Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért féltékeny a 2 éves...

Miért féltékeny a 2 éves kislányom az 6 hónapos kis tesójára? Mit tegyek h ne legyen az?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy foglalkozok mind a 2 lányommal de a nagy féltékeny. Játszani nem akar vele. Odaültettem mellé fejen vagta a jatekkal mert hozzá nyúlt a babájához.
2018. márc. 21. 21:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Saját időt kell adni a nagynak veled, lehetőleg számára kiszámíthatóan (pl. praktikusan a kicsi alvásidejében), amikor csak vele foglalkozol, nem házimunka mellett. Bevonni a kicsi körüli teendőkbe, pl. hozd ide pelenkát, látod, te is ezt a fürdőjátékot szeretted, amikor ilyen pici voltál, este a kicsi szoptatása/etetése közben meg neki mesélj esti mesét... És állandóan jó színpadiasan dicsérni, ha épp nem féltékeny és valamit jól csinál (vagy csak nem csinál rosszat). "Örülük, hogy ilyen ügyes, okos nagytestvér vagy." "Köszönöm, hogy egyedül felvetted a sapkád, nagy segítségem vagy." "Jaj de jó, hogy lehet rád számítani." "Köszönöm, hogy ilyen ügyesen tudsz csendben játszani - látod milyen jó, hogy a pici elaludt, most tudunk együtt is." És legyen magánszférája, egy láda vagy polc vagy zsebes fali tároló, amiben a kincseit tarthatja, azt a tulajdonát, ami csak az övé és amit csak akkor lehet megnézni, ha megengedi. Emellett persze ha agresszív, veszélyes a kicsire egyrészt nem szabad őket kettesben hagyni, másrészt legyen következménye, pl. gondolja csak egy kicsit róla, addig a játék megy a szekrény tetejére, ha lehiggadt, kérjen bocsánatot és visszakapja, de utána azért dicsérd meg és tiszta lap, ne emlegesd többet pl. apjának se fennhangon este, hogy ő "mindig" vagy "már megint".
2018. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Pont azt kell éreztetni a nagyobb gyerekkel, hogy semmi nem változott azzal, hogy tesója született. Pont annak kell az ellenkezőjét csinálni, amit a 3-as csinált.

Pont arra kell nagy hangsúlyt fektetni, hogy a nagyobb gyerek körüli rutin megmaradjon, abba kell beleilleszteni a kicsiét. Amikor csak teheted, a kicsit picit félretenni, hogy a nagyobbal lehess. Lehet, hogy ez furcsán hangzik, de a nagyobb gyereken múlik a kettejük között kialakuló jó testvéri viszony, a nagyobb gyerek lelkiállapota pedig a szülők hozzáállásán múlik. Ha az anya azt hangoztatja, hogy a kisebb gyerek még pici, neki van nagyobb szüksége az anyjára, mindent meg kell osztani a kistesóval, ezzel az anya óriási károkat okozhat. Vagy még féltékenyebb lesz a nagyobb, vagy behódol a sok bünti, fenyítés hatására, mint a 3-as kommentelő szegény nagyobb gyereke. Úristen, 3-as, te komolyan gondoltad, amit írtál?

Nálunk is pici korkülönbség van a két gyerkőcöm között (kevesebb, mint két év). Én utánaolvastam anno, és nem ért váratlanul, hogy nem a kicsi születésekor jelentkezik az esetek többségében a féltékenység, de nem is az első pár hónapban. Hanem a kistesó olyan 6-8 hónapos korában, amikor elkezd kúszni-mászni, és szó szerint belemászik a nagyobb gyerek életterébe. Addig amíg csak fekszik, édes pici baba, nem jelent veszélyt a nagyobb gyerek magánszférájára. És ez a fontos: a nagyobb gyerek abszolút veszélynek, fenyegetésnek éli meg, amikor a kistesó elkezdi felfedezni a környezetét. Addig minden a nagyobbé volt, most pedig a kicsi mindent meg akar kaparintani. A nagy jogosan félti a saját dolgait. És ha a nem túl tájékozott anyuka ráerőltetni, hogy igenis adja oda a játékát a kicsinek, azzal erősíti benne ezt a veszélyérzetet. Meg kell hagyni a nagyobbnak azt az érzését, hogy ő uralhatja a kis dolgait. Ami az övé, nem kell megosztania a kicsivel. A játszón is butaság erőltetni, hogy adja kölcsön a labdáját, amikor az az övé. Én sem szívesen adnám kölcsön a kocsimat az utcán egy vadidegennek csak azért, mert tetszik neki, és meg akarja nézni.

