Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is koránérőtipus a...

Másnál is koránérőtipus a baba? De ennyire?

Figyelt kérdés

A fiam most múlt 6 hónapos. Ebben a hónapban kibújt az első NÉGY! foga. (szegényt meg is viseli rendesen) Kúszik mászik mint a veszedelem (kb10másodperc alatt 3m, forgolódik, tapicskol mindent és kapaszkodva ÁLL! Folyton sikongat és gügyög. 5hónapban tanult meg ülni, 4hónaposan mászni és felfedezte a lábát, 1hónaposan mosolyogni és stabilan tartani a fejét!

Tényleg örülök neki s semmit se erőltetek vagy hátráltatok, mindent maga csinált egyeül. Büszke is vagyok rá de kicsit agódok. Akármikor jön valaki mindig kikerekedett szemmel bámúlják miket tud.Ráadásúl annyit mozog, hogy hiába eszik alig hívik. (anyatej, tápszer, krumpli,répa,banán,alma,sóska,barack,)

De ez normális? Nem erőlteti túl magát valyon ezzel?

Lefog lassúlni valamikor ez a gyorstanulási folyamat? Mást is megilyeszt ezzel a picije?


2010. jún. 13. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 5 hónaposan ült, 6 hónaposan felállt az ágyában. Kúszik, mászik,szerintem ezzel semmi probléma nincs. Van olyan, aki sokkal hamarabb is csinálja. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy dolog lenne, így nem is aggódom.
2010. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Egy ismerős baba ugyanezeket csinálta 6 hónaposan, mint a te fiad. De ezek után "le is állt" a fejlődésben. Ugyanúgy 1 évesen tette meg az önálló lépéseit, mint az átlag baba. Szóval 6 hótól 12 hóig már semmi újat nem mutatott: négykézlábazott, kapaszkodva állt, kapaszkodva lépkedett, stb, de más nem.

Szerintem nálatok is lesz majd egy hirtelen lelassulás, de akkor ne aggódj majd! :)

2010. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nemsokára 4 hónapos lesz, de 4 hete forg egyedül, próbál mint egy kis hernyó előre hátra mászni :), kis segítséggel ül, ha megfogom a 2 kezét felhúzza magát, sikongat (reggel így ébreszt), a fejét már 1-2 hetesen tartotta, a játékait már kb 2 hónapos kora óta fogja és nyúl is értük, azóta nézegeti a lábát. És nagyon sok ismerősömnek így, vagy hasonlóan ügyeskedik a babája, van aki másban ügyesebb, mert nincs 2 egyformán fejlődő baba. Nem baj ha hagyod a saját ütemében fejlődni, nekünk a gyerekorvos is azt mondja.
2010. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen gyors fejlődésű volt. 4 hónaposan négykézláb, 5 hónaposan stabilan ült, forgott, és mászott. Még nem volt 6 hónapos, amikor felállt és el kezdett menni a bútorok mellett. Aztán egy időre leállt.

Most 11 hónapos és kb 3-4 hete önállóan (kapaszkodás nélkül) jár.

Semmi baja nincs, és nem erőltette túl magát. Ez az Ő tempója. Én soha semmiben nem sürgettem, ahogyan Te sem a te fiad.

Ők ilyenek, pedig a fiúkra azt mondják, hogy lustábbak mint a lányok :)

Hát ez a mi fiainkra nem igaz :)

Jó babázást

2010. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!