vizesedtem is. Nem lesz a párodnak semmi baja a munkától, mivel babát vár, nem beteg.
2018. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

Jézusom utolsó!

Nézz már egy kicsit magadba!! Szerintem nem vagy komplett!

2018. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Bocs! A 13-nak szólt!
2018. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Szerintem se az :D na mindegy.

Ez nem az a hely ahol tudnak adni nem veszélyes munkát és az se megoldás hogy ő csak 8 órában dolgozzon mert messze van a munkahely céges busz viszi őket ugyanúgy ott kellene maradnia míg a többiek végeznek.

2018. márc. 21. 22:14
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszélyeztetett terhes, akkor elvileg nem mehetne táppénzre. A Mt. alapján ha olyan körülmények között dolgozik, ami veszélyes lehet rá nézve, a munkáltatónak kötelessége felajánlani olyan munkakört, amit el tud látni. Amennyiben nem tud ilyet felajánlani, illetve a kismama alapos indokkal utasítja vissza (pl. nem megfelelő a képesítése a felajánlott munkához), akkor a munkáltatónak fel kell mentenie a kismamát a munkavégzés alól, és a teljes időre ALAPBÉRRE jogosult, amivel nyilván sokkal jobban jár, mint az igen alacsony táppénzzel.
2018. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ezt nem a mi fejünkből pattant ki a védőnő utasított minket hogy táppénz mivel a cég nem tud biztosítani más helyet sem külön járatot hogy 8 órában dolgozzon.

Meg mint írtam ez nem egy terhes barát munkahely munkaerő kölcsönző céggel van ott ahol van, sok terhessel megcsinálták azt hogy aláirattak vele egy papírt az meg nem nézte hogy az a felmondása volt és mivel még nem jelezte írásos formában a terhességét (mi már megtettük mind2 cégnek ajánlott tértivevény stb.) így még nem védi a kismamák védelméről szóló törvény. Sokan ezt is meg fogják kritizálni hogy de védi visszamenőleg is stb de nem, most mentünk végig rajta.

A pénz meg nem érdekel annyira bőven elég az én fizetésem.

2018. márc. 22. 05:28
 20/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem tud más munkát biztosítani, felmentik a munkavégzés alól. A teljes alapbére jár érte az ídőre, ami jóval magasabb a tp-nél.

És aki szt a 13 nem normális, miért is? Mert nem csal? Ez a dolgom. Láttam büntetett síró kismamát.

2018. márc. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!