Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért féltékeny a 2 éves...

Miért féltékeny a 2 éves kislányom az 6 hónapos kis tesójára? Mit tegyek h ne legyen az?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy foglalkozok mind a 2 lányommal de a nagy féltékeny. Játszani nem akar vele. Odaültettem mellé fejen vagta a jatekkal mert hozzá nyúlt a babájához.
2018. márc. 21. 21:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs a 3-as hozzáállásával. Mostanság szeretik kinyalni a gyerek popóját, illetve, azt hinni, hogy egy gyerek nem lehet rossz, irigy, önző, gonosz. Dehogynem lehet, azért van a szülő, hogy ezt kinveleje belőle. Mi hárman voltunk testvérek, nagyon kis korkülönbséggel, és édesanyám hasonlóan nevelt minket. Mesélte is, hogy egyik tesóm nagyon sokszor direkt gonoszkodott, hasonló módszerekkel és kitartással kinevelte belőle. PLusz azéért nehogy már a nyúl vigye a puskát..
2018. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol mindegyikben van igazság. Mindegyiknek kell saját idő, amikor ő van központban, csak rá figyelünk, csak az övé apa vagy anya. A nagynak meg kell tanulnia alkalmazkodni a kicsihez, de a kicsinek is a nagyhoz. Ugyanakkor egyikkel sem szabad megutáltatni a testvérét, hogy állandóan csak az egyiknek kedvezünk vagy adunk igazat. Ha direkt bántják egymást, a cselekedetet szerintem is büntetni kell, de meg is kell beszélni és kideríteni az okait. (Hány felnőttnél derül ki aztán, hogy azért van valami figyelemfelhívó "zsákutcája" - klasszikusan pszichoszomatikus betegségek - , mert hisztivel kisgyerekként hiába próbálta elmondani.) És mindkettőt meg kell tanítani a közös játékok használatára - ha elvárjuk, hogy a homokozóban is elkérjék egy idegentől, úgy legyenek udvariasak otthon is egymással (kérem, köszönöm, vigyázok rá) vagy ha állandó vita forrása, törődjenek bele, ha végül (valameddig) elkobzásra kerül, így remélhetőleg tanulnak belőle és legközelebb majd asszertíven :) oldják meg a konfliktust. (Ebben azért lehet segíteni ötletekkel...) De legyen saját tulajdonuk és helyük is. Bár a végén úgyis mindkét státuszú játékot illik-érdemes megosztani egy családban együtt élve, de akkor is fontos, hogy utóbbiaknál akkor is engedélyt kell kérni, ha nincs épp használatban. Szerintem ha minden közös és nincs magánszféra, védett saját kincsek, az ugyanolyan őrület és az ellenkezőjébe csaphat át, mintha semmi nem az és a testvérek totál szeparáltan élnek csak megtűrve egymást.
2018. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!