A gyerekekre miért erőltetünk rá olyan szabályokat, amelyeket mi a szülők sem tartunk be? Nem életszerű mindenen osztozni a másikkal...és hosszú távon lelkileg nem is egészséges. A legtöbb gyerek idővel kilép ebből az egóharcból, és magától fogja megosztani a dolgait azokkal, akiket kiválaszt, akik a barátai lesznek.

Na, ezt csak a 3-as butaságára írtam.

Szval a kislányom 7-8 hónaposan kezdett el mozgolódni, kúszni-mászni, akkor a kisfiam méregzsák lett (akkor volt kb. 2,5 éves). Előtte imádta, babusgatta a hugiját, onnantól kezdve viszont ott gyepálta, ahol érte.

Az elején én sem tudtam mit csináljak, hiába számítottam rá. Rosszul esett, hogy bántja a hugát, dühös voltam Rá. Aztán rájöttem, hogy a kisfiam szenved: utálja, hogy ennyire megváltozott a kis élete, felborult körülötte minden, közben pedig érezte, hogy rosszat csinál, amikor bántja a tesóját.

Én hallgattam a megérzéseimre: fenyítés, bünti helyett megöleltem, magamhoz húztam a kisfiam, akárhányszor bántotta a kislányomat, és ölelgetve elmondtam Neki, hogy megértem Őt, átérzem, hogy mit érez, de ez akkor sem a helyes reakció. És mindig átbeszéltem Vele, hogy mi lett volna a helyes.

Ez kemény 2-3 hónapunkba belekerült, de nagyon megérte. Lehiggadt a kisfiam, és elkezdte felfedezni magának a tesóját, aki addigra járó, gügyögő közel egyéves nagylány lett, akivel már apró játékokat lehetett játszani, a játszón bele lehetett ültetni a homokozóba, lehetett Vele hintázni, és sorolhatnám

Most a fiam 5 éves, a lányom már 3 múlt, és fantasztikus testvérek. Együtt alszanak, annyira nem tudnak meglenni egymás nélkül. És a mai napig néha verekszenek, mint minden testvérpár.

Szval érdemes nagyon odafigyelni a nagyobb gyerekre. De nem úgy, ahogy a 3-as teszi, hogy "nagyon odafigyeltem mindkét gyerekre", hanem megvizsgálni, hogyan érez a nagyobb, miben szenved hiányt, és kifejezetten az igényeire reagálni.

2018. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
16%

Ki mondta hogy o kapta a jatekokat?


Igen van amit o kap pl szulinapjara es ezt ki is emeljuk pl a biciklije es nem is kell megosztania. Viszont amit nem oszt meg azzal menjen be a szobajaba es ott jatszon!!! Igen van olyan hpgy magantulajdon. Mint ahogy privat szfera is. Sajat szobaja ahol azokkal a jatekokkal jatszik amit nem szeretnr epp megosztani. Ezt irtam ha elolvastatok pontosan.


