Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel együtt nevelni,...

Gyerekkel együtt nevelni, tartani kutyát?

Figyelt kérdés

Gondolom itt arra hogy a kutya nálunk feljön az ágyra pl én rosszul vagyok ettől mégiscsak egy állat szőrös ,oda keni a pö.....t stb....

Egyszerűen rosszul vagyok ettől az egész kutyásditól!!

Tisztázzuk azt is én nem akartam kutyát párommal beszéltük hogy ő szeretne èn akkor is elleneztem!!

Itt nem szeretnék a párkapcsolatban van probléma stb ....

Kérem aki ilyen helyzetben van volt az hogy kezelte ezt!?

Köszönöm


2018. ápr. 4. 20:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

A #7-es válaszoló hozzászólására reagálnék.

Imádom a gyerekeket és a kutyákat is. Mindig is volt kutyám, természetesen oltott, féregtelenített egészséges kutyák. Soha, semmiféle betegséget nem kaptam el tőlük.

Csak nagyon halkan jegyezném meg, hogy 2 évig iskolatitkárként dolgoztam egy általános iskolában. Amilyen betegséget én nem kaptam el a 2 év alatt a gyerekektől, olyan betegség nincs is.

A nővérem gyerekei két nagytestű kutyába kapaszkodva tanultak járni, könyékig kotorásztak a szájukban, de nem voltak még galandférgesek. Viszont az oviból és az iskolából igen változatos fertőzéseket visznek haza. Legújabb a tetű.

Mégsem vették ki őket sem az oviból, sem az iskolából, hogy egy steril szobában nőjenek fel és desztillált vízben fürödjenek.

2018. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Igen ez hihetetlen hogy nem lehet ezt megérteni hogy nem akarom hogy emberként legyen kezelve és igenis engem nagyon is zavar hogy ahogy elöttem irta valaki hogy a se...t a takaróba törli hozzáér meg rázza a szőrét stb..

Köszönöm a megértést bár az elég kevés

2018. ápr. 4. 22:18
 13/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, milyen kutyákat láttál te eddig, de elég igénytelen lehetsz, ha nem alapvető, hogy a családtagként kezelt kutyát ugyanúgy tisztán tartjuk, mint a gyereket. Mindketten pontosan ugyanott járnak, ugyanabban a koszban másznak, egyikük sem erdei sétáról megy be az ágyba, ahogy mi sem. Tisztább, mint a legtöbb ember. Ha a te kutyád undorító, ha felmegy az ágyra, akkor nálad legalább is biztosan.
2018. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Vagy megszoksz vagy megszöksz. Egy normalis csaladnal a kutya tiszta, egeszseges, nem terjeszt semmit.
2018. ápr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg csak olyan, amit a pároddal tudsz megbeszélni, hiába vársz instant megoldást. Te undorodsz a kutyától és koszosnak tartod, ő szereti és neki belefér, és ez a különböző felfogás a probléma, nem a gyerek. Tisztaságmániás és sokállatos háztartásokban is felnőnek gyerekek egészségen - vagy se. Ha se, az egyiknél rá lehet fogni a túlzott sterilitásra, a másiknál meg a koszra, ha meg igen, mindenki arra büszke, ahogy ő csinálta. Az az egy kompromisszum lehet, ha megegyeztek, mit szabad a kutyának otthon és megnevelitek (közösen), pl. hova mehet fel, melyik szobába engeditek be. De ettől te megszeretni nem fogod, mert továbbra is folyton takarítani fogsz utána meg fürdetheted, ha zavar, és mindennek ellenére a gyerek kb. 8-9 hós korától számíts rá, hogy már együtt fognak négykézláb közlekedni, és biztos lesz, amit szájba vesznek és hasonló rémségek :)
2018. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk a 3 éves és a fél éves mellett van kutya.

Este fürdés után lezárjuk a hálószobába részt így oda este már nem jöhet. A gyerek járóka szintén zárható.

Kutyapelenkára lett szoktatva + reggel mindig kinyitjuk a teraszt és ott is végezheti a dolgát. Természetesen a sétán kívül.

Kanapéra kezdetek óta nem mehet fel.

És olyan fajta, ami bem hullajtja a szőrét, cserébe 3 Havonta kutyakozmetikushoz visszük.

Érdemes utána nézni Mindennek és mindent előre lefixálni a feltételeket.

2018. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kell neked kutya. Neked is, meg a kutyának is rossz lenne. A pároddal beszéld meg és ne engedj, ha nem akarod. Mert utána meg kirakjátok szegényt és igen, "egy gonddal kevesebb", de egy életet már is tönkretesztek. Kutyát csak akkor, ha 10-15 évre vállaljátok.


Másfelől nem értem, miért kell undorodni. Jó, ez személyes vélemény, környezetemben is van kisbaba, és mikor jönnek, úgy szólnak rá a kutyára. Jó, nem engedem oda, tiszteletben tartom a szülők kérését, de csak meg akarja szimatolni. Amúgy meg ha családban van a kutya, gyerek mellett, akkor egyszerűen termŕszetesnek vélem, hogy megpuszilja, megnyalogassa. Milyen szép az, amikor egy kisgyerek egy kutya mellett nő fel (főleg ha egyke, ami manapság elég gyakori).

2018. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
"és mikor jönnek, úgy szólnak rá a kutyára. Jó, nem engedem oda, tiszteletben tartom a szülők kérését, de csak meg akarja szimatolni." ---> ha nem a mi kutyánk én is tartom a távolságot. A gyerek hirtelen mozdul, erősebben megszorítja. Megijed a kutya és kész a baj.
2018. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút lehetséges, sőt hasznos kutyát és gyereket együtt NEVELNI. Itt a nevelésen van a hangsúly. Bizony a kutyát is meg kell nevelni. A kutyák általában nagyon jól idomítható jószágok, nagyon sok mindent meg lehet nekik tanítani. Vannak kutyaiskolák, ahol a gazdik különböző technikákat tanulnak, amikkel engedelmességre lehet bírni a kutyust. Emellett a gyereket is nevelni kell. Meg kell neki tanítani, hogyan kell bánni az állattal. Nem kis munka, nagyon oda kell figyelni, de megéri. A gyerek kap egy fantasztikus társat a kutya személyében. A koszra, egyéb undorító dolgokra mindenképp fel kell készülni egy gyerek mellett. A kutya már nem oszt, nem szoroz.
2018. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%

Van kutyánk, 4 éves, és egy egyéves fiunk. A gyerek előtt a kutya nálunk is mindenhova mehetett, az ágyba nem, de a kanapéra, fotelbe igen.

A gyerek születése előtt közösen döntöttünk a férjemmel, hogy ennek vége. A kutya csak a földön lehet, kapott kényelmes helyet, ott aludhat. Az emeletre, a hálókba nem jöhet fel.

Kb egy hét alatt megértette, igaz, volt egy kis sértődés a kutya részéről 😊

A gyerekkel extra türelmes az állat. Kb fél évig nem hagytam a közvetlen kontaktust. Most már a gyerek simogatja, paskolgatja, dobálja neki a játékot. Jól megvannak.

A kutya természetesen rendszeresen oltva, féregtelenítve van.

2018. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!