Es ezentulmenoen mi minden jatekot orokoltunk az unokatesoktol es nalunk mimdem jatek a fentieken tul emiatt kozos! Nem pedig azert mert szultem egy tesot ahogy fogalmaztok korulmenyek ismeretr nelkul szokas szerint...amiket ugy orokoltunk azoket igen is meg kell osztania naljnk pl karacsonykor sincs enyem vagy tied minden ami a fa alatt van az kozos. Lehet szamotokra ez fura...de az en gyerekeim megsem veszekednek a jatekokon...es mit irtam nem olvastam szakkonyvet mert nem volt ra szuksegem pusztan a kerdezonek javasoltam h keressen temaba vago irasokat amik segitenek kezelni a helyzetet

2018. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%
Ja 3as voltam bar gondolom erre magatoktol is rajottetek de igy legalabb egyel tobb valasz amin kielhetitek a lepontozo fetist
2018. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy nem veszekednek, hiszen ha a nagy akár megszólalna, azonnal bünti lesz. :D Csodálatos, mondhatom.
2018. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%

megpróbálod elolvasni amit írtam? vagy nem megy?

ha azokat a játékokat, amik KÖZÖSek, nem tudja megosztani, akkor azokat elteszem. Írom mégegyszer. Amik KÖZÖSEK, felszólítom, legyen szíves megosztani a testvérével. Ha erre nem képes (főleg ha előbb a kicsi nyúlt érte) akkor valóban az a büntetés hogy elteszem.

Tehát akkor a Te kedvedért még egyszer utolsó: ami az ÖVÉ (pl kifestő amit akkor kapott csak is Ő míg a pici vel kórházba voltam) azt nem veszem el, akkor sem ha nem osztja meg, megkérem mutassa meg a kicsinek, ha nem hajlandó, az nem baj, de akkor be kell mennie a szobájába és ott játszani vele, hogy a kicsi ne üvöltsön miatta. Ott bátran játszhat, az az ő felségterülete, ott csak az Ő játékai vannak, nem sok, de van egy pár, mert nekem az az elvem, hogy csak azért mert ő az első szülött, nem minden az övé amit örököltünk..de talán szerinted ezt is rosszul gondolom

2018. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%

ja és igen, én nem értek azzal egyet hogy csontig nyalom mindkét gyerekem fenekét, és ha undok, irigy épp, akkor is megsimogatom a buksiját hogy ügyes vagy drágám...

tudom, ma már nem divat a büntetés. Épp tegnap hagytuk abba a játékot egy kisfiúnál, akit hasonlóan megölelgetnek ha épp irigy. Átmentünk, szépen megmutatatta a játékait majd közölte üvöltve hogy semmihez nem nyúlhatunk mert elrontjuk. Nos, én kőszívű vagyok tudom, de megfogtam a lányom kezét - az ő egyetértésével - és eljöttünk. Majd ha a kisfiú megtanulja hogy a játékokat akkor is meg lehet OSZTANI ha a miénk - és nem jelenti ez azt hogy odaadja vagy elvisszük - akkor megyünk hozzá játszani.

2018. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%
9: nálunk a csukott ajtó nem annak az oka hogy ezzel büntetem, nem is veszi annak, becsukjuk mikor aludni megy, becsukjuk mikor játszik és szellőztetek, becsukja ha egyedül szeretne lenni és ki is tudja nyitni. Ez így volt már 2,5 évesen, és így van most is. Nem zárom be, nem erről van szó. De látom írhatok bármit, ha nem a gyerek mondja meg mi hogy legyen az már gáz.
2018. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%
Igen 3as, tehát, ha te és a férjed kaptok közösen egy könyvet, amit te elkezdesz olvasni, nagyon érdekel, belemerülsz, akkor mosolyogva adod oda a férjednek amint ő kitalálja? Akár a legizgalmasabb fejezet közepén is? Hisz közösen kaptátok, és senkit nem érdekel hogy épp te használtad mikor a másiknak eszébe jut. Így kell elvetni a felnőttkori rossz testvérkapcsolat magjait.
2018. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
65%-os, nem fogok magyarázkodni, ég és föld a különbség a gondolkodásunkban. Kezdve azzal, hogy szerintem igenis büntetés egy 2-3 évesnek, ha a csukott ajtó mögött kell játszania, mert jaj a féléves sírni fog.
2018. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!